Očipování psa - Slovensko

Od: Datum: 05.08.14 20:52 odpovědí: 16 změna: 09.08.14 11:06

Dobrý večer,

prosím o radu. Je nutné psa nechat očipovat před cestou na Slovensko? Jedná se o 4 denní výlet na festival a je mi proti srsti psa nechávat očipovat. Etické důvody :-/ Očkování a pas vím, popřípadě si ráda nechám poradit co ještě zařídit před cestou.

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 05.08.14 20:58
avatar

Čipování je na Slovensku od letošního roku zrušené http://www.denik.cz/ze_sveta/…-kocek-a-fretek-20131023.html

doplněno 05.08.14 21:18:

Ano.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lucier
Datum: 05.08.14 21:08

Děkuji. Chápu tedy dobře, že čip není potřeba jelikož to tak není vyžadováno plošně? Jsou na tom tedy stejně jako v ČR.

Od: pidla*
Datum: 07.08.14 14:13

Čipování je zrušené na Slovensku, což ale neznamená, že pes od nás tam nemusí mít čip a PETpas.

Přesné informace by měly být zde:

http://www.cestovanisepsem.cz/evropska-unie/slovensko

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lucier
Datum: 08.08.14 00:35

Děkuji moc za radu i odkaz. Pes potřebuje pas a pas nevydají bez čipu :-/ Zapeklitá situace.

Od: bohemica*
Datum: 05.08.14 22:08

Etické důvody proč nečipovat psa? Tak to mi hlava nebere...Proč? Máte také takové zdůvodnění proti ochranné a povinné vakcinaci proti přenosným chorobám psů?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lucier
Datum: 06.08.14 13:13

Proč Vám to hlava nebere? Jde o víru a mé přesvědčení. Nemluvím o vakcinaci, té se fena pravidelně podrobuje :) Jde mi jen o čip proti kterému mám výhrady a nechci, aby ho má fena měla. Chápu, že můžete namítnout, že je to super věc pokud se pes ztratí, ale jsem proti tomu i tak. Jsem rozumná a svou fenu si umím zabezpečit proti útěku.

Od: bohemica*
Datum: 07.08.14 10:48

Kdybyste byla rozumná, tak byste tak i uvažovala. Útěk psa není jediné riziko, které psovi hrozí a je nezodpovědné psa nečipovat asi tak, jako když některé matky se rozhodnou k domácímu porodu nebo neočkovat svoje děti. Riziko, kterému vystavují vystavují bezbranné děti, za které nesou zodpovědnost je něco na ten způsob, jako když někdo z nějakých banálních důvodů nečipuje psa. Výhody a klady jsou prostě nepopíratelně větší než event. nevýhody. Ostatně: jaká vaše víra a přesvědčení vám brání chránit svého psa? Rozum to tedy není v každém případě, to máte pravdu!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lucier
Datum: 07.08.14 14:00

:-D Nebudeme spolu diskutovat o mé víře :) To je má věc a já nevidím důvod s Vámi o ní jakkoliv polemizovat. No a jsme u toho. Já jsem přesně ta žena, která bude volit raději porod doma než stres v nemocnici. Já se budu rozhodovat zda nechat dítě naočkovat či ne :) Nejsem ovce, která slepě poslouchá a dodržuje nějaký řád jen proto, že se to takto dělá. Mám svůj rozum a vím co je pro mě a mou rodinu dobré. Nesuďte mě, nemáte právo soudit člověka kterého ani neznáte, natož když si neuvědomujete, že vše má dvě strany. Dál si žijte svůj ovčí život, když Vám to vyhovuje. A věřte, že pes může mít 100 čipů a stejně se kolikrát nedostane domů - lidé by je museli po nálezu vracet a ne si je nechávat kolikrát doma - to vám je pak čip a tetování k ničemu...

Od: bohemica*
Datum: 07.08.14 23:39

Nehodlám s vámi ztrácet čas a energii diskutací o vaší víře, která vám evidentně brání používat mozek a výsledky z teorie

i praxe a vyhodnotit je. Dokonce vám vaše víra dovoluje hazardovat se životy a zdravím bytostí na vašem rozhodnutí závislých. Za ně je mi z vás smutno...

Jenom na vysvětlení: vychovala jsem dvě, dnes už dospělé děti a mám pětiletou vnučku. Chovem psů se zabývám cca půl století. V jaké z těchto oblastí můžete vy prezentovat vlastní zkušenosti, vzdělání nebo praxi?

Z manželství s humánním chirurgem znám bohužel mnoho vám podobných "alternativních matek" a jejich dětí.

A věřte...nejsou to hezké příběhy se šťastným koncem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lucier
Datum: 08.08.14 00:31

Žijte si laskavě svůj spokojný život a na můj se vykašlete. Nemáte právo mě soudit Je mi Vás líto, musíte mít nudný život. Místo odpovědi na mou otázku, ostatně - nikdo Vás nenutil odpovídat na otázku zda je potřeba čipovat - řešíte můj život což Vám nepřísluší. Máte snad svých starostí málo, že se serete do života jiným?! Hezký večer.

Od: bohemica*
Datum: 09.08.14 00:39

Vaše dikce, arogance a chybějící argumenty...Co k tomu dodat? .Mějte si svou víru a nadále ohrožujte pod jejím vlivem životy nebo zdraví tvorů, které jsou (bohužel) na vás zavislí!

Někdo si je jistý, někdo tápe...

A někdo se domnívá...

Ani netušíte jak bohatý život (bez omezující víry) já prožila a prožívám! Jsou za mnou výsledky a mnoho prácje ještě přede mnou, mámtoho moc rozpracováno...to ale evidentně nemůžete VY pochopit. A to je asi dobře. Jaký užitek nebo poučení má kdokoliv z vašeho názoru nebo jednání? Evidentně nikdo, naopak ještě určité skupiny svým jednáním ohrožujete nebo vystavujete riziku. Ovšem račte si uvědomit, že vy riskujete, ale případné důsledky vašeho mylného rozhodnutí nesou ostatní. Vy ne! Za ně se přimlouvám, přibrzděte ve své víře a dejte šanci rozumu!

Vy potřebujete vědět, zda na hudební festival na Slovensku potřebujete pro závisláckého psa čip?

Pokud vám vaše víra nedovoluje psa čipovat, nechápu smysl vaší otázky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lucier
Datum: 09.08.14 11:06

Opravdu nemám slov :)

Má víra mě v ničem neomezuje, Vy to stále nechápete? To ten zavedený systém a ovce v něm, kteří si myslí, že když někdo dělá něco jinak je to hned špatně !

A já se odmítám na tomto podílet. Budu jednat tak jak já uznám za vhodné - pokud je to v rámci zákona. A pokud ne, co není zakázáno je povoleno.

Smysl mé otázky? Třeba nejsem až tak hloupá jak Vy si myslíte o někom kdo žije jinak :-D Třeba nechci vystavit fenečku traumatu, nedej Bože utracení, jen kvůli nějaké nesmyslné směrnici EU ! A že takových debilovin EU má na účtě více !

No vidíte, v poslední větě jste mi dala odpověď - mohu se tedy obhajovat vírou. No to by mě váááážně nenapadlo, ale stejně mám strach.. Nejspíše nebudu tak hloupá, že?

Mrzí mě, že místo toho aby jste se snažila pomoci nebo mlčela, tu prudíte a poukazujete na svůj dokonalý život. Tak ho mějte, já Vám ho přeji :) Pokud jste spokojena, užívejte si ho plnými doušky :)

 

Od: myse®
Datum: 06.08.14 10:10
avatar

taky nechci psa čipovat...

Ale přemýšlel jste jaké to bude pro psa - festival, hlasitá hudba, mraky lidí? já bych ho nechala teda doma, můj pes by se asi zbláznil...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.08.14 12:38

Já mám čipovaný psy a v zahraničí jsme ještě nebyli.Estetické duvody jsou jen v peněžence :)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: lucier
Datum: 06.08.14 13:14

Nejde mi o peníze. Nešetřím na mé feně :) Je to člen rodiny, která se má snad lépe jak mi lidé. Jen prostě nesouhlasím s čipováním.

Od: lucier
Datum: 06.08.14 13:49

Určitě to bude pro naší fenu příjemnější, než kdyby jsme jí vystavili stresu a smutku z našeho odjezdu. Je to bohužel závisláček :-/ Věřím, že děláme dobře, Aisha je dobře socializovaná, miluje lidi, nevadí jí hluk, natož muzika. Bude ve svém živlu - pláž, voda, zajistíme jí veškerý komfort :)

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.