Kočičky kotata

Od: Datum: 19.08.14 17:51 odpovědí: 5 změna: 20.08.14 13:24

Dobrý den pořídil jsem si kotatko je tři týdny staré co dávám mu kravské mléko s piškotem z injekční tříkačky dělám toto dobře? nebo si myslíte že bych toto měl změnit a kdy mohu přejít k tuhé stravě prosím poradte jsem rád že ho mám a nerad bych něco zkazil děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.08.14 18:53

Dobrý den,vzhledem k tomu že má 3 týdny by mu to mělo bohatě stačit, podle mého názoru to dobře je, mi máme taky kotě, cca už 7 týdnů možná víc požná o týden míň, a dáváme mu jednu kočičí kapsli deně, menší půl ráno, mepší půj večer a ten zbytek je odpoledne, takže 3x denně + mléko s piškoty, koťátko to má vše v miskách, zvlášť kapsle a zvlášť mléko s piškotem. Postupně mu začneme dávat i granule, a ty kapsle občas nebo trochu míchaně kapsle i s granulemi ale taky zvlášť do misek, naše kotě nemá průjem z mléka,tak ho bude dostávat taky pořád. Jinak, pokud chcete vědět přesněji víc hledejte na netu stránky o kotětech a dospělých kočkách nebo zajděte do knihovny půjčit či někde koupit knihu o kotěcích potřebách atd... Snad jsem alespoň trochu poradila. :)

doplněno 19.08.14 19:33:

prominte zapoměla jsem že to je kravské mléko, no pokud kravské tak ne kupte speciálně pro kočky, nebo nevím jestli to není ještě horší než kravské alwe mmi dáváme normální mléko které dáváme i do kávy atd.. polotučké.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.08.14 19:15

Proč jste si bral miminko? Nemyslím si, že kravské mléko je vhodná strava.

Datum: 19.08.14 19:20

Kravské mléko je naprosto nevhodné a piškot zbytečný. Kupte buď sunar pro mimina, nebo mívají ve zverimexech a u veterináře mléko přímo pro koťata. Kotě přišlo o matku, nebo proč ho máte doma na umělé stravě? Takhle malé kotě krmte co tři hodiny a řádně poté masírujte bříško, aby se vyprázdnilo. A to i v noci!

Od: myse®
Datum: 20.08.14 09:51

3 týdenní kotě je strašně maličké, mělo být ještě u mámy aspon měsíc, spíš dva...

Nebudu tu řešit, proč máte takové miminko, i když by mě to zajímalo...

krmit musíte cca po třech hodinách i v noci. Obyčejné mlíko s piškotem je špatně - bud u veterináře kupte speciální mlíko v prášku pro koťata nebo by to šlo i se sunarem pro děti...piškoty nedávat. Později (tak týden, 14 dní) můžete uvařit neslazenou krupicovou kašičku, později kapsičky (konzervy)

Masírovat bříško (máma kotě olizuje) aby se vyprázdnilo. Tak za týden taky kotě odčervit...

Je to dost náročná práce, jestli můžete, vraťe kotě ještě k mámě, snad ho přijme a vypiplá...

Datum: 20.08.14 13:24

Ne! Kravské mléko né! Tím kotěti akorát tak ubližujete. Kočky nedokážou strávit mlečný cukr (laktózu). Zajděte do zverimexu a kupte kotěcí mléko v prášku nebo podávejte kozí mléko. Nebo se říká, že se může podávat i mléko od TATRA, ale nevím který přesně druh. Ale klasické kravské mléko rozhodně nepodávejte. Kotě má zřejmě průjem, že ano?

doplněno 24.08.14 07:30:

Vy máte doma 3 týdenní kotě? *sok* Vždyť takové maličké kotě ještě potřebuje matku.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.