Týrání zvířat

Od: Datum: 24.07.14 00:00 odpovědí: 9 změna: 25.07.14 11:30

Vadí mi že se na facebooku dost často objevují videa,kde lidi natáčejí jak týrají zvířata,např. jsem viděla nedávno video kde polily malou kočku benzínem pak jí zapalili! Bylo to hnusné! Tadyy je zrovna video co někdo zveřejnil nedávno! odkazy- https://www.facebook.com/photo.php?v=10152568763824586 Takže bych se tedy chtěla vážně zeptat jestli to můžu někam nahlásit?Jestli se to dá nějak řešit? Protože takovýhle videí je víc a víc! Poraďte děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: karlos1
Datum: 24.07.14 06:29

co takhle to nahlásit na facebooku?video mohou smazat, uživatele zablokovat ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.07.14 06:59
avatar
Zákon České národní rady č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání
§ 19
(1) Orgány ochrany zvířat jsou ministerstvo, Státní veterinární správa, státní orgány příslušné ke schvalování projektů pokusů, Ministerstvo vnitra a Ministerstvo obrany v rámci své působnosti, obecní úřady obcí s rozšířenou působností.
(2) Na úseku ochrany zvířat vykonávají též ve vymezeném rozsahu působnost obce.
Máte možnosť začít u obce a pokračovat výše až na ministerstvo.
Tak do toho!
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.07.14 08:35
avatar

Bože :( :( :( To je prostě katastrofa! Hned bych tohle udělala i těm lidem, co to dělají těm zvířatům! :(

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.07.14 08:43
avatar
Podle mě je v tomto případě nejlepší tyto videa nesdílet a nešířit dále, protože tím potom ty autory vlastně podporujete.
Proto to na fb raději vždy igonuruji a ani si to nepouštím.
Ohodnoceno: 3x
 
Od: lmgify
Datum: 24.07.14 08:43

Asi bych zkusil obeslal par Spolku na ochranu zvirat se svym dotazem a zjistil bych, jestli nektere z nich aktivne stihaji tyto pripady (nahlaseni prislusnym organum, sledovani vysetrovani, sledovani postihu nebo trestu). Jenom to ohlasit a pak se o to nezajimat, je nejlepsi cesta k tomu, jak se postarat o to, aby pripad "zapadl" a "vyšuměl". Musis proto spolupracovat s nějakou organizací, která za těmito případy aktivně jde. Tedy mají člověka, asi s právním vzděláním, který čistě ze svého zájmu tyto případy sleduje od začátku do konce a dělá to čistě ze svého přesvědčení (jako formu dobrovolnictví pro danou nadaci), ne pro peníze.

Samozřejmě toto platí pro případy v ČR. Pro zahraniční případy je nejlépe se asi obrátit na nejvyšší vedení jejich národního spolku na ochranu zvířat a oni si to už pravděpodobně přepošlou, kam je zapotřebí. Napiš, že tě tyto případy hluboce znepokojují, že doufáš, že nereprezentují typické chování občana daného státu a že věříš, že mají nastavené mechanismy v právním systému, jak s podobnými případy krutosti na zvířatech jednat.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kutululu
Datum: 24.07.14 21:27

Vždy když někde na internetu narazím na jakékoliv video s týraním zvířat, ani si ho nepustím. Proč také? Je to hyenismus a nebudu to podporovat ještě tím, že se na to podívám! Nechápu, že to těm lidem na fb může projít a dávno už je někdo nenahlásil.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bohemica*
Datum: 25.07.14 01:01

Využijte kolonku "nahlásit závadné video". To je asi tak všechno, co můžete konkrétně udělat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lmgify
Datum: 25.07.14 02:42

Ja bych se bal, ze smazanim videa dojde ke smazani evidence. Radeji udelat kopii, zaznamenat si internetovou adresu a oznamit to nekde, kde se tim budou kriminalne zabyvat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mcgregor
Datum: 25.07.14 11:30

To video, které odkazujete je patrně z kožešinové farmy z Číny. Běžný postup přípravy zvířete pro účely kožešnického průmyslu. Nešiřte tady paniku. Pokud někdo polije zvíře benzínem, tak to jistě nahlaste, jak doporučijí ostatní. V tomhle případě se patrně jedná o běžný postup, alespoň tedy v Číně.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.