Jak zabránit kočkám v útěku přes zeď

Od: Datum: 29.07.14 14:07 odpovědí: 9 změna: 30.07.14 15:43

Přeji všem dobrý den a prosím, zda mi někdo může poradit, jak se vypořádat s útěkem mnou chovaných koček.

Bydlím v RD, kde zahrádka je od sousedů oddělena z obou stran cca 3,5 m vysokou zdí. Mezi zdmi, na konci zahrádky stojí stodola. Kočky jsem musela pořídit z důvodu, že sousedé chovají hospodářská zvířata, což sebou nese přítomnost malých myšek, ale i potkanů, což kočky hravě zvládají, ale jsou zvědavé co je za zdí a tudíž,chodí na návštěvu k sousedům,kteří jsou sice rádi, že tu nejsou myši, ale občas dojde k nějaké úhoně jejich květin, nebo mi kočka prostě zmizí a už se nevrátí.

Takto jsem již přišla i o 3 čistokrevné britské kocoury. Předesílám, že zvířata jsou kastrovaná a přístup ke krmení mají 24 hod. denně. Ať dělám jakákoliv opatření, jako natažení pletiva ve výklencích, balení stromů sítí,aby neměli pevnou oporu a pod. situace se nelepší. Pro klid můj i dobré sousedské vztahy,hledám pomoc touto cestou. Předem děkuji všem za odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.07.14 14:22

ať uděláte sebelepší plot, tak kočku nezastavíte. Pokud někam chce, tak tam prostě vleze.

Jediné řešení je voliera, nebo síť nad celým Vaším dvorem.

Ohodnoceno: 2x

Od: ben®
Datum: 29.07.14 14:31

Dobrý den, jak je již zmíněno, tak kočku neuhlídáte. Dokud jsem měl na zahradě psa, tak byl výskyt sousedních koček mnimalizován nebo jejich pobyt zkrácen jen na dobu nezbytně nutnou k útěku před psem. Sousedé nemají schopného a rychlého psa? Ať si ho pořídí - a Vaše kočky budou chodit zase jinam. Zdravím!

doplněno 29.07.14 15:03:

S tím el. ohradníkem pozor, aby jeho montáž a zapojení přežil kromě koček i děda

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.07.14 14:46

Právě, že mají, a jedna z micin okusila jeho čelisti, léčba stála 4 tisíce a nakonec jsem ji musela nechat uspat.Přemýšlela jsem nad nějakým plašičem s ultrazvukovým signálem, ale nejsem zrovna moc technický typ. Děda navrhuje klasický ohradník( už si i donesl nějaký z roku 1962), ale z toho mám strach, aby je to nezabilo. Zaplať pánbůh, že není zrovna znalý v elektrice a zatím dumá jak ho připojit. Snad do té doby něco vymyslíme. Díky za radu.

Od: hm®
Datum: 29.07.14 14:39

Po pletivu a síti kočka vyleze. Nedávno jsem viděl kočku "přeskočit" asi 2 metrový plot ze svislých hladkých kovových trubek (rozeběhla se, s využitím setrvačnosti vyběhla nahoru a chytila se za horní spojovací vodorovnou tyč). 3metrovou svislou rovnou stěnu by snad překonat nemusela, ale jestli vyleze na strom a z něj skočí nahoru na zeď, musíte zabránit v lezení po stromech. Sítí asi ne, po ní leze jak po žebříku. Zkusil bych něco hladkého, nějakou pevnou plastovou fólii, kterou kočka nedokáže proseknout drápem. Ale musela by být dostatečně vysoká. Nebo nějaký prstenec kolem kmene (dostatečně vysoko, aby na něj nevyskočila, a dostatečně široký, myšleno od kmene do stran, aby ho nedokázala oblézt při šplhání po kmenu).

Pozorujte ty své kočky a zjistěte, kudy a jak utíkají. Možná budete překvapena. A pak jim tu cestu přehraďte.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.07.14 14:56

Máte pravdu, že se odrazí od země, a vyskočí do 2 m zcela hravě, tam je výklenek cca 25 cm široký a další odraz, to už zbývá jen 1 m a je fuč. Pokud jsem zrovna na zahradě a je po ruce hadice,tak proud vody ji zpět zažene,ale to bych tam musela nocovat.

Datum: 29.07.14 15:00

Zdravím.
jak už tady bylo zmíněno, kočka si umí poradit. Byl jsem svědkem, kde mi můj kocour před očima přelezl plot z drátěno pletiva 180cm vysokého. Normálně si vyskočil, vylezl po pletivu nahoru, zahákl přední packy za vrchno hranu, zadnima si pomohl nahoru. Pak se "zlomil" přes horní hranu pletiva (to ve mně zatrnulo, že se tam napíchne, ale pomoct jsme mu nemohl, protože před plotem z mé strany byla hromada cca 1m vysoká sněhu). Přehoupl se a skočil do toho sněhu. jen se zaprášilo a kocour nebyl vůbec vidět. Pk udělal skok, z hromady vyskočil a stál vědle mne. To byl takový fofr, že sme neskačil udělat ani ň.
Jedinou radu, kterou vám můžu dát, je, ať si pořídíte místo kocoura kočku. Kočky se netoulají jako kocouři, drží se na svém pozemku doma. Mám kočku, a ta vyleze před plot mimo můj pozemek pouze když tam jsem já, jinak se drží doma.

Od: olaf71*
Datum: 29.07.14 15:26
A co jit na to obracene.vykopat dokola diru tri metry hlubokou a tri metry sirokou
Ohodnoceno: 3x

Datum: 29.07.14 16:15

Já si myslím, že neuděláte vůbec nic. Kočky budou chodit tam, kde tuší něco zajímavého a nijak jim v jejich rozhodnutích nezabráníte. Navíc si myslím, že sousedním pozemkem jejich teritorium nekončí. Dovedou ujít a prozkoumat neuvěřitelně rozsáhlý prostor. ;) Jen je držet v domě, případně vymyslet volieru. Byť jako dlouhou chodbu dookola zahrady. To je jediné, co pomůže.

Datum: 30.07.14 15:43

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.