MVDr. Michal Čáp - Jaký je dr?

Od: Datum: 22.07.14 10:25 odpovědí: 14 změna: 05.09.14 16:48

MVDr. Michal Čáp (Praha) - máte někdo zkušenosti s tímto lékařem? Má operovat našeho 2kg yorka - občas se dusí.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.07.14 10:39

Je to doktor vete

Ohodnoceno: 1x

Datum: 22.07.14 10:41

Proč se psík dusí? Má zúženou průdušnici nebo vadu srdíčka?

Ohodnoceno: 0x

Od: astik
Datum: 22.07.14 10:59

Prý má delší patro či co, já u vet. nebyla, bude oper., aby jí to občasné dušení přešlo. Proto chci vědět, jaký je Čáp vet., protože se špatnýma mám bohaté zkušenosti, přišla jsem už takhle o dva pejsky, špatné léčení u dalších... Nechci, aby se to opakovalo!

Datum: 22.07.14 16:49
Pes má pravděpodobně měkké patro, to pak "spadne" a ucpe dýchací cesty a pes se nemůže nadechnout.Trpí na to hlavně menší psi a plemena. Někdy stačí ucpat nozdry, aby se musel nadechnout tlamou a nebo prstem v tlamě zatlačit na horní patro. Můžete to vyzkoušet a jestli to zabere, tak se jedná o tento problém. Nijak život ohrožující to nenía má to skutečně hodně psů. Jinak samozřejmě může to být i cokoliv jiného.Veterinář by neměl mít problém s odstraněním této vady, jedná se o poměrně běžný menší chirurgický zákrok. A inhalační narkóza dnes už na "lepších" pracovištích bývá pravidlem, tak se nebojte!Držím palce a dejte vědět jak jste dopadla!
Ohodnoceno: 3x

Datum: 22.07.14 18:27

Děkuji moc za uklidňující odpověď. Na operaci jde ten můj andílek příští týden, tak doufám, že to dopadne dobře. Bohužel to není jediný problém co má. Občas zvrací a nevíme proč. Různé testy, speciální jídlo. Vůbec nesmí ´normální´ maso, dostává max. domácí (drahá) kuřata či divočinu, ostatní zvrací, granule RC, ale z Německa, české jsou vyráběné v Polsku. *blee* Je šíleně hodná a poslušná a umí rošťačit, ale to ostatní je vážně vyčerpávající.

Ještě jednou děkuji a určitě dám vědět. ;)

Datum: 22.07.14 18:56

Nemáte rozhodně zač děkovat, od toho je poradna! S těmi potížemi s trávením a krmivem bych vám možná poradila. Až budete mít po operaci, klidně mi napište do místní vnitřní pošty, dám vám svůj soukromý mail a "probere" to.

Datum: 23.07.14 10:17

Stejně děkuju :)

Od: pb®
Datum: 22.07.14 11:30

Každému veterináři se může něco nepovést, pracuje se živým organismem, který je jedinečný. S Čápem mám dobré zkušenosti, je to doktor, který zbytečně neléčí, co k léčení není, než něco udělá, řekne proč a kolik to bude stát. Pes má špatnou hrtanovou záklopku? To občas malá plmena mívají. U chirurgických zákroků bych se nebála, to umí veti i humánní lékaři docela dobře. Někde něco uříznout, sešít a je to, šance na úspěch vysoká. Jo ve chvíli, kdy člověku i zvířeti něco je, ale nedá se to operovat, příznaky jsou nejasné, vyšetření nejednoznačná, to je problém a jsou všichni v koncích.

Datum: 22.07.14 13:38

Jo, každému se může něco nepovést, ale nesmí to být často! Nebudu se zde rozepisovat čím jsem si prošla, to by bylo na román, proto jsem opatrná a nedůvěřivá. A proto jsem zde uvedla tento dotaz. Díky za odpověď. :)

Datum: 22.07.14 15:01

Prý s ním spolupracuje i dr. Kvapil, který je snad dobrý. Doufám. *modla*

Datum: 31.07.14 13:18

S MVDr Čápem mám jen ty nejlepší zkušenosti - loni zachránil naši westici po (zřejmě) zbabrané kastraci. Po vyndání stehů došlo k masivnímu krvacení z vagíny a náš vet na to jen koukal jak péro z gauče. Vůbec netušil, co se mohlo stát, ani co s tím. Naložil manžela i s fenou do auta a uháněli na Poděbradskou, kde měl zrovna službu Čáp. Fenku si ponechali 24 hodin u nich na klinice, dostala léky na zahuštění krve a snížení krevního tlaku, také nějaké oblbováky, aby se vůbec nehýbala a došlo tak k vytvoření sráženiny a ucpání prasklé cévy. Reoperace nepřicházela v úvahu - prasklé místo by v té záplavě krve nešlo najít a fena by vykrvácela. Povedlo se, druhý den jsme si ji vyzvedli, měla pak klidový režim cca 14 dní a dnes je v pohodě:DD. Takže mohu jen doporučit, Vás pejsek bude v těch nejlepších rukou:))

Mnoho pejskařů u nás na devítce k němu chodí a všichni si ho velmi chválí.

Pejskovi přeji brzké uzdravení !

Od: creweta
Datum: 01.08.14 01:19

Dobrý den, tak to rád slyším, že to s fenkou dopadlo nakonec dobře. Jsem tam v těch dnech byl na praxi a teď jsem náhodně našel konec příběhu

Od: valky
Datum: 05.09.14 16:48

Né každý vet na Poděbradské je dobrý. Ale pana doktora Čápa můžu doporučit. Milý a vstřícný přístup.. Mému pejskovy trhal zoubek.. a vše proběho v pořádku.. 15 minut po probuzení ze sedace mi pejsek zbaštil obří misku granulek.. žádné komplikace.. nic :)

Datum: 01.08.14 18:23

Taky přeji vašemu chlupáči, aby byl OK :) Není nadto se dostat k dobrému lékaři, je to jak výhra v loterii. My byli ještě u dalšího vet a ten operaci zamítl, že to není nutné - mám k němu důvěru, taky nám zachránil pejska a mockrát pomohl, ale vždy je lepší znát více názorů. Uvidíme, jak se bude našemu yt dařit. Zatím je to trochu lepší, čas ukáže...

Btw: děkuji za váš názor na dr Čápa, měla jsem z něj stejný pocit, bohužel takový na dr Kvapila nemám.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.