Jak odnaučit psa hrabat?

Od: Datum: 11.08.14 19:37 odpovědí: 7 změna: 13.08.14 08:19

Máme psa z útulku (věk 6-8 let) . Neumíme ho odnaučit hrabání, už nám poničil skalku, podhrabává se pod vany,

které máme na zahradě jako nádoby na vodu atd. Nepomáhá napomínání, křik, ani bití (složenými novinami).

Na krátký čas dá pokoj, ale jakmile jsme z dohledu, dělá to znovu. Pronásleduje při tom ještěrky, myši atd.

Poradí někdo jak ho to odnaučit? Díky předem

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.08.14 19:48

Náš pes z útulku to dělá taky, ale my jsme si ho vzali s tím, že mu dopřejeme hezké stáří. Takže my to snášíme dobře. Jedině snad ho nepouštět na zahradu, nebo mu ohradit místo, kde může hrabat, když ho to těší.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.08.14 20:01

A kolik nám dalo práce toho našeho malého hňupa naučit se zabavit třeba i tím hrabáním když s ním jdu do parku abych s ním furt nemusel chodit. Dřív si totiž sedl vedle mě a čekal co bude.

Zkuste ho zabavit nebo poskytnout mu jinou zábavu. Ten náš taky hrabe jen když se mu nikdo nevěnuje. Stačí na něj zavolat a hrát si se tam s ním a je klid. I když mě hrabání neštve protože hrabe v takovém rádoby parku a aspoň loví myši.

Datum: 12.08.14 07:24

Lidi kříčí, že pes do bytu nepatří. Ale všimněte si, kolik psů volně lítá po zahradě. Nene, jsou zavření na 2x2m v kotci. Na slunci nebo se zmrzlou vodou, o samotě *plac* Jinak zahradu zničí. Většinou ji rozhrabou. Já se obávám, že hrabání neodnaučíte. Mám sice jorka Dorku, ale když nejsem doma, hrabe po gauči a to tak, že strašně. Za 9 let jsem neodnaučila, ale našla jsem řešení. K pelechu na zemi, když odcházím a musím ji nechat doma, ji přivážu. Tenkou šňůrku a sicherku, ale přivážu jako psa. Marné! Nic jiného jsem nevymyslela. :-D Neodnaučíte. Pes si vydedukuje, že hrabat se může, ale nesmí se dát nachytat. Dá si bacha, abyste ho při tom nenachytali.

Od: myse®
Datum: 12.08.14 14:32

hrabání psa je přirozené, bohužel. Zkoušela jsem to taky, ale naše psina má tvrdší hlavu... *smich*

pár rad:

- tam kde hrabe dát její bobek (klidně pod kůru aby nebyl vidět) - ale vybere si jiné místo a bud hrabat tam...

- tam kde nechcete aby hrabal, nainstalovat na čidlo malé čerpadlo (z pračky např.), když tam pes vleze, voda stříká, pes užeče... (ale bude hrabat jinde...)

- elektrický obojek - tzv neviditelný plot - ohradit to, kam nechcete aby lezl a hrabal...

- zkuste ho nechat hrabat jen na určitém místě a smířit se s tím... (to je asi nejlepší volba)

Datum: 12.08.14 20:07

Nepíšete, co máte za plemeno, ale snad jediné jak jej odnaučit je zapůjčit si elektrický obojek a udělat si čas na odnaučení. Postup bych volila takový - napřed pejskovi vysvětlit osobně, že nesmí, dvaktrát či třikrát. Po čtvrté a pak párkrát přidat impuls z obojku společně se slovním napomenutím. No a pak se schovat nebo si sednout a číst noviny a použít několikrát jen a pouze obojek. Pokud ho nebudete moci hlídat, tak na zahradu nepouštět nebo přivázat. Pustit jen pokud se mu budete moci zase tímto způsobem věnovat. Pes si spojí, že hrábání=nepříjemno a nechá toho. Věřím, že budou stačit dvě možná tři lekce.

Já mám dva jezevčíky a ti u nás na zahradě u domu nikdy nehrabou. Ale když vyjdeme na zahradu za vsí, tak tam nepřestanou, až se jede domů. Ale hrabou pouze v louce. Také záleží na návycích, které se naučí hned v mládí. Pokud je nemá starší pes, tak to je horší.

Datum: 12.08.14 22:18

To s tím elektronickým obojkem snad nemyslíte vážně! Chudák pes. Nepíšete nic o tom, jak se pejskovi věnujete a jaký má denní režim, to je důležité uvést. Třeba se prostě nudí a tak se zabaví po svém, těžko bude koukat do stromu když má nevybitou energii. Zkuste psa naučit hrabat na povel, a určit mu místo, kde hrabat může. Pak bude hrabat jen za odměnu někde, kde Vám to nevadí.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.08.14 08:19

Psa hrabat neodnaučíte, ale vím, jak na to, aby přestal.

Psi hrabou, protože se nudí, nejsou zaměstnání, jsou sami. Vemte toho svého na nějakou pořádně dlouhou procházku, až se unaví. Uvidíte, že s tím opravdu nadlouho přestane. A věnujte se mu.

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.