Kotě čůrá na postel

Od: Datum: 28.07.14 18:39 odpovědí: 5 změna: 31.07.14 20:43
avatar

Mám 4měsíční kočičku a pořád si nedá domluvit.Chodí normálně na záchodek ale občas nám čůrá do postele.Dříve i na boty,baťoh a i teď občas na posteli najdem flek.Nepomohlo otírání čumáku a praštění i jsme se jí víc věnovali at není zanedbaná a neupozorňuje na sebe.Už nevíme co s ní,starší kocour jí má rád,ale jak na to nepříjdem jde zpátky k rodičům na zahrádku.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.07.14 19:12
avatar

Nemůžete kočku cvičit jako psa! Kočka nechápe, když ji vymácháte čumák v loužičce a ani neví, co po ní chcete. Možná ji nevyhovuje stelivo, záchod, místo, kde záchod je, může být klidně i nemocná. Možná se u Vás něco změnilo a kotěti se to nelíbí. Příčin je opravdu požehnaně hodně. Jako první co bych udělala je zjistit, jestli je kočka nemocná a netrpí nějakou chorobou. Když čůrá do záchodku nebo někde jinde, tak neslyšíte pomňoukávání? Pokud ano, tak kočičku něco bolí a tu bolest si spojila s WC. Řekne si něco takového.. "Když čůrám v záchodku, tak je to nepříjemné, půjdu si najít nějaké jiné místo, kde mě nic nebude bolet"... kočka to bere přesně takhle. Jaké používáte stelivo? Pokud používáte to silikonové (kamínky, které nasávají moč) stelivo, tak ji možná nevyhovuje. Obvykle koťátka píchá do tlapek, protože ty kamínky jsou ostřejší a pro tlapky koťátek se nejlépe hodí píseček, to obyčejné hrudkující stelivo. Taky pořádně zkontrolujte, jaký typ záchodu máte. Koťata mají raději ty nekryté WC, tak když má s krytem, tak mu ten kryt sundejte a možná tam půjde. Možná se jí nelíbí ani místo, kde se záchod přesně nachází. Hlavně čičině nedávejte misky hned vedle WC! Možná se u Vás v domácnosti něco změnilo, třeba jste přemístili nábytek na jiné místo a kočce se to prostě nelíbí, tak čůrá. Prostě si zahrajte na detektiva a hledejte příčiny. Doporučuji v lékárně zakoupit kozlík lékařský nebo šantu kočičí. Kočky oba dva produkty přímo žerou! Kozlík nakapete na píseček a kočku to ihned přitáhne. Bude se na místo ráda vracet. To samé s šantou kočičí.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 29.07.14 17:40
avatar

Já si myslím, že byste měla pořídit záchůdek ještě jeden a dát ho jinam. Třeba se kotěti záchůdek nelíbí jen někdy. Ale spíše to vypadá, že se jí nelíbí někdo. Čurá jen na něčí batoh, boty, postel? ;) Ani kočka, ani pes si z namočeného čumáku v loužičce, nevydedukují, že se nemá čurat mimo místa k tomu určená. Toto je naprostý nesmysl!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.07.14 11:04
avatar

Vidím že o kočkách a kočičím chování moc velké povědomí nemáte.

Tak zaprvé, kotě na sebe nikdy neupozorňuje tak, jako štěně. Kotě kolem vás nikdy nebude skákat a poštěkávat. Skutečně se možná cítí ustrčeně a po kočičím způsobu vás upozorňuje na svoji přítomnost. Když to nejde jinak, použije i tu nejtvrdší metodu.

Zadruhé, každá kočka má mít svůj záchod.

A zatřetí, být agresivní vůči kočce je nesmyslné chování. Bitím, ani strkáním čumáku do loužičky ji nevycvičíte. Spíš naopak, kočku si znepřátelíte a ona vám začne dělat naschvály. I to se u vás už možná děje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.07.14 12:01
avatar

Lucko, chce to klid. Je to ještě kotě a učí se. Vy ji to máte naučit jako učitel dítě ve škole. Pokud jste měla malé díte, tak taky jste ho musela učit na nočník (a pokud ne, tak si to alespoň představte). Kotě je něco jako miminko a učíte ho na píseček jako miminko na nočník. Takže, učte ho v klidu, a když udělá loužičku, tak ho netrestejte. Když jsem já učila svoji kočičku, když byla malá, tak taky se několikrát vyčůrala mimo a taky udělala i hromádku. Pak jsem hromádku dala do záchodku a zjistila, že se tam musí kakat. Pokud se Vám kotě vyčůrá na zemi, někde kde lze moč utřít toaletním papírem, tak ten toaletní papír, který je nasáklý močí dejte kotěti do záchodku. Brzy pochopí, že se musí čůrat jenom tam. Teda, ta moje to pochopila hned. Taky ho tam pořád dávejte a ukazujte mu packou, že musí hrabat. A řeknu Vám, že kotě naučit na záchodek je velice jednoduché. Horší je to se štěnětem. To ho musíte naučit chodit se venčit ven. Kočka to pochopí hned, protože když chce na záchod, tak automaticky hledá místo, kde je něco sypkého, ať už písek nebo hlína. Svůj výtvor zahrabe a na to samé místo se i vrací.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 31.07.14 20:43
avatar

Každý z rodiny máme kočku a nejen jednu,žádná se dosud takhle nechovala takže něco o kočkách víme.Náš starý kocour malou sám učil jak na škrabadlo,kde je záchod...takže nás překvapilo,že i přes kocourovou velkorysost se ona tak chová.Je fakt,že je malinká,tak jí ledacos odpouštíme.Kočky jsou sice hrdé s charakterem,ale tak jako děti by měly vedět kam až můžou zajít,takže někdy i trest je na místě.(jasně že malý-výchovný)Kdybych jim měla dovolit všechno tak ani nespíme jak jsou nad ránem rozverné.Prostě musí taky tolerovat nás nejen my je.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.