Hubený kocourek

Od: Datum: 15.07.14 13:15 odpovědí: 12 změna: 24.07.14 04:19
avatar

Když jste mi taqk dobře poradili s ptáčetem, měla bych ještě jeden dotaz a to na kocourka. Je stále hubený, odčervuji 1x za 3 měsíce, teď pokusně 1x asi za 3 týdny /jednou/, ale nic se nelepší. Žere jak protržený, až to považuji za buzeraci, přijde z venku třeba každých 20 min. a ječí, že chce maso. Dostává ho pravidelně ráno, někdy i večer,z konzervy a mezi tím kočičí granule, občas syrové odřezky. Mléko nedávám, prý ho kočky špatně tráví. Srst míval černou, teď je spíš hnědá. Jinak je čilý a věčně se courá, celou noc je venku, což kocouři běžně dělají. Není kastrovaný. Odčervuji ho Canivermem, nemůže mít tasemnici, na kterou je tento přípravek třeba nedostačující? Co s tím? Díky za každou radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.07.14 13:21
avatar

A kolik mu je? Jestli už je pohlavně dospělý, tak bych řekla, že lítá za kočkami.. Pamatuju si, jak měla sestřenice kocourka, který byl od jara do podzimu vždycky hrozně vyhublý a často tedy i potrhaný od jiných kocourů v období, kdy se kočky mrouskaly. Až na zimu se vždycky pěkně zakulatil a osrstil...

Kdyby byl nemocný, tak by mu snad ani nechutnalo..

doplněno 15.07.14 14:24:

Než jsem kočku nechala vykastrovat, tak mi mrouskala od jara do podzimu snad ob týden. Bylo to hrozné.. Na jaře to začne a je to asi nejvíc, ale jinak to trvá až do podzimu - dokud se může mládě v přírodě narodit a nezmrznout. Přes zimu malá pauza a na jaře to zase propukne ve velkém.. Pomůže kastrace.

Jinak tak, jak píše @wanesa - můžete zkusit u veterináře ten krevní test a přinést vzorek stolice, pokud se Vám to nezdá...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.07.14 14:15
avatar

Je mu 6 let. To, co píšete o mrouskání, mně napadlo, ale to bývá nejhorší na jaře,ne? On je takový pořád, ani v zimě nevypadal líp. Jen po 1. odčervení se spravil a pak už ne. A co se týká chuti k jídlu, tchýně měla kočku, která se chytla do želez, měla silnou nekrozu, až ji musel veterinář utratit, ale žrala pořád. Mysleli si, že když jí chutná, že se z toho vylíže, ale doktor jim vynadal, že to je trápení zvířat. Říká se, že kočka má 9 životů a vylíže se ze všeho a tak ji zbytečně trápili.

Datum: 15.07.14 13:43

nechce ho vykastrovat a uvidíte že přibere... :) přejdou ho všechny choutky a bude jen tloustnout :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.07.14 14:20
avatar

Nojo! Ale srandy si moc neužije!. Jinak je šikulka, už jako kotě se naučil hned otevírat kliku dveří, sám si otevře víko kyblíku s krmením, každé ráno mně hezky npozdraví zamňoukáním a pak se přijde pomazílkovat. Natáhne obě packý na mou nohu a jako dítě natahuje ručičky pro pochování, tak on taky, natahuje pacičký co nejvýš, kouká do očí a mňauká. Musím ho pochovinkat a je spokojenej.

Datum: 15.07.14 13:46
avatar

Kocourka by chtělo vykastrovat,protože když lítá celou noc venku a honí kočky,tak to jsou vždy hubení až nezdravě,Po kastraci bude chodit ven ale už nebude nahánět kočky a hezky se zakulatí.Ještě k tomu odčerování.Zase bych to nepřeháněla,aby jste mu neublížila a nezničila střevní mikrofloru.Jednou za 3 měsíce je až až.Ty odčerovací přípravky jsou hrozný driáky a ničí to játra.Stejně bych kocourkovi nechala udělat krevní test,zda má v pořádku játra a ledviny.A nechte mu vyšetřit bobík,zda má nějaké parazity,aby jste do něj zbytěčně nedávali další odčervovací prostředky.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.07.14 14:28
avatar

Jo, to je rozumný, vyšetřit bobana. Já mu dala v půlce odčervovacího intervalu druhou dávku proto, že jsem měla obavy, aby to zlikvidovalo i líhnoucí se larvy, protože jsem četla, že prvně se to má opakovat po třech týdnech, z tohoto důvodu, akorát, že to tedy nedostal po první dávce, ale až po dlouhodobém tříměsíčním odčervování. Fakt je, že ho stále porovnávám s kočkami své dcery, které jsou kastrované, bytové a obrovské. O to žalostněji mi pak připadá ten náš "chcípáček"...

Datum: 15.07.14 15:24
avatar

Přesně jak píšou ostatní. Nechat kocourka vykastrovat. Po kastraci se více zakulatí a více přilne k Vám. Nebude chodit na toulky a doma Vám bude přinášet jen samou radost. Pokud má lesklou a hebkou srst, chutná mu, je čilý a hravý, tak si myslím, že je naprosto zdravý. Jestli se Vám nějak kocourek nezdá, tak ho vezměte na prohlídku k veterináři.

Jenomže každá kočička i kocourek jsou jiní. Já kdysi měla taky kocourka. Byl strašně hubený, i známí a sousedi nám to říkali, ale byl naprosto zdravý. Záleží, jestli byli rodiče drobnější a hubenější. Rodiče mého bývalého kocourka byli taky menšího vzrůstu a taky nebyli dvakrát mohutní, tak to po nich kocour potom zdědil. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.07.14 20:02
avatar

ahoj, pro porovnání názorů uvedu svoje zkušenosti s naší kočičkou - je vykastrovaná, 4-letá, má volný odchod-příchod z-do lesíku a polí kolem nás... před každou zimou se zakulatí, v zimě je z ní velká a tlustá kočka, ale na jaře začne hubnout, teď už je opravdu hubená jak lunt - přitom ji pravidelně odčervuji, v hovínkách nic nemá, žere často a s chutí... taky mi to trochu dělá starosti, ale je veselá, aktivní, mazlivá... jenom prostě drobounká a hubená *plac* - nikdo by nevěřil, že je to stejná kočka jako v zimě...

doplněno 16.07.14 20:12:

s tou kastrací bych byla opatrná - jestli chodí ven a přichází do styku s nekastrovanými kocoury, bude bit jako žito *ee*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cicudla*
Datum: 16.07.14 23:20

Dobrý večer, popisované problémy by mohly odpovídat hypertyreóze koček. Pokud dobře baští, je onemocnění jater nebo ledvin méně pravděpodobné (ale ne vyloučené). Každopádně by bylo dobré ho nechat vyšetřit. Co se týče vyšetření trusu na parazity, tak co se týče tasemnice, je spolehlivější pozorování trusu (resp. nalepené články tasemnice kolem zadečku) nežli laboratorní vyšetření. Tasemnice je přenášena blechami, je tedy dobré zároveň i odblešit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.14 00:54
avatar

Jen jestli to s tím odčerováním už nepřeháníte. Ono to nebude zrovna nic moc zdravého, měl bych obavu z poškození jater nebo ledvin. Že je kocour hubenější bych neřešil. Má chuť k jídlu? Má. Je aktivní? Je. Takže to prostě vyběhá a nemůže být tlustý. Třeba gepard taky přirozeně není tlustý. Tloušťka není nikdy příznakem zdraví, ale spíš nemoci. Platí to u zvířat i lidí. Je také možné, že mu ve střevech chybí vhodná mikroflóra a potrava tak není dokonale využita. S tím ale asi poradí jedině veterinář.

Kastraci rozhodně nedoporučuji. Dojde tím k vytvoření hormonální nerovnováhy a i když to bude někdo popírat - dojde k citelné změně osobnosti zvířete. K tomu se dostaví časem zdravotní problémy - tučnění tkání, osteoporóza, problémy se srdcem. Takže ta na první pohled spokojená tlustá kočka bude ve skutečnosti trpět. Podobně se projevuje kastrace nebo snížená tvorba pohlavních hormonů u lidí.

Kdo má rád zvířata, dopřeje jim svobodu a nemrzačí je kastrací aby potlačil jejich přirozenost. Hezky je to napsané v knize Okno do léta. Její autor byl znám jako velký milovník koček a s jeho názorem na tuto věc se plně ztotožňuji.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 17.07.14 01:01
Caniverm je i proti tasemnicím, takže pokud je pravidelně odčervován, dá se tasemnice vyloučit. To že nemá srst černou ale nahnědlou je způsobené vyšisováním od sluníčka. Nepíšete nic o značce granulí a konzerv. Je docela možné, že kocour má vyšší energetický výdej a granule nemají potřebný obsah živin. Dalo by se vyzkoušet kvalitní granule pro koťata. Také je možnost nějakého onemocnění. To o devíti životech je blbost, kočka má pochopitelně jeden život jako každý jiný. Spíš se to říká proto, že kočky nikdy nikdo moc neřešil, buď se uzdravila, pošla sama nebo se zabila, však koček je všude přebytek tak nač řešit nějakou péči. To je bohužel docela rozšířený názor.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: evca*
Datum: 24.07.14 04:19

Mám stejný problém s kocourkem, je 5 let a je strašně hubený, má jen hřbet,propadlé boky, žere normálně,granule někdy zvrací,a také někdy pčíká, často se toulá, někdy přijde v noci, jindy za dva dny, není vykastrovaný, bojím se ho vykastrovat, že mu zruším osobnost,je moc milý a šikovný, bydlíme v lese a v okolí jsou jiní kocouři a mám strach kdyby byl vykastrovaný, že by byl bit,jinak máme 3 kočičky jsou vykastrované a teda nic moc, jedna strašně přibrala, je jak koule a ty dvě, jsou vykastrovaný teprve krátce,ale je pravda, že se drží na zahradě a u domu. Také pořád řeším jeho hubenost,dříve tak hubený nebyl,když nebyly kočičky vykastrovaný, držel se více doma.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.