Útulek nebo jak

Od: Datum: 19.08.14 18:17 odpovědí: 7 změna: 21.08.14 22:21
Ahoj,již asi rok uvažují že spolu se sestřenicemi a nebo s někým budu mít útulek. K útulku mě táhne už od té doby co jsem vydělá reportáž že je málo místa pro psy v útulcích ATP.. Tak mě napadlo že bych přispívala utulkum a sama v dospělosti jeden vlastnila. Útulek by byl zaměřen na psy,pár koček,králíků pár,asi pět boxů na koně záleží taky na jak staré koně bych asi zkusila vykoupit z jatek a to mladé koně,je jasné ze mladý kun ma víc života před sebou než starý a nemocný kun. Potom bychom měli v prostoru útulku obchod na potřeby a různé věci pro zvířata atd abychom si vydělali taky trochu a chovnou farmu na určité plemeno psa to by se štěňata doufám ze kvalitní prodali a byly by zase peníze.Množství b bylo limitované ve všem. Jaké prostředky na útulek bych potřebovala krom stavebního místa odhodlaní a finance? Musím to nějak zařídit na úřadě nebo tak něco? Děkuji za odpoved.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.08.14 10:50

Ahoj.Mohla by ses informovat na SVS -státní veterinární správa.Musíš prodělat kurz atd.Obíhání úřadů a mnoho dalších.Je to náročná,ale vděčná práce.

doplněno 20.08.14 10:58:

No už ses jednou ptala asi před měsícem...?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aralk*
Datum: 20.08.14 13:06

ano ptala jsem se ale odpověděli ste mi to co jsem dávno věděla, ale já potřebuji znát jak by to mmělo vypadat třeba poradit od někoho kdo útulek má co vše na to potřeboval...

Od: manasek*
Datum: 20.08.14 18:38

Zkus kontaktovat nějakého vlastníka jiného útulku (kontaktní emaily bývají na stránkách jednotlivých útulků), některý ti snad odpoví. Pochybuju, že se tady najde nějaký vlastník útulku, který jej zároveň zakládal, zase tolik jich není...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bohemica*
Datum: 20.08.14 22:26

Navštiv nejbližší útulek a spolupracuj s ním.

"Smíšený" útulek pro více druhů zvířat je nesmysl a tak nějak celkově máš velmi romantické představy a žádné praktické znalosti, zkušenosti a hlavně prostředky.

Zapoj se do některé organizace na ochranu zvířat, můžeš fungovat jako dočasný domov pro týrané psy nebo kočky atd. tyto činnosti nejsou liitovány věkem a nejsou finančně náročné. Získás zkušenosti i kontakty a pomůžeš mnohým potřebným zvířatům.

Tvoji snahu a zájem chválím, ale je znát, že o této problematice mnoho nevíš. Např. Vykupovat mladé koně z jatek? Vydělávat na farmě psů prodejem štěňat? To jsou z mnoha důvodů naprosto zcestné představy.

Pokud budeš mít zájem opravdu začít pomáhat, napiš mi, mohu Tě kontaktovat s různými organizacemi, které uvítají Tvou pomoc

a během praxe získáš zkušenosti i známosti a pravděpodobně pochopíš, že Tvůj plán je chvályhodný, ale pravděpodobně nereálný.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: klarahahnova*
Datum: 21.08.14 09:54

No já nevím já bych chtěla ale rodiče mi to asi nedovolí možná bys mi mohla dát na někoho kontakt a já bych mu napsala jako přes mail.

Od: bohemica*
Datum: 21.08.14 22:21
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.08.14 14:30
avatar

Ale proč dělat chovnou stanici psů, aby byly peníze na útulek?!

1) Chovná stanice není o vydělávání velkých peněz, ale spíše to že toho člověka to baví, má rád psy atd, navíc pes není věc, takže je jiné prodávat mobily nebo psy. PS: farmu si můžete dělat na slepice, ne na psy.

2) V útulku neexistují slova jako pár koček, psů, buď se zaměříte na psy + kočky, s koněma a králíkama by to už bylo moc. V útulku je většinou cca 30 psů, což není rozhodně "pár"

3) Protože výdělky zřejmě nebudou stačit, je dobré si najít nějaké sponzory, které budou podporovat váš útulek.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.