Alergie na kočky?

Od: Datum: 11.08.14 22:47 odpovědí: 13 změna: 04.11.14 19:41

Ahoj,mám alergii na kočky,ale chtěla bych si jí pořídit.Nechci bezsrstou,ale také by neměla hodně línat.Existuje takové plemeno vůbec?A ještě něco : Někde jsem slyšela,že jsou u koček dva typy alergií,na srst a na sliny,je to pravda? :) P.S Aby nestála 20 000 ..Hehe :D


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.08.14 23:09
avatar

Alergen, který dráždí citlivé jedince, totiž nejsou jen kočičí chlupy, ale jedna složka kočičích slin. Proto bezsrsté kočky způsobují alergikům problémy, ale menší než ostatní plemena koček. Méně alergenů roznáší orientální plemena jako balineské, orientální krátkosrsté a javanéské kočky, Devon Rex (7000-8000 kč) a Cornish Rex(2000-17000 kč), Sphynx (10000-30000 kč) a sibiřské dlouhosrsté kočky. Ceny můžou být i menší, záleží jak budete hledat. Někeří lidi se třeba rychle stěhujou tak jsou schopni kočku prodat i za 3 000 kč.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pb®
Datum: 11.08.14 23:39
Víte nezanedbatelné procento chovatelů koček má na kočky alergii. Ale naučilo se s ní žít. Tělo si časem zvyklo na ty kočky chované doma, takže problém nastává jen na výstavách, kde je pár set cizích koček. To je pro alergika panečku zkouška. Každopádně by to chtělo vědět, jak se konkrétně u vás alergie projevuje a naučit se jí s pomocí alergologa nějak zvládnou. Cestou není vyhýbat se alergenům, ale desenzibilizovat si imunitní systém.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.08.14 10:18

V zásadě máte pravdu, jen si tu desenbilizaci nějak nedokážu představit v praxi. Mechanismus desenbilizace funguje na postupném zvyšování dávek alergenu. Postižený jedinec je od alergenu na začátku odstaven co nejdál a potom se mu dávky postupně zvyšují. Jak odstavit alergika od kočky je jasné. Jak postupně zvyšovat dávky, to mi jasné není. Leda pořídit kočku sousedovi a chodit si jí půjčovat... Moje alergoložka je osvícená a tolerantní žena, ale obávám se, že tímto nápadem (pořídit si jako alergik kočku) by nebyla úplně nadšená. Existuje určitě konstruktivní metoda, byť nebude zadarmo - nechat se otestovat na kočku přímo dané rasy. Jinak je to riziko pro oba. Jak pro alergika, tak pro kočku (jsou jich plné útulky).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 12.08.14 11:07

On se ten alergen vyrobí ve formě kapek, které se užívají a dávka se postupně zvyšuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.08.14 11:25

Tomu rozumím (mám za sebou), ale je to proces minimálně na půl roku. A jak je uvedeno v jiných příspěvcích, není kočka jako kočka a alergie jako alergie, nemusí to tedy zabrat. Ale možná, že ve vakcínách (nebo kapkách) je použit ten nejargresivnější druh kočičích alergenů, který když snesete, snesete všechno. V každém případě to není tak, že teď si pořídím kočku a pak zajdu k alergologovi, to je cesta do pekel. Rovněž nemusí pomoct první alergolog. Spousta (doufám, že situace se časem změnila) jich je toho názoru, že: "Nemáš kočku, nemáš problém..."

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.08.14 09:25
avatar

To je pravda,já jsem alergik,musím brát denně prášky a ještě jsem ke všemu i astmatik,beru 2x denně spray a stejně mám doma kočky.Mám krátkosrsté orientálky a moje alergie se díky kočkám nezhoršila.Kočky se mnou i spí a já bych je nedala za nic na světě

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.08.14 11:10
avatar

na alergii se dá koupit u veterináře i sprej na kočku co umírnuje ty roztoče co nám způsobují alergie,já bych kocoura taky nedala,raději kvalitní vysavač,často uklízet a sprej do srsti...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.08.14 16:31
avatar

Ahoj , osobně ti poradím i z vlastní zkušenosti ... pořiď si takovou kočku která ti padne do oka a neřeš alergii. Alergie je slovo moderní doby a tahle NE-nemoc vznikla jen proto aby určitému obyvatelstvu plnila jejich peněženky. Denně slyšíme jak je lidské tělo pozoruhodné co všechno vydrží a jak se dokáže přizpůsobovat. A to platí i na kočku ... tvé tělo si zvykne na ty její takzvané alergeny a uvidíš že za takové dva měsíce radostného soužítí s kočkou jakékoli alergické reakce postupně ustanou.

Přeji štěstí při výběru tvého mazlíčka :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.08.14 17:58

A cukrovku léčíme pojídáním cukru, alkoholismus panákem (alkohol v malých dávkách...) a chudokrevnost pouštěním žilou.

Jenom nevím, jak to mají osoby se sníženým IQ, že by pomáhalo tohle? *zed*

Pro nedovtipné, jde o ironii.

Kdo měl kdy astmatický záchvat, pochopí.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.09.14 20:06
avatar

Vtipný komentář,ale za sebe musím říci,že jsem měla roky alergii na kočky na dva křížky a tak naše kočky vždy byly jen venku,ale roky plynuly,poslední kočička umřela už před léty a mé srcde zatoužilo po mazlíkovi. Na mimčo už jsem si netroufala a tak jsem si domů přinesla perského kocourka. Alergii jsem si prostě zakázala a funguje to,máme ho skoro půl roku a kde nic tu nic.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.09.14 22:00
avatar

Je hezké, kolik lidí píše, že si na alergii tělo prostě zvykne, když si ji člověk nepřipouští. Asi to bude individuální, já si na psy u přítele zvykám pět let a akorát se rozejyl všechny zdravotní potíže, zhoršily se projevy ekzému i alergické rýmy. A to jsem si poctivě "zvykala" takřka denně.

Díky, ale zdraví mám jen jedno. Kdo si ho chce otestovat tak, že si ho nechá zničit, jeho volba.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: valkova*
Datum: 30.09.14 15:03

Ahoj, také mám alergi na kočky. Řekli mi, že podle testů ji nemám, ale mám, jelikož když mě kočka oblízne například tak mám potom vyrážku. Jinak mi kočky nevadí, ale teď jsem zažila, že jsem si jednu kočkou hladila asi tak 15 minut a začaly mě z ní svědět a červenat ruce, prostě mi z toho vyskákala na rukou kopřivka, což se mi nikdy předtím nestalo. Proto doporučuji než se pro nějakou rozhodnete s ní strávit chvíli čas a pozorovat jakou na ni budeme mít reakci, protože i doktorka mi říkala, že člověk může být na jednu kočku alergický a na druhou zase vůbec.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pavcas1
Datum: 04.11.14 19:41

Zdravím, jsem majitelkou sibiřského kocourka (už tedy kastráta). U nás doma nikdo alergii na kočky nemá, ale v rodině máme 2 alergiky. S poměrně silnou alergií na kočky, kteří s kocourkem žádné problémy nemají - návštěvy, hraní a mazlení, vše úplně bez problému. Narozdíl od kočky domácí při kterých mají dýchací problémy. Alergie není způsobena srstí, ale slinami kočky. Sibiřka by měla mít menší poměr alergenu ve slinách, oproti jiným plemenům, a po kastraci by se tento alergen měl ještě více snížit. A s alergií na srst? Můj názor je ten že to není srstí, ale tím co se v srsti zachytí - venkovní kočky spí v seně, nebo jakýkoliv jiný prach. Náš kocour má velmi klidnou povahu, umí dát velmi najevo kdo je jeho pán a podle toho se také k lidem chová. K dětem je bezproblémový. Kocour má 2 roky a náš syn má 3 roky. A každé dítě si rádo sem tam kočku potáhne za ocas, přilehne, přimáčkne, podlábí, ... kocour mu nikdy neublížil, malého má moc rád, a hlídá ho. Když malý něco provede, nebo se bouchne a brečí, tak kocour přiběhne a zkontroluje si ho jestli je vše OK. A s cenou to není až tak zlé. Bez papíru se dá pořídit i do 3000,- a s papírem od 5000,- nahoru.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.