Co je to za hmyz?

Od: Datum: 06.08.14 01:51 odpovědí: 7 změna: 06.08.14 22:48

Dobrý večer rádcové,
už nějakou dobu pozoruji u nás doma neznámý miniaturní hmyz, nevíte, co by to mohlo být? Jsou úplně všude, hlavně v koupelně a na vlhkých zdech či dlaždicích. Omlouvám se za kvalitu fotek, ale tento hmyz nemá ani 0,5 milimetru, takže to pro mě bylo doopravdy náročné na vyfotcení. Děkuji za každou odpověď!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.08.14 08:21

já mám zkušenosti se štěnicemi a na té prostřední fotce to vypadá podobně.Jsou taky malinké ale na vašich fotech to vypadá,že to má nožičky.To štěnice nemají,ale jsou malinké a rezavé,ale pokud mají tykadla a nožičky tak třeba poradfí někdo jiný co to je.

Ohodnoceno: 2x

Od: martink*
Datum: 06.08.14 10:10

Kamarád říká, že je to asi rybenka, podle tak nekvalitních fotek to ale prý nejde určit na 100%

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.08.14 10:13

nevím jestli to na rybenku nemá kulatý zadek,ty sice mají rády vlhko a jsou tady od pravěku,ale na světle rychle mizí,nevím zdy by šly vyfotit.

Datum: 06.08.14 10:26

Rybenky nemají tykadla.

doplněno 06.08.14 10:54:

myslím takové tykadla jak jsou vyfocené.

Datum: 06.08.14 13:29

Rybenka má úplně jiný tvar těla. Pisivka by to být mohla.

Od: martink*
Datum: 06.08.14 13:13
Tak další entomolog poslal hint "Pisivka"
Ohodnoceno: 4x

Datum: 06.08.14 22:48

Děkuji mnohokrát za odpovědi, nakonec to jsou tedy ty Pisivky :) Moc jste pomohli ^^

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.