Agresivní kocour

Od: Datum: 21.07.14 02:02 odpovědí: 8 změna: 21.07.14 22:15

Máme doma kotě kocoura(druh kočky domácí), okolo 3 měsíců, nalezen na ulici. Není vykastrovaný.

Problém je, že často útočí, kouše nás do noh a do stehna; skočil i na obličej. Občas fackuje a škrábe tlapkami. My se ho pak bojíme a utíkáme před ním, což asi není správné. Zasyčení ani napomenutí nepomáhá.

Přitom má velký prostor, spoustu hraček a prolézaček. Může chodit ven i dovnitř.(máme dům). A také si s ním hrajeme- házíme mu různé hračky apod. Najednou pak přijde a útočí, skáče, leze nám za krk apod. Když spí, tak je to v pohodě, ale jakmile se probudí tak to začne. Máte taky podobnou zkušenost.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ajuna*
Datum: 21.07.14 06:17

Dobré ránko,pokládala jsem zde stejnou otázku před pár dny-já mám teda starého kocoura 8 let a bylo mi odpovězeno,že se kočka nudí

Víceméně,že se o kocourka nestarám tak jak bych měla-to byla odpověď :(

Také se zde objevil lidumil,který okamžitě radil kocoura utratit-bože to néééé.

Kdybych mohla poradím,ale neznám odpověď,kocour dostal hračky,mazlíme se s ním a je to pořád stejné. :(

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rybbana
Datum: 21.07.14 07:34

Myslím, že není agresivní, je to kotě, má moc energie, chce si hrát, blbnout, vydržte, za pár měsíců se sklidní, ted´ objevuje

svět a zkouší všechno možné. Podle mých zkušeností s kočkami, čím starší tím klidnější.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: rybbana
Datum: 21.07.14 08:41

Možná je kocourek neklidný i z toho horka a před bouřkou, vypozorovala jsem, že moje kočka je před bouřkou taky neklidná. Má kocour čerstvou vodu a klidné místo na spaní, kde ho pokud možno nikdo neruší? Přečtětě si nějaké poučky na

internetu, utíkat před malým kotětem to je trochu směšné, ale jestli ho trestáte a ječíte na něj, tak se pak nemůžete divit ,

že tak chová.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.07.14 07:55
avatar

3 měsíce, to je ještě maličký.. jak se můžete bát 3 měsíčního koťátka? Co budete dělat, až vyroste? Co když mu budete chtít ostříhat drápky nebo ho vyčestat, vytáhnout klíště, ošetřit ránu.. Na vše byste jej již měli zvykat od útlého dětství.

Navzdory tomu, co si většina lidí myslí, i kočka se musí vychovat. Musí vědět, kdo je doma pán a že on to rozhodně není. Vaše koťátko, si takhle většinou hraje se svými vrstevníky - to vaše, se zaměřilo na vás. Každá kočka i kotě si podobnými "hrátkami" pilují své lovecké dovednosti - číhání na kořist a rychlý výpad.

Dodržujte pravidla, že si s kočičkou budete dostatečně hrát, ale nikdy při hře nepoužívejte holé ruce. Vždy třeba jen hračku na provázku nebo proutku a pokud už se kočička rozdovádí až příliš nebo Vás bude napadat tak, jak píšete, musíte jí ukázat, že tohle nesmí.

Kdesi tady v tématu někdo psal, že kocoura vždycky praštil a silou odmrštil a on si pak nic nedovolil.. To ano, ale není třeba násilí. Kočky nesnáší hlasité zvuky, takže stačí zatleskat, zadupat nebo zašustit pytlem na odpadky.. Někdo ještě používá dětská chrastítka nebo plechovku od coca coly naplněnou mincema nebo stříknutí vody z rozprašovače. Kočička si pak tu činnost spojí právě s tím nepříjemným zážitkem a bude se jí vyhýbat.

Pak si nejsem jistá, jestli se to má nebo nemá, ale ze začátku jsem je i chytla za kůži za krkem, lehounce zatřepala a řekla hlasitě fuj a odnesla je do jiné místnosti.

Největší problém byl kocour - když se takto při hře zakousl, tak jsem ho kousala do ucha stupňující se intenzitou tak dlouho, dokud stisk nepovolil on.. Byl naštvaný, mrskal ocasem, ale vyhrála jsem a pak už si to nikdy nedovolil.. :)

Rozhodně před kocourkem nesmíte utíkat. To by časem opravdu terorizoval celou rodinu..

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 21.07.14 17:50
avatar

Dávám coklit bod a dodávám, že to chytnutí za kůži u krku může být natolik intenzivní, že kočku paralyzuje. Znemožníte pohyb i sedmikilovému kocourovi. Sestra to používá (spíš používala) na kocoura, když šel po rukou, chytla ho za tu kůži a sundala s povrchu, pokud byl jinde než na zemi, na zem. Dnes, když občas neteř přežene svoje "malá, malá", tak se kocour po ruce ohlédne... a nic.

Věřím, že "boj" s kočkou může být úporný (kamarádka měla podobného, i v dospělosti - nedalo se s ním žít), ale dokud máte kočku mladou, vychovávejte a vychovávejte. Ano, kočky mají svou hlavu, ale i to má své hranice.

Jinak se mi vždycky, u kočky i psa, vyplatilo zůstat klidně stát bez pohybu, když šli po končetinách. Oni si někdy chtějí jen hrát a končetiny se hýbou. Pokud Vám ale jde kotě po obličeji, tak to asi nebude tento případ.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: erer
Datum: 21.07.14 17:24

Asi ho něčím dráždíte nebo nedáte pokoj.Máme kocúra od malička,je nevykastrovaný a nikdy mi nesek.Ani když se s nim peru nebo ho tahám za nohy nebo ocas.Vemu za kůži na hřbetu a postavím ho na stůl.Je na to zvyklý.Přitom to není žádný nemehlo.Dlouhé nohy jaké snad jsem viděl jen u rysa.Když se natáhne tak ukradne ze stolu maso.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: odpoved*
Datum: 21.07.14 22:15

Podotýkám, že ho ničím nedráždíme. Jen klidně sedíme a on hop na nás!

Od: jmlc*
Datum: 21.07.14 20:42

může to být nějaká mozková porucha - náhlá.. třeba mrtvička z toho horka... Dnes jsem taky málem jednomu vstřelil pár facek... a to jsem vždy velmi chápavý a mírný ...

My máme kocoury tak 3 do roka.. většinou je naočkujeme, vykastrujeme, a po zahojení tak týden-dva necháváme v garáži (máme zahrádku, mají útulné místo ke spaní i k jídlu...) - ale během 1-2 měsíců se ztratí... Ten poslední asi zůstal u "kočičí mámy" - jedna tetka v okolí sbírá kočky a má je v domě... je jí jedno, jestli má řemínek se známkou nebo jestli je to nalezené kotě u potoka...

Investice mne už nebaví, koupím si asi plyšáka...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.