Kočka má velké zornice

Od: Datum: 16.07.14 19:48 odpovědí: 6 změna: 17.07.14 13:15

Naše kočka má stále velké roztažené zornice i ve dne za světla. Je to normální? Nemůže mít nějakou oční vadu? Setkal se s tím někdo?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.07.14 19:55
Normální mi to nepřijde. Pokud jí zornice nereagují na světlo, vzala bych ji k veterináři. Změří nitrooční tlak nebo poradí co a jak..
doplněno 16.07.14 20:35: Koukněte na kotě v normálním klidovém stavu. Ve tmě by se měly rozšířit a při pohledu do světla zmenšit. Třeba Vás zaujaly právě jen ty velké zornice při hře a začala jste tomu věnovat pozornost.
Když kočky lákám na hračku na provázku, jsou vzrušené a "loví", tak mají nastražené uši a zornice také do široka i když je světlo.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.07.14 19:57

Má to pořád? Při vzrušení zornice rozšiřují i zdravé kočky.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 16.07.14 20:01

Je to ještě 4měsíční kotě a protože si neustále hraje s našim kocourem tak je možné že je pořád ve vzrušení Doktora určitě zkusíme ať nemá v dospělosti nějakou vadu.

Datum: 16.07.14 20:09

to mě překvapujete... naše kočka má taky pořád velké zornice, i ve dne, ale nikdy mě nenapadlo, že by to mohlo být něco divného... *nevi*

doplněno 16.07.14 20:39:

jak už psali ostatní, v klidu je má zúžené, když ji cokoli vzruší, má oči velikánské - ta naše skoro pořád... :))

Ohodnoceno: 4x

Datum: 17.07.14 09:03

Normální to není,může mít otravu.Když se kočka bojí,tak se jí takhle rozšíří zorničky,že má celé oko černé.To dělá moje kočka,když jsme u veterináře.Ten se na ní podíval a řekl: "ta má otravu,to je jasný" , ale ona se jen strašně bála.Když jsme odjeli od veterináře,zase byla normální zelenooká kočka.Takže bych s kočkou raději jela k veterináři.Něco není v pořádku...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.07.14 13:15

No já myslím, že nemusíte mít obavy.

Pro všechny kočky platí, že mají úzké zorničky jen na velmi ostrém světle. Ve slabším světle je mají rozšířené na několik milimetrů a ve stínu v bytě mají panenky rozevřené tak doširoka, že duhovku skoro není vidět. Přesně tak, jako na obrázku dole.

Vezměte vaši kočku ven na slunce a uvidíte rozdíl.

Ohodnoceno: 0x

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.