Co se zhoršujícím se zrakem psa

Od: Datum: 03.08.14 09:17 odpovědí: 4 změna: 04.08.14 07:16

Ahoj,zdravím všechny.Prosím moc o radu pro mojí zlatou sousedku.Má pejska yorkšíra.Nedávno si paní všimla častého močení a zvýšeného pití,tak s ním šla k lékaři a diagnostikovali mu cukrovku.Pejsek se léčí,dostává v injekcích inzulín,ale najednou se u něj začínají objevovat poruchy zraku.Můj dotaz zní,zda neznáte někdo opravdu dobrého veterináře,který by pejskovi pomohl a s tím souvisí i druhý dotaz,zda se zrakem jde něco udělat.Bydlíme v cenru Prahy,ale jsme ochotni paní kamkoliv dovézt.Moc děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.08.14 09:35
avatar

U očního v čekárně visí upozornění, že pacienti s cukrovkou musí chodit 2x za rok na kontrolu. Když veta nenajdete zeptejte se lidského očního jak se řeší léčba u lidí s cukrovkou. Nebo někde v diskuzi někdo bude vědět a odpoví vám. Cukrovka opravdu likviduje oční pozadí. Chudáček psinečka.

doplněno 03.08.14 09:46:

http://www.lekari-online.cz/o…arstvi/novinky/diabetes-a-oci

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.08.14 14:04
avatar

Jak starý je pejsek? I u lidí, pokud mají cukrovku a stále vysoký cukr, protože např. nedodržují dietu, tak se oční pozadí horší (zvýšený krevní cukr má vliv na oční nerv) a lidé většinou pak ztrácejí zrak. Pejsek se sice léčí, dostává inzulin, ale to ještě neznamená, že dodržuje dietu. Inzulin pomáhá tělu zpracovávat cukr, škroby, sacharidy atd., ale k léčbe cukrovky patří i dieta.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.08.14 18:15
avatar

Chce to zjistit, čím toho psa majitelka cpe. Pes by vůbec neměl cukrovku dostat, pokud se tak stane, musí se cpát opravdovým svinstvem. Někteří lidé si bohužel neuvědomují, že pes není všežravec (jako třeba člověk) ani odpadkový koš. A jako masožravec by se měl živit masem, drobnými hlodavci, atd. Moderní granule obsahují vše - kromě masa. Konzervanty, barviva, dochucovadla, kyseliny, cukry. Pejsek tak doslova hladoví, nemá potřebné živiny a jeho organizmus je zanášen jedy. Viděl jsem dokonce lidi, kteří dávali psovi na pití nějakou sladkou colu a jinak ho cpali hlavně zbytky a chlebem. To nelze nazvat jinak než týrání zvířat.

Cukrovka je autoimunitní onemocnění způsobené extrémním překyselením. V takovém prostředí se začnou prudce množit bakterie a viry. Imunitní systém na to reaguje zvýšenou aktivitou a bohužel současně začne napadat i některé typy rychle rostoucích vlastních buněk. Langerhansovy ostrůvky ve slinivce, štítnou žlázu, vlasové folikuly. Někdy dokonce obaly nervových vláken. Proto je velmi častá kombinace cukrovka - štítná žláza - řídké vlasy. Pokud se to s inzulínem přežene, může pejsek upadnout do hypoglykemického šoku, na to pozor.

Předpokládám, že za chvíli oslepne úplně, selžou mu játra, ledviny a bude konec. Asi bude nejlepší pejska utratit, aby se netrápil. A pokud si koupí sousedka dalšího, mohla by zkusit o jeho životosprávě více přemýšlet, předejde tak budoucím zdravotním problémům.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.08.14 07:16
avatar

Souhlasím s vámi. *palec* Jen se stalo to, že sousedův pes zkolaboval s ledvinami a také nějaké problémy se slinivkou tam byly. Sousedi krmili čistým masem. Jen mlsky byly kupované. To se stalo asi před 5ti lety. Včera jsem narazila na zajímavý článek, který mi o Benovi hodně vysvětlil. Dám ho tady a když si člověk odmyslí reklamu a určování směru k dané značce, je to zajímavé čtení. Potvrzuje mi to, co radili všichni vetové za života mých psů. Dospělý pes má mít veškerou stravu složenou ze tří třetin, masa o trošičku více: Maso-zelenina-přilohy (těstoviny, rýže, brambory) http://baron.cz/pes/barf-pro-psy/syrove-maso-pro-psy/o-0

doplněno 04.08.14 07:28:

Cukrovka je důsledkem špatné funkce části trávení. Ne dietou, ne špatným stravováním. Dieta nastupuje, proto, aby tvor s cukrovkou přežil. Znám lidi, kteří si píchají, na gramy dodržují dietu a rady lékaře, jsou štíhlí a cukrovku mají. A lidi, kteří sežerou neuvěřitelé věci, v neuvěřitelném množství a cukrovku nemají. *plac* Pejsek by opravdu měl mít dietní granule speciálně pro diabetiky, které veterinář určitě má.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.