Kočka po kastraci nechce žrát

Od: Datum: 17.07.14 19:36 odpovědí: 16 změna: 21.07.14 20:36

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat naše kočka je po kastraci a už 4 dny nic nepije ani nejí. Přišlo nám to divné, je vyhublá.
Nevíte co to může být? Děkuji Kočka je stará asi 2 roky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 17.07.14 19:46
avatar

Zdravím.Je to jasně dáno psychikou.Navštívila bych urychleně veterináře ! Nebo zkuste toto : http://www.kocka-info.cz/Foru…18/Kocka-nezere-a-nepije.aspx Ovšem,pozor,aby přežila,hlavně tekutiny jsou důležité,co si budeme povídat.

doplněno 17.07.14 20:30:

Díky Hope *placni*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hop®
Datum: 17.07.14 19:51
avatar

Nemusí to být nutně psychikou, i veterinář může při operaci udělat chybu. Nechci strašit, ale s tou veterinou bych moc neotálel ! *palec*

doplněno 17.07.14 20:01:

Jistě na ní máte (nebo na internetu zjistíte) telefon. Zavolejte jí a problém konzultujte přímo s ní, pokud ona operaci prováděla...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ivetka*
Datum: 17.07.14 19:54

Naše veterinářka bude ordinovat až v pondělí :/

Od: wamp®
Datum: 17.07.14 20:02
avatar

Iveto promiňte,ale když Vy nebo někdo z Vaší rodiny budete mít pomalu na kahánku,a Váš lékař bude na dovolené,tak raději zemřete?! Neexistuje varianta lékaře č.2,3,4...?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.14 20:01
avatar
Že nejí, to není to nejhorší, horší je, že nepije. Aby nebyla dehydrovaná. Není možné, že jste jí u toho jen neviděli?
Co když jí zkusíte dát něco, co má opravdu ráda, smetánku nebo pribiňáček, nedá si? Nenapije se z umyvadla? Většinou dávají přednost tekoucí čerstvé vodě.
Jak se chová? Jak chodí? Spí nebo si i hraje? Nemá teplotu?
Možná by bylo lepší pro jistotu navštívit veterináře..
doplněno 17.07.14 20:30: http://www.miciny.cz/clanky/p…k-kocce-zmerit-teplotu-10647/ - zkuste podle návodu, změřit kočičce teplotu. Pokud by měla horečku, musíte hned na veterinu. Každý dobrý veterinář, by měl být dostupný pro akutní pacienty.
Jak vypadá jizva? Není tvrdá, horká, nehnisá?
To jako 4 dny v kuse spí, nejí, nepije a nechodí na záchod?
Můžete jí zkusit dát napít s pomocí injekční stříkačky a zkuste to oblíbené jídlo.
My tu kočičku nevidíme, jen vy a každý, detail je důležitý. Vy musíte posoudit vážnost situace a pokud se vám kočička nelíbí, tak hned na veterinu, protože v pondělí už by mohlo být pozdě!
doplněno 17.07.14 20:34: Ivetko, kolik je ti let? Co na stav kočičky říkají rodiče? Kočička určitě není smutná z toho, že už nemůže mít koťata, nemá z toho rozum. Ale byl to velký zásah do organismu, operace, narkóza a někdy stres ze samotného zážitku na veterině.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: ivetka*
Datum: 17.07.14 20:17

Pořád jen leží nikam nechodí, spí. Veterinář v okolí je jen jeden dobrý, a mamka je celý den v práci. Možná je smutná, protože byla to venkovní kočka která k nám přišla sama, možná je smutná, že už nemůže mít koťata

Od: hop®
Datum: 17.07.14 20:37
avatar

Ne, kočička není smutná, když jen spí. Kdyby se jí stýskalo po "venku", tak by seděla za oknem nebo by se snažila utéci. A kočička si neuvědomuje, že už nemůže mít koťátka. Možná je stále jen zesláblá po operaci, ale na kočku je její slabost po podobné operaci už dlouhá. Kočičce je asi hodně špatně, zkuste se o ní s mamkou postarat dříve, než bude pozdě...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivetka*
Datum: 17.07.14 20:39

Je mi 13 mamka řiká to co jsem napsala že je asi smutná z toho že nemá koťátka, navíc když jíšáhneme na zadek tak vrčí asi jí to bolí. Bastet (naše kočka) se bála veteriny neměla to ráda.

doplněno 17.07.14 20:49:

Tak jsme jí dali stříkačkou vodu, ani se nebránila takže jsme trochu vody do ní dostali.

Datum: 17.07.14 21:09
avatar
To je určitě dobře. Občas to opakujte. Ještě zkuste to oblíbené jídlo. Granule jí zrovna jet nemusí..
Viděli jste jí jít na ten záchod? Chodí? Opravdu jen v kuse leží a spí?
Napsala jsem spoustu otázek a nedostala moc odpovědí, takže vážnost situace musíte opravdu zvážit u vás doma.. Je důležité, abyste sledovali její chování a jestli jste to, že se napila, třeba jen nepřehlédli.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 17.07.14 21:10
avatar

Veterinu zvířátka rády nemají, cítí tyam mnoho jiných zvářátek a jsou z toho zmatená, navíc jim tam většinou nedělají moc příjemné věci - Ty ráda chodíš třeba k zubaři?
Maminka se Ti nějak snaží vysvětlit problémy Vaší kočičky, aby ses Ty netrápila. Ale jestli kočičce vadí pohlazení po zadečku, určitě to nebude smutkem z toho, že nebude mít koťátka...

Je dobré, že se kočička aspoň trošku napila, ale jestli má po kastraci nějaké zdravotní problémy, tak se to jen několika kapkami vody nevyřeší...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.14 21:11
avatar

Ano, děláte to dobře. Dávejte ji vodu přes stříkačku, jinak může být dehydrovaná. A nemáte poblíž i nějaké jiné veterináře? Nechci strašit, ale když ji brzy neseženete pomoc, tak to chuděra nemusí přežít. Vysvětli mamce, že kočce není dobře, a že její záchrana je pouze veterinář. Neodkládejte to a snažte se do ní dostat co nejvíce vody, její tělo ho potřebuje, jinak nemůže pracovat. Přemluv mamku a já, kdybych byla na tvém místě, tak se i rozbrečím a řeknu, že kočičku mám hrozně ráda, a že pro ní uděláš všechno.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivetka*
Datum: 18.07.14 10:15
Tak jsme to vcera zkusili a kocicka vypada mnohem lepe vcera vecer vypila sama stavu z kapsicky.

 

Datum: 18.07.14 10:31
avatar

Tak to je dobře. Snad jí to i povzbudí chuťové buňky a vše se vrátí k normálu. Pořád platí, abyste jí maximálně sledovali, snažili se jí nabídnout nějakou dobrotu, kterou má jinak moc ráda a dávali pozor, aby pila a kdyby se vám doma cokoliv nezdálo, tak šupem na veterinu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.07.14 13:31
avatar

Ivetko, tak to je super, že se kočička zotavuje. :) Dávejte ji pořád vodu a zkuste ji to masíčko v té kapsičce trošku pomačkat, aby vůbec něco snědla.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivetka*
Datum: 21.07.14 18:37

Tak jsme byli u veterinářky, prohmatala ji a je zdravá a dala nám nějakou vitamínovou pastu, že jí doplní vitamíny a bude žrát, navíc dneska ráno snědla trochu kapsičky

Od: jmlc*
Datum: 21.07.14 20:36

njn, kdybych já byl vykastrovaný, asi bych pár dnů taky nejedl :(

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.