Možná za rok

Od: Datum: 09.08.14 13:17 odpovědí: 2 změna: 09.08.14 14:27
Ahoj moc moc chci psa(bišonka) ale rodiče furt říkají možná za rok až budeš připravena ale já jsem už připravená! Máme i kočku a o tu se starám dobře a k tomu máme velikou prostornou zahradu ale nechtějí my ho koupit nevím jak je přemluvit prosím pomoc!
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.08.14 14:19
avatar

Opravdu jsi připravena? Pokud srovnáváš psa s kočkou, tak zřejmě ne. Nepíšeš, kolik je ti let, nepíšeš, kolik volného času ti po škole zbývá. Taky nepíšeš, kolik z toho volného času hodláš věnovat učení, jiným aktivitám, pomoci v domácnosti atd. a kolik hodin z tohoto času ti denně zbude na toho psa. A až si tohle spočítáš, tak si to dopočítej na dalších 10 - 15 let, po které tě ten pes bude potřebovat. A to se nezmiňuji o nákladech, které bude nutné vynaložit na jeho stravu, veterináře a ostatní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.14 14:27
avatar

Pes je závazek na přibližně 15 let. Nemůžete odjet na dovolenou, kam byste chtěli. Musíte vždy řešit, co se psem. Pravidelné očkování, strava jsou taky drahé. Pes je smečkový tvor, toho nemůžeš jen tak někde odložit, je na svých pánech i citově závislý. Není to kočka, ta je věrná spíše domu. Psa musíš pravidelně venčit, ale opravdu pravidelně, a věnovat se mu, vychovávat, aby z něho nevyrostl protivný pes. Tak zkus to ještě ten rok vydržet a poslechni své rodiče. Oni to s tebou určitě myslí dobře. A raduj se ze své kočky.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.