Bude z něho Maxipes?

Od: Datum: 16.08.14 09:45 odpovědí: 20 změna: 18.08.14 22:33

Dobrý den doma máme štěně jorkšírského teriéra které bude mít 20. 3 měsíce. V dospělosti by měl mít do dvou kg ale už teď má 1, 40 není nijak překrmený ale je bez pp. Je možné že měl nejaké větší předky? Ve čtvrtek jsme byli oholit k chovatelce uši. Právě hlídala jedné paní jeho sestřičku ze stejného vrhu a ta byla značně menší když jsme řekli chovatelce kolik váží měla jen vikulené oči. Jeho sestřička totiž zatím vážila jen okolo kilogramu a on tolik. Takže Děkuji za radu.


avatar
kapkanadeje uzavřel tuto otázku
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: janplinto*
Datum: 16.08.14 10:03
 

U jorkšírů mě fascinuje, že je jich obrovské množství a přitom je velký problém najít dva stejné jedince. Někteří jorkšíři připomínají většího křečka, jiní nemají daleko do vlčáka. Rozhodně bych ve vašem případě neviděl problém. *kafe*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mon*
Datum: 16.08.14 14:58
 

janplinto- No ono někteří jorkové nejsou ti praví jorkové, ale vořeši.. :D Nic proti vořechům! :)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: bhkl*
Datum: 16.08.14 10:56
 

děkuji za odpověď

Datum: 16.08.14 11:09
 
avatar

Když mi veterinář řekl, že Dorka roste jako z vody, omdlela jsem. Pravil, ať jsem ráda, protože větší jorkšíci nemají nikdy padoucnici, cukrovku, neuzlují se jim střívka a netrpí na kýčelní klouby. Mají větší sebevědomí, chodí s hlavou a ocáskem vzhůru, nejsou ustrašení jako ti maličcí. A proto nejsou tak uštěkaní a kousaví ze strachu. Jsou rádi na světě. Je to pravda! ;) Dorka má 5 kg a když někdo má řeči, říkám: My jsme dvě velké holky. Nikdo nejsme dokonalý. ;)

Ohodnoceno: 4x
 
Od: mon*
Datum: 16.08.14 15:00
 

babkazov - Máte pěknou fenečku, ale jork to není. Prostě voříšek.. ale nic ve zlém i tak je krásná. :)

 
Od: mon*
Datum: 16.08.14 14:56
 

Pokud je bez PP, tak se není čemu divit.. Když chci psa u kterýho chci mít jistotu, že to bude fakt to plemeno, tak jedině s PP. A pokud paní chová na bez PP není chovatelka, ale množitelka. PS. Pro případné rejpali, nic proti bez PP psům nemám (sama mám 2 bez PP).. jen mně je zle z množitelů a líto těch spoustu psů v útulcích.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.08.14 16:41
 
avatar

[ Obsah příspěvku byl skryt moderátorem z důvodu porušení pravidel poradny. ]

avatar
Upozornění od sys kapkanadeje 16. 08. 2014 16:56:14
Na přání autora...
 
Datum: 16.08.14 16:53
 
avatar

Já myslím, že to s tou "množitelkou" nebylo vůbec myšleno na vás, nýbrž se vztahovalo k tazatelově/ tazatelčině otázce. :)

 
Od: mon*
Datum: 16.08.14 19:29
 

Sice jsem neviděla co babkazov napsala, ale jestli myslela, že si o ní myslím, že je množitelka, tak to ne.. Jen mě zarazilo, že má tazatel psa bez PP od paní, kterou nazývá chovatelkou.. A ještě jednou nic proti vořechům, psům bez PP nemám, sama takové mám.. Jde mi o to, že si množitelé namastí kapsu a za vaše peníze si udělají dovolenou. A pak i když si někdo udělá jeden vrh bez PP a sice ho bude odchovávat na nejlepším krmení, v čistotě atd., tak je to stejnak množitel, kvůli takovému člověku, pak třeba nějací např. 4 psi v útulku nenajdou domov. A že jich v útulcích je.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: bhkl*
Datum: 17.08.14 14:59
 

není od množitelky je to krásný jorkšírek který určitě není voříšek znám i jednu paní která od ní má krásnou jorkšírku a žádného voříška

Od: bhkl*
Datum: 17.08.14 15:20
 

nemůže to být množitelka když nám ukázala maminku i s tatínkem (oba byli nádherní jorkšírci) (táta byl s pp) k tomu nám popovídala i tomto plemeni a k tomu nám ještě popovídala jak se o něj starat atd. Ještě před odběrem nám řekla že kdyby byl nějaký problém ať dojedeme a společně ho vyřešíme. Byli jsme u ní i oholit ouška. Všichni kdo si od ni jorkšírka vzal je nadmíru spokojený. Žádnou slevu za rychlé jednání nám nedala a všechny úkazy že by mohla být množitelka vůbec nesedí.

Od: mon*
Datum: 17.08.14 16:11
 

bhkl - Chápu, že paní chce, aby bylo o pejsky nejlíp postaráno, ale tak proč si nezaloží chovatelskou stanici? Pak to není chovatel, ale množitel.. a je jedno jestli má psy v klecích, nebo v peřinkách. Takhle vám to řeknou všichni lidi co se o psy zajímaj a snaží se o to, aby nebylo tolik psů v útulcích, vyhozených.. A proč je táta s PP a máma bez PP? To prostě není chovatelství, ale množitelství. Chovatelé(slušní) chcou, aby plemeno zkvétalo, bylo zdravé atd.

 
Od: bhkl*
Datum: 17.08.14 16:33
 

ano to chce i ona

Od: mon*
Datum: 17.08.14 17:27
 

Jestli myslíte, že chce i ona, aby plemeno zkvétalo a bylo zdravé atd., tak proč si nezaloží CHS a nechová na psech o kterých ví, jaké mají předky, aby se předešlo příbuzenské plemenitbě, nemocím atd?

 
Od: myse®
Datum: 18.08.14 10:10
 
avatar

protože prostě nechce. Představte si, že jsou na světě i lidi, kterým je PP naprosto fuk a výstavy taky.

A mají hezké psy.

To je pořád dokola, MON, nechte už toho.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: bohemica*
Datum: 18.08.14 13:43
 

Bohužel jsou stále lidi, kteří si myslí, že u čistokrevných psů s PP platí pro jejich majitele nějaké povinnosti. Tak tomu rozhodně není a PP vašeho psa můžete mít celý život založený v šupleti a vůbec ho nemusíte vytahovat.

Ovšem na druhou stranu je PP přesně to, co je. Tedy doklad o původu psa a v případě zájmu, můžete se s takovým jedincem zůčastnit kynologických chovatelských akcí (výstavy, zkoušky, bonitace), ale není to žádná povinnost!

Pro méně chápavé to znamená, že předci čistokrevného psa s PP museli splnit požadavky standardu co do exteriéru, často i charakteru a pracovní způsobilosti.

Také to znamená, že pes z čistokrevného chovu má většinou rodiče vyšetřené po zdravotní stránce na různá genetická zatížení, vrh byl odchován pod kontrolou chovatelského klubu, což znamená, že v určitém věku štěňat proběhne

u chovatele kontrola celého vrhu složená ze zkušených chovatelů, pověřených klubem. Tato kontrola prověří nejen zdravotní stav matky štěňat, ale i všech psů v chovatelském zařízení, stav chovatelského zařízení atd...

Kontrola u štěňat zachytí vady nebo odchylky od standardu. Pokud není vada neslučitelná se životem (jako např. vrozené rozštěpy patra atd.) a štěně nemusí být utraceno, ale i tak je mu vydán PP, kde je ovšem odchylka

od standardu uvedena. Znamená to tedy, že KAŽDÉ ČISTOKREVNÉ štěně obdrží PP. Některá štěňata mají tedy uveden v PP např. bílý znak na hrudi (u plemen, kde je tento znak nežádoucí) nebo jiný typ skusu než je požadovaný standardem. Taková štěňata nejsou vhodná zpravidla do čistokrevného chovu a na výstavy a dají se v CHS pořídit velmi levně, mnohdy levněji než nečistokrevné štěně, tzv. bezpapírové.

Dnes by tedy nikdo neměl naletět na časté výmluvy množitelů, že štěně nemá PP, protože bylo nadbytečné atd.

Bohužel tato nestandardní štěňata často končí ve spárech množitelů, kteří na takových "vadných" jedincích produkují ty svoje napodobeniny některých plemen. Nebo na jiných jedincích (třeba i s PP), kteří prostě neprošli výběrem pro závažné vady vzhledu nabo těžké zdravotní zatížení. *blee*

Koupě čistokrevného štěněte (tedy jedince s PP) prostě znamená uvedená fakta : Všestranné prověření rodičů, kontrola vrhu a chovu, ale také je štěně VŽDY nezaměnitelně označeno čipem nebo tetováním a kupující obdrží kupní smlouvu. Veškeré doklady si můžete nechat předložit k nahlédnutí (protokoly o prodělaných zdravotních testech rodičů, dokument o uchovnění rodičů, protokol o kontrole vrhu), na chovatele se můžete informovat v chovatelském klubu a veškerou produkci a odchované vrhy lze dohledat. V kupní smlouvě je uvedena cena za štěně, adresa a jméno chovatele, máte tedy možnost později případné reklamace.

Z prodeje štěňat chovatel zaplatí daň z příjmu, neboť veškerá štěňata jsou evidována Plemennou knihou a snadno FÚ dohledatelná.

Nejnižší a nejvyšší věk rodičů štěňat je stanoven Chovatelským řádem, zrovna tak jako počet vrhů, které smí fena odchovat. Chovatel - tedy provozovatel a majitel CHS je povinnen dodržovat Chovatelský řád, který je závazný

pro každého chovatele (tedy pro toho, kdo odchovává čistokrevná štěňata, tedy ta s PP). Chovatelský řád je sepsán

v zájmu ochrany zvířat před týráním chovem.

Chov zvířat a tedy i psů je ovšem disciplinou, kdy ne vše vyjde tak, jak si lidé přejí. Znamená to tedy, že i v čistokrevném chovu se nemusí vždy podařit nezávadného jedince, ale s vyjmenovanými doklady v ruce má nabyvatel zákonné možnosti reklamace nebu dohodu s chovatelem i prostřednictvím chovatelských nadřízených orgánů.

Zřízení chovatelské stanice je administrativní záležitost, kterou žadatel podstoupí jednou v životě a cena za certifikát nedosahuje ani ceny jednoho bezpapoše.

NIC z toho se netýká produkce štěňat bez PP, tedy nečistoktevného množení. Je úplně jedno, zda štěně pochází

z pranýřované množárny nebo od paní z vilky u vás vedle v ulici. Proč někdo, kdo nechce podvádět a kdo to myslí dobře se zdravím, plemenitbou psů a dodržováním Chovatelského řádu a zákonů si tedy CHS nezaregistruje? *zeď*

Nikdy u "bezpapírového" štěněte nemáte jistotu, že štěně skutečně pochází od rodičů, které vám taková osoba označí jako rodiče vašeho pejska. Nikdy nemáte záruku, že rodiče nejsou sourozenci, že nejsou nemocní, že nemají nějakou vážnou skrytou vadu. Nikdy nemáte záruku, že štěňata jsou správně odchována. Vyplatíte požadovanou sumu, nedostanete žádný doklad a množitel/ka si peníze strčí do prkenice, žádné daně nezaplatí, protože neexistuje žádný důkaz o zisku a počtu prodaných štěňat ani v jakých podmínkách zvířata žijí. *bzum*

a/ Pokud toužíte po pejskovi a bojíte se vysokých finančních nákladů, pořiďte si pejska z nějakého útulku. Výběr je (bohužel) bohatý.

b/ Pokud toužíte po pejskovi určitého plemene a neplánujete výstavní nebo chovatelskou kariéru, kontaktujte některou solidní CHS a počkejte si na nějaké průměrné, levnější štěně (často vyjde levněji než bezpapoš), ale s PP

a po prověřených rodičích se zárukou kvalitního odchovu a s kupní smlouvou.

c/ Pokud se rozhodnete pro pořízení pejska, pečlivě vybírejte jak plemeno, tak chovatele a CHS. Nepořizujte si pokud možno módní plemeno a pokud možno ne z chovatelské stanice, která se chovem zrovna populárního plemene zabývá teprve krátkou dobu. Vyhledejte si CHS s delší tradicí.

d/ K odběru štěněte si v každém případě s sebou přiveďte zkušeného chovatele nebo kynologa, který zpravidla odhalí vady nebo nedostatky jak u štěněte, tak u chovatele. Předem se poučte o standardu psa.

e/ Úplně nejhorší varianta při obstarání si nového člena rodiny, se kterým chcete nějaký ten rok pobýt?

Pořídit si štěně módního populárního plemene ( v současnosti jorkové, čivavy, labradoři, retrívři, buldoci, buldočci a mnoho dalších) na inzerát u množitele bezpapíráků. Je úplně jedno, zda se jedná o množáka nebo tetku z paneláku. *stop*

Takové štěně je VŽDY sázkou do loterie, jedná se o napodobeninu a imitaci a takovou koupí jen podporujete nelegální zisky. Pokud bude existovat odbyt na bezpapírová štěňata, dotud bude fungovat nabídka takových štěňat

z prapodivných zdrojů.

Koupě psa by mělo být rozhodnutí na mnoho let a pořizovací cena je to poslední, co by mělo rozhodovat.

Levné bezpapírové imitace jsou snadněji dostupné a proto si takové štěně pořídí kdekdo aniž by se rozhodoval opravdu zodpovědně. Bohužel takoví bezpapoši často trpí různými zdravotními problémy, které bývají tak finančně nákladné,

že tito psi většinou skončí v útulku. *ee*

Bezpapíráci také mají často různé charakterové vady, často jsou nevyzpytatelní (důsledek špatného odchovu v době rané socializace nebo nevyrovnané povahy rodičů) nebo je jejich majitelé nezvládnou či neumí správně vychovat. Nebo nemají dostatek času. Po prvním konfliktu pes také končí v útulku. *ee*

Štěňat je všeobecně nadprodukce, ale těch kvalitních je spíše nedostatek a solidní CHS nemají problém s odbytem.

Útulky praskají ve švech. To celé o něčem svědčí, ne? *srdce*

Ohodnoceno: 1x
 

 

Od: bohemica*
Datum: 18.08.14 14:47
 

Množitelka vám mohla ukázat jakékoliv psy jako údajné rodiče toho vašeho.

Sama znám bohužel jednu dámu", která bydlí v rodinném domku, kde má v bytě tři pěkné psy a feny. Za domem a v garáži a v nedaleké vesnici má v hrozných podmínkách desítky psů (momentálně hlavně jorkšíry a čivavy). Štěňata odchovává

ve tmě, smradu a špíně. Když očekává zájemce o štěně, tak jedno vybere, odbleší, vykoupe a cca 2hod. je štěně v její domácnosti. Jednu "domácí" fenu a psa představí jako rodiče prodávaného štěněte. Zájemci vylezou z auta, štěně se samozřejmě líbí (jako každé malé štěně), paní množitelka je výřečná, sympatická, takže se pokecá u kávy, zájemci vypláznou peníze, popadnou štěně a tradá domů. Podotýkám, že množitelka také střihá nebo upravuje psy komukoliv, tedy i těm, co si od ní nějakého jorka pořídili.

Takto množí už cca dvacet let, většinou módní plemena co zrovna frčí a počítám, že si za ta leta přišla už na nějakých hezkých pár set tisíc. Odhadem vydělá cca 150-200tis. ročně, což za dvacet let je zhruba nejméně 3 miliony. Známí jí vozí zbytky

z hospody, odebírá z pekáren staré pečivo atd. takže má minimální náklady a nezaplatila v životě ani Kč na daních.

A to vše zaplatí psi svým utrpením a živořením v takových podmínkách, ve kterých by nikdo normální psa nedržel.

Teď jsem se dozvěděla, že vlna zájmu o jorky už opadává (a to dotyčná množila i biewry), takže téměř všechny "vynesené" feny darovala. Bohužel do ještě horších podmínek ! Vyhlášeným množitelkám, babám které mají opravdu hnusné podmínky a které si celou "chovnou skupinu" určitě nebraly proto aby u nich jorkové v klidu dožili. Budou je ždímat dokud to půjde! Ach jo! *plac*

Nikdo ze zájemců a kupujících vůbec netuší o co se jedná, co svým zájmem a penězi podporují. Ani ona "dáma" ani ty dvě baby nepůsobí dojmem množitelek, podvodnic atd.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: bohemica*
Datum: 18.08.14 13:47
 

Ve standardu je uvedená hmotnost jorkšíra max. 3,1 kg. U nečistokrevného psa nemáte záruku ničeho.

Pokud jste chtěli jorkšíra, který bude vypadat a mít hmotnost jako jorkšír, měli jste si pořídit psa čistokrevného, tedy

s rodokmenem (s PP).

 
Datum: 18.08.14 15:56
 
avatar

Se vší úctou se musím ohradit proti všem, kdo na tomto místě, v této otázce, otvírají tak palčivý problém, jako jsou množírny a pes s průkazem původu. Tazatelka projevila obavu, že jí její jork přeroste. A dozvídá se hrůzy strašné. *sok* Ne každý má peníze na papírového psa a také ne každý, kdo papírového psa koupí, mu dá to, co pes a jeho rasa potřebuje. Výstavy, výcvik, štěňata. Většinou lidé chtějí "mazlíka", kamaráda, společníka, něco co mohou rozmazlovat, chodit s ním na procházky. Někoho, kdo by vedle něho dýchal. Pak uslyší řeči, že by fenka měla alespoň jednou rodit, že je to "zdravé" a nechá ji nakrýt. To jsou všechno věci, které v této otázce nevyřešíme a majitelku štěněte akorát vyděsíme, vyvoláme v ní pocit provinění. Myslím si, že je to zbytečné. *stop* Prostě, kdo na to má a chce hodně času a peněz papírovému psu věnovat, udělá to. Ten bude se svou touhou po psovi pátrat po rase a jejich potřebách. Kdo chce mazlíka, pořídí si bezpapírového, ať už je čistokrevný nebo míšenec.

PS. mon,už jednou jsem tě prosila, ať na mě nereaguješ, ať mě ignoruješ. Prosím tě podruhé. Nevšímej si mě, nevandruj do mně!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: bohemica*
Datum: 18.08.14 22:33
 

Se vší úctou vážená babkazov, ale také se musím ohradit!

Jednak nemoderujte tuto rubriku, od toho jsou zde adminové a tudíž má každý slušný uživatel právo se vyjádřit i když Vám to nějak zrovna nevyhovuje.

A pokud chcete obhajovat produkci nečistokrevných psů, vydávaných a prodávaných jako napodobenina nějakého plemene, musíte mít nějaké argumenty.

Čistokrevní psi (tedy psi s prokázaným původem) nestojí "hodně času a peněz" , jak se zde snažíte mystifikovat. Času stojí každý pes stejně a čistokrevný pes je mnohdy levnější než bezpapírák. U bezpapoše navíc nevíte nic (nejen původ, ale i např. datum narození atd.) .

To, že jste si sama naběhla na nějakého podvodníka a pořídila si napodobeninu "jorka" dvakrát většího a těžšího než povoluje standard plemene ( a jistě ne zadarmo) a vysponzorovala jste tak nějakého množáka, ještě neznamená,

že tazatelku, která pravděpodobně udělala stejnou chybu, budete udržovat v jejím omylu. Tazatelka si prostě pořídila

a zaplatila za štěně, u kterého nemá žádné záruky. ani co do vzhledu nebo hmotnosti a zdraví, natož původu.

A je úplně jedno, zda štěně bez původu pochází od množitele nebo od "hodné důchodkyně" nebo od překupníka.

Na takové si běžný laik nepřijde a jejich finty nemá šanci prokouknout! A vždycky to odnášejí feny, které musí takové podvodníky (podvodnice) živit!

Když chce někdo opravdu "mazlíka" a nechce nebo nemůže za něj zaplatit, tak ať si adoptuje pejska z některého

z mnoha útulků, ale ať nepodporuje svými penězi jakékoliv producenty rádoby "čistokrevných" psů bez PP.

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.