Co s tím?

Od: Datum: 23.07.14 10:17 odpovědí: 15 změna: 24.07.14 21:49

Ahoj, jsou to sotva tři roky, co jsem si koupila chodského psa. Má rodokmen, dobrý původ, ale víc nic. Rodiče mi ho koupili, když jsem byla menší (dnes je mi šestnáct), tehdy jsem ani pořádně nevěděla, co jsou zkoušky, výstavy atd. Ale dnes to vím, a strašně bych chtěla něco s mým psem dokázat -jsem velmi ctižádostivá a strašně mě mrzí, že je to jen rodinný pes - nemá ani RTG, ani bonitaci, ani jednu zkoušku. Strašně mě to ničí. V noci brečím. Hlavně když je potřeba uklidit kotec, ,,bobky,, atd, tak to dělám většinou jen já. Rodiče však o tom nechtějí ani slyšet. Jsem z toho den ode dne zoufalejší, už i dost nerada dělám věci, jaké jsem dřív dělala ráda - procházky, česání, atd. Ztratilo to pro mne smysl. Pomozte mi prosím.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ria®
Datum: 23.07.14 10:19
avatar

Taková facka by pomohla.. Tak ho běž odvést na útratu, on za to nemůže, zkus různý voříškiády, i s takovým pejskem může být zábava. Trochu víc rozumu přeji.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.07.14 10:25

To je rada na facku... ten pes za to skutečně nemůže, ale nechat ho utratit kvůli tomu, že se dřív něco zanedbalo?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ria®
Datum: 23.07.14 10:30
avatar

Já tam dávala smajlika, facku potřebuje rozmazlená slečna,- s tou útratou je to myšleno symbolicky ;)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.07.14 10:48
avatar

Na cvičák, k vetovi, na výstavy, tři roky není žádný věk, hlavně to chce peníze ani ta výstava není zadarmo. A pro vás asi psycholog-ten bude na ZP.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ilove1d
Datum: 23.07.14 12:20

nerozumím

Datum: 23.07.14 12:34
avatar

Každé plemeno má svůj klub. Internetové stránky jsou zde http://www.kpchp.org. Určitě tam najdeš důležité informace o tom, jak psa uchovnit, kam s ním na výstavu, určitě ti poradí i telefonicky, najdeš tam určitě i kontakty na nejbližší chovatele. Určitě by stálo za to i kontaktovat přímo chovatele od kterého máš svého psa. Ti by určitě byli rádi a poradí ti. Další nezodpovězené otázky najdeš také na googlu.cz. To je studnice odpovědí na neznámé. Musíš hledat taky sama , to nikdo za tebe dělat nebude.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.07.14 12:39

Doporučila bych Vám studenou sprchu, propláchnout mozek alpou, aby se odstranilo očividné hnisání a proběhnout se... Vážená slečno, opravdu nejste normální, ten pejsek je parťák, má Vás určitě rád a Vy si dovolíte ho takto snižovat kvůli tomu, že nemá nějaké zkoušky? Mimoto ty Vaše zmíněné výstavy jsou pro psy tak akorát stresová záležitost... Vzpamatujte se. I voříšek ze smetiště má lepší hodnoty, než člověk, jako Vy. Vůbec nechápu, jak někdo může vyplodit takový text, jako jste vyplodila Vy.
Pokud potřebujete pomoct, obraťte se na psychologa...

Mohla bych Vám odpovědět, že dnes existují cvičáky a externisté, kteří se zabývají výcvikem psů a přípravou na jejich zkoušky poslušnosti apod., ale Vašemu pejskovi bych přála, aby si ho raději vzal někdo jiný, někdo hodný, pro koho by měla smysl už jen jeho existence a to, že ho má rád. Lidi, jako Vy, by měli mít zakázáno mít jakékoliv zvíře...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.07.14 12:48

Možná si jen myslíte, že jste nešťastná z pejska. Možná, že ten pejsek je jen zástupný důvod. Přece můžete něco dokázat i bez ocenění pejska, myslím si, že by stálo za to zamyslet se, co mě opravdu vadí - pes, úklid psa, rodiče, já, něco jiného?

Podle mě Váš psychický stav v pejskovi nebude, ale možná se mýlím

Ohodnoceno: 0x
 
Od: myse®
Datum: 23.07.14 13:25
avatar

ahoj. Taky mám choďandu... jsou to bezva kámoši, viď?

vykašli se na exterierové výstavy, to je na prd - začni dělat buďto aktivity nebo dog-dancing nebo freesbee... Na to je choďák jak stavěný...

najdi si knížky, rady na internetu jak na to a uvidíš, bude tě to bavit a psíka ještě víc - choďáci jsou takoví tajrtdlíci...

Naučíš li ho to dobře - můžeš na soutěže a ctižádostivost se ukojí

P.S. jak aktivity tak triky psa nikdy nenaučíš po zlém - ale jen za úplatek (piškoty, míček) a s hooodně velkou trpělivostí, než pochopí, co to po něm vlastně chceš...Tak pozor na to.

Existuje bezva knížka na triky se psem...

http://knihy.abz.cz/prodej/101-psich-triku-1

Ohodnoceno: 1x
 
Od: bohemica*
Datum: 23.07.14 14:25

Nevím z čeho usuzuješ, že jsi "velmi ctižádostivá", protože nic z toho, co popisuješ tomu nenasvědčuje.

Emotivní výkyvy jsou v tvém věku obvyklé, právě na to je nejlepším lékem něco dělat, nejlépe v přírodě. Nechceš nám tvrdit, že by ti rodiče bránili jít se psem na procházku ap.? Tříletý pes je v nejlepším věku a nikdy není pozdě začít. Uchovnění

a uplatnění v chovu jsou dvě odlišné věci a "vyplatí" se jen u skutečně mimořádných jedinců. Tvoji rodiče měli rozum,

že pořídili "rodinnéhoů psa vhodného plemene a s PP i když nemají ambice s ním dělat nějakou výstavní, chovnou nebo pracovní kariéru.

Je mnoho možností , co se psem podnikat a je mnoho aktivit nepř. různé psí sporty, kterým se můžeš se psem věnovat. V těchto disciplínách můžeš svojí ctižádostivost uplatnit. Buď svému psovi skutečným parťákem a přítelem on nemůže za tvoje nálady a ochladnutí zájmu o něj.

doplněno 23.07.14 23:43:

Chci jen upozornit na jeden rozpor, který sama uvádíš. Máš tříletého psa ("koupila jsem si psa"), ale dále vyplývá z tvého příspěvku, že ti ho koupili (a zaplatili ) rodiče. Takže pes nebyl pořízen přes nevůli rodičů za výhradně tvoje peníze, ale tvoji rodiče ti zřejmě koupili psa,kterého sis zřejmě přála a který tě teď nějak nebaví. Nebo se pletu?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.07.14 15:26
avatar

Tak holka, přestaň fňukat, zvedni zadek, vem psa a mazej na cvičák. Nic není ztraceno! Tříletý pes je schopen se naučit spoustu věcí, nepůjde to tak rychle jako u štěněte, ale jde to. Já jsem tak přišla k absolutně necvičené 2,5 leté německé ovčandě, neuměla ani chodit na vodítku...zkoušku ZVV1 jsme zvládly. Byla bez PP a tudíž vyšší cíle tenkrát nešly (teď už je to jinak), ale připravená byla i na ZVV2. Dnes je spousta zkoušek, kde nemusí být pes super obranář nebo stopař, zkus to ..ZZO, ZOP

Chce to jen trpělivost a vytrvalost. Držím palce.

doplněno 23.07.14 15:32:

Taky agility je super, frisbee jak už tu někdo psal. Prostě najdi něco co vás oba bude bavit, ale z postele to nezjistíš, tak do toho!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.07.14 15:49
avatar

Já vůbec nechápu, o co ti jde. Jakože si vlezeš do postele a brečíš? A pes čeká, až ho někdo pohladí, vezme ho ven, něco ho zábavně a hrou naučí a za dobře provedený cvik dostane pochvalu a pamlsek. Lituješ sebe, ikdyž nechápu za co se lituješ a psa, bez činnosti necháš bez pozornosti?! Zbláznila ses?! Jeho polituj, ne sebe!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.07.14 17:46
avatar

Ani moc nevím o co ti jde. Psa máš, tak si ho užívej. Mám doma psa, nemá průkaz původu a ani papíry, ale miluji ho nadevše. Je mi ho líto. Jde vidět, že se o něho nechceš ani starat a ani ho nemáš ráda. A to jen kvůli tomu, že je podle tebe jen "obyčejný"? I pes bez PP a s PP je stále jenom pes. A doma mám taky bezpapíráka a je to ten nejlepší pes na světě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.07.14 18:40
avatar

Nevím čím to je, ale strašně mě to připomíná podobnou otázku ze 14.7.14. Koupila jsem si, versus rodiče mě koupili.

Milá slečno. Srovnejte se. Jakou chcete radu? Jste rozmazlená, ne ctižádostivá. Když budu ctižádostivá, tak pro to musím něco udělat a ne, že za všechno budu vinit svoje rodiče.

Rodiče Vám koupili na Vaše, zřejmě četné prosby, pejska. Sama píšete, že jste vlastně tehdy ani nevěděla, co takový chov psa obnáší. Rodiče Vám udělali radost a tím to pro ně skončilo.

Ale pejsek je živý, potřebuje žrát, venčit, péči o kožich, cvičení, pohlazení atd. Jak je možné, že je pes zavřený v kotci a Vy musíte uklízet bobky? Když jdete se psem ráno na procházku a odpoledne, tak se pes vyvenčí a nic v kotci, kromě náhlé příhody, neudělá. Vy pak v noci brečíte do polštáře, že musíte uklízet kotec! Vždyť by to měli správně uklízet rodiče a ne Vy, ctižádostivá dcerka. No to je ale pod mojí úroveň.! /ironie/ Takhle to na mě působí.

Prostě jak pes nemá papíry, tak pro Vás ztratil cenu?

Mám jedinou radu. Pokud si neujasníte, čí je to pes, kdo se o něj bude starat, a podle mě to vypadá, že se nedomluvíte, tak nejlepší bude sehnat pro pejska nového majitele. Ten pes Vás zatěžuje, ani jedna strana nechce ustoupit. Rodiče jistě tušili, když pejska pořizovali, že to bude náročné, a je vidět, že Vás v tom nechávají pěkně vymáchat.

Pokud by se jednalo o moji rodinu, tak bych se já osobně o pejska postarala, /Vaši rodiče nemůžou být moc staří, že by nemohli kvůli zdraví/. Mám cit pro zvířátka a nenechala bych žádné v nouzi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aaaaa*
Datum: 24.07.14 21:49

zdravím,

JEN rodiný pes? Co to je za nesmysl. To že nemá zkoušku ("kus papíru") neznamená že je něják "vadný" ! I když nemá zkoušky - a nemůžeš na ně , neznamená že ho nemůžeš vycvičit ne a učit ho různé triky ne? Ten pes musí být také smutný, vycítí že už to uklízení apod. neděláš ráda - určitě si říká "Proč?" "co je se mnou špatně?" "co jsem udělal že mě už nemá ráda?"

to že nemá nějáký kus papíru o potvrzení že to umí neznamená nic ...

Prosím uvědom si to , a pečuj o něj s láskou - cvič s ním, uč ho různé triky a třeba vám jendou rodiče povolí udělat si s ním nějákou zkoušku ... ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.