Problém s koněm v kruhovce

Od: Datum: 24.07.14 21:20 odpovědí: 4 změna: 26.07.14 10:34

Dobrý den, zajímalo by mě proč můj koník má problém s tím, když si na něj sednu v kruhovce a chci prostě klusat,cválat.. tak se zastaví,začně vyhazovat a prostě nespolupracuje, ale v kroku je v klidu. Ze země je úplně super,napojí se na mě všechno v pohodě. V čem může být problém?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pb®
Datum: 24.07.14 21:32
Bez toho, aby to někdo viděl naživo, těžko radit. Jak starý je kůň, v jakém je stupni výcviku, jak kluše a cválá pod jezdcem na rovných trasách v terénu? Umí klusat a cválat v kruhovce bez jezdce, ale tak že se ohne, ne že padá po pleci? Při klusu a cvalu na kruhu se musí kůň unést a ohnout, není to cvik pro mladé čerstvě obsedlé koně. Tím že vyhazuje dává najevo svojí nelibost.
Ohodnoceno: 0x

Od: kajus
Datum: 24.07.14 21:39

Kůň je starý 14 let,francouzský klusák. Cválat už umí bez problému, naučil se to. V kruhovce se při klusu a cvalu ohne,v pohodě se na mě napojí a spolupracuje.

Datum: 25.07.14 00:56

Předpokládám, že se snažíte o westernové ježdění a výcvik u koně plemene francouzský klusák. V tom bude asi ta potíž. Netvrdím, že je to marné, ale dá to hodně práce a výsledky nebudou adekvátní jako u plemen pro "western" po sttaletí šlechtěná.

Datum: 26.07.14 10:34

Ještě je důležité, jestli na něj sedáte bez sedla nebo ze sedlem. Pokud bez sedla a pouze v kruhovce, to může být ten problém, protože kůň má na hřbetě jiný pocit než když sedíte v sedle a to může být koni nepříjemné. Proto může vyhazovat. Napřed si ho zkuste ´obsednou´ venku mimo kruhovku a rovných čarách , zpočátku klus a dbát na příjemné držení se sedem nikoliv nohama.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.