Nemoc Andulky

Od: Datum: 19.08.14 15:45 odpovědí: 3 změna: 20.08.14 16:46

Asi před týdnem se u naší andulky objevil zrohovatělý zobák a to co vidíte pod zobákem na fotkách,nevíte někdo co by to mohlo být?Děkuji za odpovědi.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.08.14 16:55
avatar

Zdravím, jak vypadají drápky? Možná by mohlo jít o tzv. vápenku, zde kopíruji ze stránek o andulkách:

Ptačí svrab neboli vápenka:

Rohovina zobáku je jakoby proděravělá četnými dírkami, kůže v okolí zobáku a očí zduřuje a je rovněž jakoby proděravělá. Podobné změny jsou zřejmé i na prstech, kde dochází k silnému bujení rohovitých šupinek, často až do absurdních rozměrů. Někdy bývá ložiskovitě postižena i některá opeřená část těla (okolí kloaky).V pokročilejších případech ptáci chátrají, často je možné pozorovat obtížné dýchání.

Léčba: Léčba vápenky je zcela jednoduchá. Účelem léčby je udusit pod nátěrem nějaké neprodyšné látky roztoče, kteří nemoc způsobují. Můžeme na to použít např. stolní olej, sádlo nebo máslo. Asi nejjednodušší je použití stolního oleje, do kterého namočíme vatovou tyčinku (požívanou v kosmetice), a potíráme jím postižená místa. Toto opakujeme 2 - 3 krát denně po dobu nejméně 5 dní.

doplněno 20.08.14 14:39:

V tom případě, pokud nechcete, aby andulka uhynula, šupem k veterináři.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: janakunytova
Datum: 19.08.14 17:11

Děkuji za odpověd,na nožkach ma nějake stroupky.Už jsme začali i s olejem (asi před 3 dny) ale připadá mi že to nějak nezabírá.

Od: bbbb
Datum: 20.08.14 16:46

pokud je to vápenka stačí olej a mazat 2-3x denně.Ale pro jistotu běžte k veterináři.Za sebe bych se přimlouval vyhodte ty hnusný plastový bidýlka a dejte z ovocných stromů at má co okusovat a pokud je sama (podle ozobí tipuji samička) i to zrcátko at se nestresuje že jí protějšek neodpovídá.Přeju brzké uzdravení.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.