Vodítko Flexi pro psa

Od: Datum: 27.07.14 08:08 odpovědí: 17 změna: 28.07.14 16:54
avatar

Zdravím. Je tady někdo, kdo používá Flexi vodítka? Chtěla bych to svému psovi pořídit, jelikož bych mu chtěla dopřát více volnosti než měl teď. Teď máme obyč. nylonové, které má jenom 1,2m a je mi psa líto. Chce vždycky všechno očuchat, prozkoumat, ale s tím naším vodítkem to nejde, protože je dost krátké. Mám už vybraný tento , ale bojím se, že to psa neudrží, ale kdyř to je na 50kg. Co si tedy o tom myslíte? Používáte vodítka Flexi? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ivik®
Datum: 27.07.14 08:10
avatar

Máme ho a spokojenost,máme 5 m, pes má 12 kg.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zztop*
Datum: 27.07.14 08:24

Normální typ vodítka, který používáme už roky. Jasně není to na věky věků, ale když to vezmu krutě tak jedno max. dvě vodítka na život psa. To druhé spíš proto když se prodře nebo ho pes překouše.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 27.07.14 08:29
avatar

Dobrý den, měl jsem pejska o váze asi 10 kg a zkoušel jsem i podobné vodítko. Já jsem to vzdal a vrátil se ke klasice - pevné vodítko a na krátko. Můj pejsek na procházce pospíchal a tahal. V tom plastovém držáku vodítka to stále křupalo a nebudilo to důvěru. Další nevýhoda byla ta, že jsem neměl psa pod kontrolou - byl hodný, ale neměl rád malé děti a ostatní pejsky. A když máte psa na pět metrů a přiběhne k němu jiný pes, tak máte co dělat. Také je dobré si uvědomit, že zvláště večer není to lanko moc vidět a nějaký chodec přes něj může upadnout, když si nevšimne, že mezi osobou a psem je natažené pětimetrové a skoro neviditelné lanko. Ale, pokud je Váš pejsek kliďas a netáhne, tak je to snad vhodné vodítko. Zdravím!

doplněno 27.07.14 13:18:

micinka123 - s tím volným pobíháním pejska po poli si dejte velký pozor, aby tam zrovna nebyl nějaký myslivec či někdo, kdo si na myslivce hraje - ti, jak si mohou po něčem vystřelit, tak to udělají. Potom to svedou na toulavého psa a možnou škodnou. Takto již zahynulo vícero pejsků.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.07.14 10:02
avatar

Vodítko flexi, zvané jojo, se musí kupovat podle váhy psa. Je v něm navíjecí péro a to nedokáže udržet délku na brzdě a přes mírný odpor navinout. Naopak, silné péro při navíjení malému psíkovi ublíží, doslova mu urve hlavu. Na vodítku nešetřete, když ho pes nepřekouše, vydrží celý jeho život. Podřadné, od prodejců za 50 kč se pokazí hned na první vycházce. Vyberte raději to, které má pásku a ne lanko. Lanko není vidět a jsou s ním trampoty. Třeba chodci ho nevidí. Měla jsem ho za nohou a kamarád navíjel a mi rychle navíjené lanko spálilo kůži dost hluboko. ;) Ale začni ho používat, až psa budeš mumět zklidnit, přivolat, až nebude jako sedmihlavý drak. I na tohle vodítko ho musíš naučit.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: isteron
Datum: 27.07.14 11:19

Mali sme špica 15 rokov, asi 20 kg, a používali sme vodítko s navijákom. Sú rôznej veľkosti, podľa hmotnosti psa . Vyberali sme s popruhom a nie lankové. Okrem toho na konci majú aj reflexné značky a hlavne jasnejšie farby. Pes bol biely, takže s viditeľnosťou potme sme nemali problémy. Ale hlavne sme používali od jeho 2 rokov postroj za predné labky, aký používajú ťažní psi. Vydržal s jedným až do smrti. A neťaháte ho za krk, a aj tam môžte dať reflexné prvky, najmä ak je tmavší a menší.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.07.14 12:43
avatar

Já to vodítko chci koupit rovnou i s krmivem příští měsíc. Bohužel, ten obchod kde chci koupit i krmivo má pouze flexinu s lankem a ne s páskem. Chci to koupit všechno v jednom obchodě a bude to pro mě jednodušší. Každopádně nebudu se psem chodit na procházky večer po tmě. Vždycky jenom za světla. Stejně se bojím chodit ve tmě na vycházky a tak, takže pro mě to taky nedělá moc dobrý dojem. A samozřejmě, nebudu nechávat psa vzdaleného od mne na 5 metrů, to rozhodně ne, ale chci, aby si taky poběhal, např. máme veliké pole, takže chci, aby si tam trochu poběhal, prozkoumal a tak. Protože s tak krátkým vodítkem si nemůže poběhat. Ovšem, nechci s tou Flexinou dělat nějaké hlouposti, všechno s mírou.. pes bude stále u mě jako na normálním vodítku, akorát, když bude chtít něco očuchat, tak si vodítko povolím a půjde... potom si ho zase přitáhnu k sobě a půjde vedle mé nohy.

Od: ivik®
Datum: 27.07.14 12:45
avatar

Dejte ale pozor, ať vám pejsek neuteče,jestli na vás ještě není zvyklý...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.07.14 13:14
avatar

Jak to prosím myslíte, že na mě není zvyklý...?

Od: ivik®
Datum: 27.07.14 16:45
avatar

Omlouvám se, pochopila jsem to špatně a měla za to, že si pořizujete vodítko pro štěně,které máte krátce doma.Ale jak píše ben,dejte na poli při běhání na volno pozor ,někdy stačí, aby chytil stopu nějakého zvířete a je průšvih...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.07.14 13:25
avatar

Tak nevím, jak to myslíte, že s pejskem nebudete večer potmě chodit ven. Od konce září bude den kratší než noc, a když budete chtít pejska vyvenčit jen za světla, budete s ním muset jít naposledy tak ve 4 odpoledne, a pak zase až ráno kolem 8. To tedy nevím.

A abych se vyjádřila k otázce - na venčení 6,5kg psa máme 8metrovou flexi i pevné vodítko, to je právě na procházky večer. Nechci, aby lezl na dlouhé šňůře někam pod keře a žral bůhvíco, když vidím tak leda na chodník a pes chce jít na trávu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mon*
Datum: 27.07.14 17:42

Hodně lidí co se o psy zajímá ho nedoporučuje.. pes pak bude táhnout a bude zmatený, že může najednou tak daleko od svého pána, i když je na vodítku. A ještě k tomu velkej pes.. Já na svou 7 kg fenku používám taky jen krátké vodítko, na louce je na volno a labrador není pes, kterej by se nedal vycvičit k tomu aby mohl krásně chodit na volno a přitom neobtěžovat ostatní psy, lidi a lovit ostatní zvířata..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mon*
Datum: 27.07.14 17:48

Jelikož mám taky ještě mladou bláznivou fenku, tak asi potřeboješ cvičit přivolání, že? S tím taky zápasíme. Na to je dost dobrá stopovačka (10-15 m) pes ji tahá za sebou a když jde pes, nebo běží kočka zajíc tak si ho pomocí stopovačky přitáhneš + dáš povel ke mně..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.07.14 19:56

Zkušenosti s tímto vodítkem jako chodec mám velmi špatné, páníček na jedné strananě silnice/chodníku/cyklostezky povídá a pes je na druhé straně a člověk jdoucí pěšky/na kole/na bruslích má jít kudy?

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 27.07.14 20:07
avatar

Nakonec jsem se rozhodla, že tu flexinu kupovat nebudu. Už jsem to četla i na internetu, že to moc vhodné není. Tak budeme používat to obyč. vodítko. Jinak děkuji za rady.

Datum: 28.07.14 00:12

Podívejte se ještě na přepínací vodítko.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.07.14 16:54
avatar

To máš psa neustále na vodítku? Nějak tomu nerozumím...aby si poběhal, ale na krátkém vodítku to nejde...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.07.14 03:18

S flexinou tedy problémy nemám a nikdy jsem neměla (ale chce to opravdu se prásknout přes kapsu), ale jestli se vysloveně bojíte, tak pořiďte stopovací vodítko. Pokud pejska nepouštíte na volno, tak tahat ho na 1,2 metru opravdu není nic moc.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.