Co je to za brouka?

Od: Datum: 16.07.14 11:26 odpovědí: 10 změna: 23.07.14 08:55

Dobrý den,

chtěla jsem vědět jestli zná někdo tohodle brouka. Já si nemůžu vzpomenout jak se jmenuje! Kdo by věděl ať napíše.

Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: eladolezalova*
Datum: 16.07.14 11:29

Pardon ten počítač blbne!

Datum: 16.07.14 11:31
Datum: 16.07.14 11:30

Bez fotky se to poznává celkem blbě... :-D

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.07.14 11:34

Už tam jsou počítač mi fakt blbne

Datum: 16.07.14 11:32

Nosorožík kapucínek

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.07.14 11:35

Díky

Od: lmgify
Datum: 16.07.14 13:31

Dotaz staci poslat pouze jednou. Neni zapoterbi zakladat druhou otazku..

Datum: 17.07.14 05:55

Nosorožík, jak už rádce přede mnou správně napsal, je velice krásný a neškodný brouk. A je u nás čím dál vzácnější. Proto by mě zajímalo, v jakém prostředí jste ho objevila. Byl tam sám? Bylo jich tam víc? Má rád dubové dřevo a vyskytuje se prý hlavně tam, kde se dříve činívaly kůže. /vývojové stádium probíhá totiž v dubové drti a v třísle/

Sama jsem ho naživo nikdy neviděla, proto by mě zajímalo, kde byl Vámi objeven. Jaga.

Datum: 21.07.14 14:29

Našli jsme ho na zahradě u nás v Borohrádku. Byl na zemi úplně sám a už byl mrtvý neměl jednu nožičku. Tak ho asi zabil ptáček. U nás není žádný dub jenom smrky a borovice. Děkuji za optání. Doležalová

Od: jofa®
Datum: 23.07.14 08:55

Nosorožik kapucínek žije téměř všude. V kompostech i na skládkách pilin. Dřive hojně na pilách. Toto je sameček. Samička je bez typického rohu pro brouka. V Podkrkonoší jsem jich na skládce hnijícich pilin nacházel desitky a desítky.

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.