Jak založit útulek či azyl?

Od: Datum: 21.07.14 21:52 odpovědí: 5 změna: 02.01.15 12:18

Dobrý den, chtěla jsem se vás zeptat, zda někdo nevíte jak bych mohla založit svů vlastní útulek či menší azyl. Útulek by měl být zaměřen na psy, ale i místa pro pár kočiček bych se snažila nějakým způsobem vybudovat, no a popřípadě i pár boxů na koně ale víc než tyhle 3 druhy už bych asi nedala! Takže jak vytvořím útulek, buuď pro každé toto zvíře zvlášť podle toho se rozhodnu pro které bych měla útulek, nebo jak založit útulek pro tyto 3 druhy zvířat ohromady? a co vše se bude potřebovat kromě spoustu peněz? Děkuji za jakoukoliv odpověď a přeji příjemný/nou den/noc. Glow.

doplněno 22.07.14 09:25:

Děkuji za vaše obpovědi, a neznáte nějaké odkazy na to kde jsou stránky jak ten útulek založit? Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.07.14 07:03
avatar

Já si myslím, že byste měla začít tím, že si zjistíte spotřebu a druh žrádla a krmení, pro jedno zvíře a uděláte si rozvahu, kolik žrádla a krmení musíte mít uskladněno a které, za jakou cenu a kde můžete průběžně dokupovat. Pak si ověříte, kdo bude schopen a ochoten vás sponzorovat. Pak si musíte zjistit, jaká povolení musíte získat a co ti "povolovatelé" po vás budou chtít, co všechno musíte mít vpořádku. Úřad, hasiči, hygienikové, stavební úřad . . .

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ivik®
Datum: 22.07.14 07:12
avatar

Pokud byste měla možnost se někde poptat v útulku, který již funguje,taky by se dalo lecos zjistit...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pb®
Datum: 22.07.14 07:24
Začala bych tím, že bych byla dobrovolník v domácím depizotu. Tedy že byste hlídala kočky, které čekají na umístění nebo se léčí. Tak nejsnáze proniknete do téhle problematiky. A pokud dobře nevyděláváte, je třeba umět sehnat sponzory. Útulek pro koně je trošku utopie, péče o staré nemocné koně je velice nákladná. Útulek je dočasné umístění pro zvířata ztracená, narozená na ulici nebo po zemřelém majiteli. Kůň nikdy není narozený na ulici a když náhodou uteče, velice rychle je odchycen. Starých koní se zbavují jejich majitelé, kterým už přestali sloužit a nechtějí koně živit, dokud nezemře a zároveň nemají tu zodpovědnost dát ho utratit.
Ohodnoceno: 3x
 
Od: bohemica*
Datum: 22.07.14 16:54

Tady má někdo prázdniny, prší a někdo se nudí, co?

Na útulek nebo azyl je potřeba spoustu peněz a zkušeností, což ty evidentně nemáš.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: enarkeya
Datum: 02.01.15 12:18

zkušenosti musí získat což jistě získá a peníze? myslím,že pokud se bude snažit,sežene sponzory

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.