Učení povelů

Od: Datum: 17.07.14 13:20 odpovědí: 5 změna: 17.07.14 18:10
avatar

Ahoj. Jak učíte svoje psy povely? Měly by se jednotlivé povely učit postupně? Nebo můžu učit i 2 povely najednou. Např. povel "Zůstaň" budu učit dneska ráno a např. povel "K noze" budu učit dneska večer. Může se to tak? Nebude mít pejsek v tom zmatek? Já vždycky učím povely po jednom. Jak se naučí, tak učím další atd. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 17.07.14 13:27
avatar

Také si myslím,že učit po jednom povelu... http://www.muj-pes.cz/vychova…cvik/zakladni-povely-235.html

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.07.14 15:41
avatar

Dala jsem Wamp bod. Micinko, můžeš učit více povelů současně. Protože máš štěně, nejdříve vždycky řekni její jméno, maličkou pomlčku, aby zbystřila a pak povel. Ten povel musí být stále stejný a nejlépe řečený stejným hlasem. Psině dávej na cvičení vždycky stejný obojek a ty si vždycky vezmi stále stejnou taštičku-žebradlo přes rameno. Psina hned bude vědět, co se děje a co bude. Laskavě a důsledně dbej na to, aby cvik provedla správně. Jakmile slevíš, odpustíš, příště ho provede hůře a za týden budeš muset dávat povely: Sedneš nebo ne?! A ona sedne nebo ne. (Pokus o humor) :-D

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.07.14 15:47
avatar

já také učím více povelů současně - důležité je motivovat odměnou a aby pejsek chápal, co se po něm chce... klidně ráno uč "sedni", odpoledne zopakuj "sedni" a přidej "lehni", příští den ráno zase zopakuj "sedni" i "lehni" a přidej třeba "ke mně", různě to prostřídávej, nezapomeň odměňovat a chválit, a když to pejskovi jde, klidně přidej další povel, ale stále opakuj i ty předchozí... naše pejska strašně ráda cvičí, protože vidí taštičku s odměnami a ví, že bude ňamka - to je důležité, aby to pejska bavilo, i tebe :)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.07.14 18:10
avatar

Mám pejska a ne fenku, ale děkuji :-D

doplněno 17.07.14 18:11:

Pro babkazov

Od: hm®
Datum: 17.07.14 16:19
avatar

Ani mě nenapadlo, že bych učil jen jeden povel a teprve po jeho úplném zvládnutí další. Prostě to tak postupně přišlo, že jsem začal ledacos vyžadovat. Ale vždycky ten povel byl naprosto stejný a chtěl jsem na něj naprosto stejnou reakci. Třeba leckdo má "čekej" a "zůstaň" za stejný povel a jednou řekne to, podruhé ono, pro nás to byly dva různé povely. A stejně, jako se děti učí lavinou všechno dohromady, tak to dokáže i pejsek.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.