Furon a Enap

Od: Datum: 29.07.14 08:14 odpovědí: 8 změna: 31.07.14 14:26

Ahoj, doktor pro 16ti letého peska nasadil tyto dva prášky, od toho dne přestala chodit, byla apatická, za dna dny přestala jést a za 4 umřela. Měla rakovinu, ale do té doby nic, mám pocit, ež to ty prášky rozjely (brlaa je na srdce a vodu v plicích). Prášky měly pomoci od odvodnění plic, ale nakonec byla odvodněná totálně celá, ž enepomohly ani kapačky. Myslíte, že u takhle nemocného a starého psa mohly tyto prášky její stav totálně podtrhnout?

Díky za rady, prosím, jen ověřené a žádné vtípky a blbosti, na to opravdu nemám náladu.

L.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.07.14 08:41
avatar

Enap je prostředek proti vysokému tlaku,furon podporuje tvorbu moči,ani jeden při běžném dávkování nemůže celkový stav organizmu zhoršit.Sám oba léta užívám.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x
 
Od: liu*
Datum: 29.07.14 19:55

Moc děkuji, opravdu, sem ráda za kařdé dobré slovo...

L.

Od: bohemica*
Datum: 29.07.14 09:57

V tak vysokém věku a při takové diagnóze veterinář nasadil podpůrnou medikaci proti zadržování tekutin v těle a proti vysokému tlaku. Zřejmě se toho moc pro vašeho pejska už nedalo dělat, šlo spíše o úlevu a zmírnění průvodních příznaků celkově špatného zdravotního stavu, což je v tomto věku psa pochopitelné i kdyby byl "jen" starý a netrpěl ještě k tomu nádorovým onemocněním.

Myslím, že lékařův postup byl v dané situaci správný, při tak nepříznivé prognóze.

Buďte ráda, že se pejsek dožil tak vysokého věku a tolik let Vám dělal radost (jiní takové štěstí nemají) a smiřte se

s jeho odchodem. Pokud měl rakovinu, bylo by jen otázkou zřejmě krátkého času, kdy by mu začaly selhávat další funkce a možná by i trpěl zbytečnými bolestmi a bylo by třeba přistoupit k eutanazii.

Nasazení léků může někdy být pro organizmus určitá zátěž, ale váš pejsek byl už zřejmě natolik zesláblý a jeho zdraví tak chatrné, že nasazená medikace mohla jeho odchod urychlit, což ovšem mohlo být v tomto případě pro psíka úlevou.

Chápu, že Vás ztráta milovaného zvířete bolí, ale v tomto věku se s jeho odchodem už dalo počítat. Těžko na dálku hodnotit, ale neviděla bych postup veterináře jako nevhodný nebo dokonce nesprávný.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: liu*
Datum: 29.07.14 19:57

Mockrát děkuji, , nechci to nějak házet na veterináře, to určitě ne, jen si mylsím, ež to trochu uspíšilo, jelikož nakonec zemřela na totální odvodnění, tak mě právě napadá, jestli ty prášky na ní nebyly moc, protože měla vodu na plicích, to pomohlo, ale nakonec na to, že tu "vodu" neměla, umřela...

Od: bohemica*
Datum: 31.07.14 12:38

Zavodněné plíce mohou být příčinou vážných zdravotních problémů a naopak několikero zdravotních problémů může být příčinou "vody na plicích". Pro Váš klid a ujištění, že pejsek byl skutečně ve velmi špatném zdravotním stavu z mnoha příčin a s nepříznivou prognózou, jsem Vám našla odkaz o "vodě na plicích". Pejsek měl napřed vodu na plicích, potom byl dehydrovaný, prostě jeho orgány už postupně selhávaly.

Myslím si, že jste udělala co bylo ve Vašich silách, pejsek se dožil úctyhodného věku a medicína zázraky stále ještě neumí.

http://www.uzdravim.cz/voda-na-plicich.html

Ohodnoceno: 0x
 
Od: liu*
Datum: 31.07.14 14:26

Jste moc hodná, děkuji...

L.

Datum: 29.07.14 14:50

Já mám také starého pejska,franc.buldočka a ten užívá také tyto dva léky.Furon na odvodnění(měl stále velké břicho) a Enap na srdíčko.Po Enapu už není tolik dýchavičný.V noci klidně spí bez hlasitého dýchání,ten užívá ráno a večer po 1 tabletě.Furon bere 3krát denně celkem 2,5tablety.Musím s ním chodit čůrat i v noci,někdy i 2krát za noc. A ješte musí brát Verospiron, půl tabl. 2krát denně,ten je také na odvodnění.Po Furonu má ale kožní problémy.Na to dostal Biseptol,teď už končíme a má to v pořádku,ale za 2-3 měsíce se mu to zase může vrátit.Na něco pomůžou a jinde uškodí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: liu*
Datum: 29.07.14 19:57

MOC děkuji i za fotečky a slova, pomohlp mi, že váš pejsek bere tyto léky a dobrý a přeu hodně zdraví!

L.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.