Náhlé úmrtí andulek

Od: Datum: 03.08.14 11:18 odpovědí: 8 změna: 05.08.14 13:54

Měli jsme mladou andulku, které jsem časem vyrobila z úřízlých větví dvě nová přírodní bidélka k okusování. Andulka nám náhle umřela, spadla z bidla a do 2 minut byla mrtvá. Před tím chodila po kuchyni, byla zdravá a veselá. Po půlroce jsme pořídili novou mladou andulku, která se po 3 dnech mírně chvěla, byla nervózní a převažovala se dozadu. Devátý den nám na dně klece párkrát divně zapípala, prudce oddychovala a do 3 minut umřela. Z té samé větve jsme vyrobila bidélka i pro andulku mé maminky, do 14 dní měla průjem a po dalších 14 dnech umřela. Vzpomněla jsem si, že než pokáceli a ořezali stromy na zahradě, tak tam majitel dělal nějaký postřik, asi proti plevelu. Je možné, že šlo o otravu? Zvířata byla zcela zdráva a původně jsme si mysleli, že šlo o mrtvici a náhlé úmrtí. Děkuji za odpověď. Dana

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: annaliesek*
Datum: 03.08.14 13:54

Chudinky andulky..

Když se už rozhodnu andulku chovat, tak si o nich také něco zjistím..

1) Pokud chcete mít přírodní bidýlka, tak snad je jasné, že je pořádně omyju od případných postřiků atp.

2) Musíte se taky ujistit, že ne všechny větve jsou pro ně vhodné a některé mohou být i jedovaté (třeba tis, filodendron, monstera.. ) Takže pokud máte i něco v pokoji za podobné rostliny, tak andulku alespoň hlídejte, aby to neokusovala..

Jinak vhodné větve pro andulky jsou z těchto stromů: ovocné, javor, topol, bříza a líska.. Očistěte je kartáčem a vodou, důkladně. Myslím, že vy si také umýváte ovoce a zeleninu, takže trochu myslete i na andulku.

Také nechápu, že když vidíte, že se vaše andulky začnou divně chovat po novém bidýlku, není jim dobře, proč riskujete život i těch ostatních.. No, snad už si dáte pro příště pozor.

Ohodnoceno: 2x

Od: skota
Datum: 04.08.14 08:49

Odpověď mě opravdu neuspokojila, nejsme idioti a o chovu zvířat víme dost a máme dlouholeté zkušenosti. Samozřejmě, že jsme větve několikrát omyli horkou vodou, včetně vybavení celé klece. Větve byly z jabloně a dotaz jsme zde napsali, neboť chceme vypátrat v čem je zádrhel. Určitě si nelibujeme v kupování andulek a koukání se jak nám náhle kolabují. Jedna andulka kousala do všeho co našla v bytě a žila 7 měsíců. Druhá nekousala do ničeho a umřela do 9 dní. Domnívali jsme se, že to je po jejím nárazu do zdi a spadnutí za skříň. Andulka, kterou měla má maminka doma, umřela hlavně po průjmovém onemocnění. Tehdy nás nenapadlo, že by mohlo jít o otravu, byl to nalezenec, ochočený a kdo ví jak už starý. Zachránili jsme ho, když byl totálně vyčerpaný. Léčili jsme ho 3 dny. Tím chci říci, že jsme očekávali případné jiné podněty, co mohlo způsobit smrt andulek a ne kázání o tom, že jsme idioti. Kurz slušnosti a ohleduplnosti by se některým opravdu šiknul. Nashle.

Od: trtr
Datum: 04.08.14 09:07

Dobrý den, nedivte se, někomu je divné, že muselo odejíz zbytečně tolik ptáků, ale člověk to určitě špatně nemyslel. Jinak moje rada zní nedávat přírodní bidélka, které mohla být chemicky ošetřována. Některé postřiky jsou tak agresivní, že je ani omytím neodstraníte. Chce to případně větvičky z divočiny, kam se postřik nikdy nedostane. Můžete jim třeba udělat celý ptačí strom. Pozor, andulka může zemřít i po zobání papíru a zvláště potištěného tiskárnou (některé velice rády papír).

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.08.14 14:36

Já to nijak zle nemyslela, takže se nemusíte ihned rozčilovat moje odpověď byla psána slušně.. Ale pokud vidím delší příznaky u andulky, které neodpovídají normálnímu chování, byť jen průjem, tak ji vezmu k veterináři a nečekám další dva týdny.. To je jen můj názor.

Měla jsem alexandra velikého, který se dožil 17-ti let a teď mám andulku, které je už deset let, abyste si nemyslela, že jsem úplný laik, co tu háže odpovědi z patra.. Beru to jen dle svých zkušeností.

Od: trtr
Datum: 04.08.14 14:38

Zdravím, taky jsem měl andulku, měla snad 12-14 let.

Od: sigrun*
Datum: 04.08.14 14:50

Když chcete vědět, co se stalo, ptejte se u veterináře a ne tady, když nejste schopná přijmout kritiku. AnnelieseK vám nenapsala naprosto nic urážlivého. To že jste idioti jste si napsala vy. Takže kurzy slušnosti byste si měla vzít sama. Nashle

Datum: 04.08.14 15:57
Dedovi umreli dve andulky kratce po sobe, predtim mel vzdy andulku 10 a vice let... nakonec to prej zpusobovaly vypary ze stareho teflonoveho nadobi, kdy pry pri vareni na nem se muzou uvolnit do vzduchu a andulky jsou na ne pry haklivy. Takovou dostal vysvetlenou od veta... 40 let andulky v poho a hned dve za sebou...

Datum: 05.08.14 13:54

Tak tak, ptáci nemají v kuchyni co dělat a když se vaří, už vůbec ne. Bidélka jsou nejlepší vrbová a měnit je nejlépe každý měsíc nebo i kratší dobu. Nedávat stejná bidélka jiným ptákům, už vůbec ne ošetřená chemicky, to se fakt omýt nedá. Samozřejmostí je pravidelná dezinfekce klece, krmítek, hraček, bidel atd a taky pestrá strava s dostatkem čerstvého ovoce, tudíž stálý příjem vitamínů. Do vody dávat stroužek česneku.

Ohodnoceno: 1x

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.