Jaké zvíře pořídit dceři?

Od: Datum: 24.07.14 13:30 odpovědí: 25 změna: 29.07.14 17:49

Moje dcera má křečka. Ale už cca půl roku přežívá. S manželem už jsme připravili nějkou krabici a připravujem se na nejhorší. Ale všechny štve že křeček vydrží 2-3 roky-jenom. Už se nám nechce kupovat každé dva roky nového křečka a tak přemýšlíme nad nějakým jiným zvířetem. Poraďte prosím jaké. Neměl by to být pták, ryba, prostě nějaký hlodavec. Díky za odpověď...:)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.07.14 13:36

Psal jsem to již jinde : Činčila..máme ji doma, voda v pítku ji vydrží cca 4 dny, nemusí se krmit každý den a po "zabydlení" je velice společenská. S námi kouká na gauči na televizi a hrozně ráda má škrábání za ušima.
Zdroj: https://www.poradte.cz/zvirat…16-jake-zvire-si-poridit.html

Činčila se při dobré péči dožívá až 25 let.

Ohodnoceno: 0x

Od: terkavosa*
Datum: 24.07.14 13:40

Děkuji za nápad.:)

Od: dako®
Datum: 24.07.14 13:41

Morčátko, je to společenské zvířátko a dožívá se asi osmi let. Dcera ho měla 10 let.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 24.07.14 13:42

...nebo jí pořiďte osmáka. Nutno jít s dobou. *smich*

Od: kutululu
Datum: 24.07.14 14:01

Přesně tak, také jsem chtěla napsat osmáka degu a nebo králíčka ;)

Datum: 24.07.14 14:30

Jsem rovněž pro morče. Poslední vydželo 7,5 roku. Nekouše a je společenské. Vítal vás někdy doma králík? Asi ne. Tak morče to umí stejně dobře jako třeba pes (akorát u toho neskáče)

Od: kutululu
Datum: 24.07.14 14:58

Prosim? Lidé velice podceňují králíčky, přitom jsou poslušní, ano, také vítají své páníčky, přiběhnou na jméno, můžete je brát ven na vodítku, hrát si snimi třeba s míčkem, nechat je volně pobíhat po bytě stejně jako psa atd. ;)

Datum: 24.07.14 15:38

Králíček vnoučků také capká po bytě a na wc v kleci se přihopká vyčurat a vykakat. Ani bobky mimo klece nedělá. Jen je to hlodavec a žádný drát neobstojí. Posledně přelezl zábranu a prokousal kábel k tiskárně. Dostal ránu a pojstky vyletěly až ve sklepě. Přežil.

Datum: 28.07.14 03:24

Mě teda králík vítá a pokud vím, tak i ostatní lidičky, co znám a o králíčka se dobře starají...

Datum: 24.07.14 15:15

Kolik má dcera let? Činčila je dobrá pro větší děti, při špatné manipulaci pouští na obranu chlupy, pro menší bych se přikláněla k morčeti. Morče ja takové "neutíkací", nekouše kabely, v podstatě kam ho položíte, tam ho najdete:) činčila má tendence pořád někam hopsat a hlodat. Měla jsem tři, všechny odešly kolem 8 roku,(stejně tak chovatelka, která se chovem zabývá spoustu let, neměla starší) takže těch 25let co tu někdo psal berte s rezervou.

Datum: 24.07.14 17:19

Je jí 12 a děkuji za všechny Vaše odpovědi

Od: terrinka2002*
Datum: 24.07.14 18:36

Jak jsem četla odpovědi, dočetla jsem se že je dceři 12 let. Tím pádem bych jí já pořídila osmáka nebo morče. Zeptejte se co by prostě chtěla. A když neví, tak rozhodněte za ní.Určitě bude ráda za jakékoliv zvířátko.

Datum: 25.07.14 00:58

Morče nebo králík...

Datum: 25.07.14 02:07

Ja se urcite primluvim za kralicka.. jsou to uzasny zvirata, ale jsou spolecensky.. nepotrebujou mit druhyho kralicka, ale potrebujou aby si s nima nekdo povidat a hral.. kdyz bude cely dny jenom zavrenej v kleci, nikdo na nej ani nepromluvi, nepohladi, nepomazli.. tak moc prospivat nebude ale pokud bude milovanej tak se doziva i 5 az 7 let, ale na to pozor.. to uz neni jako blbej krecek.. ten kralik se opravdu stane clenem rodiny "omota si vas kolem prstu, budete skakat jak on piska" a az jednou umre tak to bude ... "zazitek".. to uz je spis jako pejsek nez nejaky bezduchy morce nebo potkan..

Nedoporucuju kupovat kralicka ze zverimexu - osobne doporucim chovatelskou stanici midafarm ( http://chsmidafarm.webnode.cz/ ).. pred lety jsem od nich kralicka mel.. jsou to kralici z chovu takze mate jistotu ze vam ze "zakrsleho" kralicka nevyroste 5 kilove monstrum - coz se muze bez problemu stat se zviretem ze zverimexu.. a z osobni zkusenosti vam doporucim KLUKA, kralici holky jsou sileny prasata..

Datum: 28.07.14 03:33

Na úsloví o bezduchém morčeti nebo potkanovi bych si dávala tedy sakra pozor, protože je to kardinální blbost... Morče i potkan, i myška a i křeček a prakticky jakékoliv zvířátko se dobrým zacházením a tím, že se k němu nechováte jako ke zvířeti v kleci, ale ke členovi rodiny, stávají chytrým parťákem, který se naučí obrovskou spoustu věcí.

A o králičím klukovi a holce - holky jsou poslušnější, klidnější a čistotnější... Kluci jsou rošťáci a ohledně čistoty jim trochu trvá, než pochopí KAM S TÍM, ale čistotnými se také stanou.

Mohu o sobě říct, že jsem zkušený chovatel, výše zmíněné se nezakládá na teorii, ale praxi... Poprvé poznávám jen myšky, které jsem si před měsícem pořídila a jsem z nich také nadšená, jak jsou ohromně chytré a učenlivé

Od: fipo
Datum: 26.07.14 14:15

Morče, osmák, králík.

Od: dgdg
Datum: 26.07.14 14:35

králíka nedoporučuji jsou náchylní na nemoci.. originální je třeba chipmunk :)

Datum: 26.07.14 22:15

Menší pes

Datum: 26.07.14 22:45

Pokud trváte na hlodavci, tak pořiďte morče. Ta naše samička se dožila deseti let. Jsou komunikativní, společenská a inteligentní.

Vaše dcera je ovšem ve věku, kdy už by mohla být "zralá" na psa nebo kočku (s Vaší pomocí).

Datum: 27.07.14 00:35

Vše děkuji za odpovědi. Jinak psy už právě máme-dva. Ale ona chce prostě ještě nějakého hlodavce se kterým by se mohla mazlit. Nši psy moc na mazlení nejsou...

Od: mon
Datum: 28.07.14 12:26

terkavosa - Co máte za plemena?

Datum: 28.07.14 17:59

jezevčík křížený se stafordem :D a pinč

Od: sukiashikaga
Datum: 27.07.14 13:27

možná by nebylo špatné něco z jiného soudku :)

jako třeba andulka nebo korela :)) jsou to strašně mírumilovní ptáčci, dají se skvěle ochočit a děti si s nimi užijí spoustu legrace. jako dítě jsem vystřídala spoustu druhů zvířátek, ale stejně jsem se vždy vrátila k těmto dvěma. a navíc, které dítě by nebylo unešené z mluvícího ptáčka? :))

osobně mohu doporučit také šneky achatina achatina, jsou nenároční jak na prostor, chov i potravu.vyrostou dle velikosti akvária či chovného boxu, lehce se množí a sežerou prakticky všechno. jako výstélka do šnekária stačí kokosová drť, kterou koupíte ve zveráku za pár kaček. a hotovo :)) pokud vaší dcerce nevadí exotický slizký miláček, je to jasná volba :)

Datum: 28.07.14 03:35

No pááááni, ten je nádhernýýýýýýýýýýýýý !

Od: kooikerhondje
Datum: 29.07.14 17:49

co takhle burunduk páskovaný?:) na toho se chystám ted :) možná by šla i fretka :)

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.