Žíla u kočičky

Od: Datum: 29.07.14 20:15 odpovědí: 9 změna: 05.08.14 14:32

Ahoj,

prosím, jeslti nemáte někdo nějaku zkušenost, minulý rok jsem odjela na dovolenou, kočičku, která byla moje láska, hlídlaal mamka, na kteoru byla číča zvyklá a když přišla domů, jedla, pila, vše v pořádku, yvskočila na svojí milovanou komodu a najednou rána, na zemi váza a po kus dál kočka, která už jen těžce zadýchala a umřela. Byl to strašný šok., byly ji necelý 4 roky. Zdravá. Různě po internetu jsem se dočetla, že by to mohlo být srdc, neměla ale nikdy žádné příznaky, co jsem četla, veterinářka při běžném ohledání říkala, že srdíčko, ale že by to mohl být i mozeček, nějaký vmetek. Taky jsem si vyčítala, zda ji nemohla uhodit ta váza, byla tam ale tři roky, u zdi, a po různých pokusech ze všech stran a různou intenzitou jsem nepřišla na to, ak by mohla spadnout a zdranit ji, kočka skáče do dálky a na jinou stranu, než kde byla aváza by spadla ihned na zem, tam, kde byla do ní muselo být vraženo ohromnou silou, jako kdyby ležela a prudce do ní kopla nejméně oběma nohama. Vyčítám si vše kolem a kolem. Ale jde mi teď hlavně o jednu věc, že jsem asi tři měsíce (možná to měla celý život, ale nevšimla jsme si toho, byla dost chlupatá), nad nožkou něco jako bypodkožní žílu? Vidět to nevylo, jen na omak cítit, bouliřka nebo tak to taky nebylo, asi 1 cm takový tenounky cosi, jako když si sáhnete na žílu na zápěstí. A teď s říkám, zda nemohla mít nějak poloucpanou žílu a pak se nemohla doucpat? Jeslti ji to nemohla zabít.. jestli.. jeslti to.. a jeslti tamto.. je to přes rok a pořád mi to nedá... jeslti sem něco nezanedbala, snažila sjem se pro ni dělat vždy všechno. Jeslti to vůbec existuje, že může vyskočit žíla na základě poloúcpání, jeslti by to bylo makem cítit...?

Prosím jen o rozumné odpovědi.

Děkuji

L.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pb®
Datum: 29.07.14 23:23
Pokud chce někdo vědět důvod úmrtí, musí dát zvíře na pitvu. Jinak se můžeme jen těžko dohadovat, co bylo příčinou. U koček existuje onemocnění zvané HCM, je to ztluštění srdeční stěny. Kočka umře velice náhle a nečekaně. Vyskytuje se hlavně u britek peršanek, mainek, ragdolů. Jestli kočka byla křížencem plemene nesoucí zátěž, je to dost pravděpodobné.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: liu*
Datum: 30.07.14 09:39

Díky, to všechno vím, šlo mi spíš o všěeobecné info, jeslti někdo neví, třeba i u lidí, zda může být něco jako nateklá žíla příčinopu toho, že se někde zasekne vmetek.

L.

Datum: 30.07.14 10:09
avatar

Vmetek, kousek sražené krve- v srdci je to infarkt, v mozku mrtvice, v plících embolie plic, v žilách embolie, totéž v očích, na sítnici, která z částí odumírá, není-li vmetek vyjmut nebo rozpuštěn. Všechno je jeden, jediný důvod. Tromb. Napíšu vám, co se stalo našemu britskému kocourovi Maxovi. Byl to velice hodný, laskavý, ale bojácný kocour. Když dcera jela s ním na očkování, tak bylo dost cirkusu dostat ho do přepravky. V ordinaci byly dvě veterinářky, které už ho znaly, tak se snažily o rychlý a laskavý průběh. Naočkovaly, dostaly do přepravky a dcera s přepravkou a panikařícím kocourem vyšla z ordinace. Na tmavé chodbě v přepravce nastalo naprosté ticho. Vrátili se a veterinářky s hrůzou vytáhly mrtvého Maxe. Chtěly vědět, co se stalo, tak si ho nechaly na pitvu. Volaly druhý den, že Maxík měl vrozenou vadu srdce, kterou žádné poslechy neodhalily. Srdeční stěna byla slabá jako papír a nevydržela zvýšenou námahu ze stresu při maximálně zvýšené tepové frkvenci. Srdeční stěna praskla, roztrhla se. *plac* A pak, nevěř na osud!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: liu*
Datum: 30.07.14 10:48

To je mi opravdu moc líto :( člověk se může snažit jak chce a neochrání, nezabrání...

Myslíte, že ten vmetek se udělá naráz nebo může někde v žíle už být a pak se ucpe úplně?

L.

Datum: 30.07.14 12:14
avatar

To nikdo neví. Já osobně jsem měla embolii v ruce po vkládání stentu. Jednou na sítnici po operaci kýčle a 1 na sítnici druhého oka bez zjevné příčiny. Myslím si, že se vmetek projeví ihned. Váš kocourek mohl mít úplně klidně nějakou bouličku na šlaše. ;) Myslím si, že je velikým nesmyslem se tímhle tak dlouho zabývat. Je potřeba poohlédnout se po novém zvířátku a o tom, které už není, mu vyprávět. Není třeba mít pocit nevěry a zrady. Bude u vás v srdci a v paměti celý život. Je potřeba jít dál a nezabývat se tím, co nemůžeme změnit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: liu*
Datum: 30.07.14 13:00

Samozřejmě, že mám novou jen si právě vyčítám, ejslti sem to nemohla někam ovlivnit, když bych s ní někam zašla...

L

Datum: 02.08.14 00:28
avatar

Náš starý kocour šel z domu jako obvykle se projít do trávy,bál se všeho,gauč byl jeho rajon,tak vycházky byly tak pár metrů od domu a v 16letech jednoho dne nepřišel.Možná šel umřít sám v klidu,nebyl posl.dny v poho,nebo starý pomatený se zamotal a nevěděl jak zpět nebo jiným směrem...taky máme všichni výčitky i když jsme hledali po okolí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 02.08.14 00:37
avatar

Ono pro tu embolii si prý stačí nachvíli lehnout, krev zpomalí a v nějakém místě se zhustí - a pak takový cucek putuje v těle. Jsou to špatné náhody :(

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.