Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.07.14 10:44

Jo jo, možná křížená s kocourem odvedle *smich*Ale ať je nebo není, je moc pěkná, roztomilá. Jen - tolik peněz za tak málo pejska!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xixi*
Datum: 15.07.14 11:48

Za tuhle cenu si radši koupím opravdovou čivavu s průkazem původu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.07.14 12:19
avatar

Rozhodně není. Je to voříšek co "chovatel" vydává za čivavu aby draho prodal. Ruce pryč od takových!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.07.14 12:28
avatar

Pokud Vám nevadí voříšek, raději se poohlédněte v nějakém útulku. Získáte vděčného psího kamaráda a uděláte dobrý skutek.

Protože moc dobře nerozumím tomu, proč chcete zrovna čivavu, když ani nevíte jak vypadá...

doplněno 17.07.14 07:51:

Třeba v pondělí v krabici schované v křoví v Brně, našli 4 sotva dvouměsíční štěňátka. Přijdou mi úplně boží :)


Ohodnoceno: 2x
 
Od: daniell*
Datum: 26.07.14 23:36

také jsem jednou našel krabici s krásnýma 3 štěňátkama až jsem chvíli přemýšlel jestli nejsou nějak vážně nemocní (vzteklina nebo tak něco) protože mi bylo opravdu hodně divné že by někdo tak krásné a rostomilé štěňata někdo pohodil jen tak někam. Vzal jsem je domů a několik lidí projevilo zájem tak jsem je rozdal. Psa mám a byl dost špatný už s toho že jsem ty štěnata dotáhl :D.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mon*
Datum: 15.07.14 13:48

Něco z čivavy má, ale když už psa, tak s PP nebo z útulku adoptovat. Viděl jste včera na Nově reportáž o tý fence jorkšíra jak umřela na parvovirozu, protože paní "chovatelka" zfalšovala zdravotní průkaz? Klasická množírna, co bude s tou mámou těch štěňat? :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.07.14 05:44
avatar
Hlavně že je bez " kýlečky " :-D Sakra některý lidi se z těch zdrobnělin pos...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.07.14 06:01
avatar

Čivavky dovedou být hooodně různé. Já si myslím, že to čivavka je, A kdyby nebyla, je to pěkný kříženeček. Moc pěkný.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bohemica*
Datum: 16.07.14 11:11

Kdyby se lidi konečně poučili a pořizovali si štěňata s prokázaným původem (s PP-rodokmenem), tak by nemuseli klást takové otázky.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.07.14 19:07

Ano je to čivava *placni* záleží však na vás,jestli si jí pořídíte a co všechno vám o ní řeknou.Nemusí to být žádná množka jsou i slušní chovatelé bez pp.Bylo by ale jistě dobré vidět prostředí odkud je.Ano jde sehnat štěně již za 5-6tisíc a to i s pp,ale to už většínou není vhodné na výstavy a další chov s pp,že je velké či mu chybí zoubek a tak.Ale papíráci stojí více,spíš 10tis.ale i 15 tis.není výjimka.*palec*
No je to na každém samém,co si pořídí ať už si nechá poradit či ne.Znám ale i chovku s pp a děs... Když něco chci jedu se přesvědčit sama a ptám se...*placni*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.14 06:19
avatar

Ano, např. my jsme narazili na moc slušného chovatele, který prodával pejsky bez PP. Nebyl to množitel, protože nemnožil psy vůbec, jenom měl 1 vrh štěňat. Matku štěňátek nám ukázal, kde žijou, co jedí, ještě nám povídal o plemeni. No prostě paráda. A že můj pes vypadá jako kříženec? Ne! Je to Labík :)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: klarahahnova*
Datum: 26.07.14 23:05

Ahoj, taky jsme koupily před 2 lety labradora bez pp za 3 tisíce myslím, a neukázali nám matku ale na první pohled jde poznat že je to čistý labraor! Štěnatka ale musela mít rodiče jednoho zlatého a druhého hnědého tedy čokoládového, protože náš labík má hnědý nos tak jak někteří!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.07.14 07:59
avatar

Náš Labík měl za otce hnědého Labradora, ale na nosíku má taky trošku hnědý flíček. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.07.14 22:47

Ano je to čivava na 99%

doplněno 16.07.14 22:51:

Tohle je má čivka..s papírama

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.14 02:37

A co takhle raději útulek? Útulky jsou narvané nádhernými milými pejsky, kteří se stanou nejlepšími kamarády na světě... Nikdy bych si pejska nekoupila, ani s PP a už vůbec ne bez PP z množíren, které jsou jen odporným výdělečným podnikem dnešní doby... Hlavně vyrejžovat peníze :( A v útulku mezitím samotou chátrají nejlepší, nejkrásnější a nejzdravější pejsci...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.07.14 06:23
avatar

To je bohužel pravda. :( Měli jsme si taky pejska pořizovat z útulku, ale moji rodiče nakonec rozhodli, že se bojí jaké chování bude pes mít. A tak chtěli Labradora. Přemlouvala jsem je na papírového, ale bohužel. Koupili jsme si bez PP, ale od velmi slušného chovatele, ne z množírný. Jenže mě je taky líto těch pejsků, kteří v těch množírnách trpí. A co když se je neprodá? To je ti množitele utratí, zabijou nebo co? *plac*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.14 07:04

Bát se opravdu není čeho... Prvního útulkáčka jsem měla od dvou let, perfektní frajer, dožil se nádherných 17-ti let. Před půlrokem jsme adoptovali 12-ti letého křížence - prý problémový, říkali předchozí majitelé (přijeli ho utratit, že ho nechtějí, obtěžuje je, dělá binec a je starý, no strašný, díky bohu jim ho na veterině vyrvali z rukou a dali do útulku...) - jakmile pochopil, že u nás je domov (trvalo cca 1 den), stal se z něj bezproblémový, hodný, úžasný, šťastný a vděčný kamoš s úžasnou vitalitou štěněte... Mimoto - pokud je útulek dobrý, má dobré informace o svých svěřencích a řekne Vám, jakou má psík povahu a že třeba není vhodný k dětem, protože ho týraly apod.

Jinak k Vaší otázce... Ano, neprodají - utratí nebo zabijí... Když mají alespoň trochu svědomí, dají je do útulku... Ale ani papíráci to nemají jednoduché... Lidé moc nechápou, co je papírový pes - je to pes, kterému se kontroluje zdraví (klouby, zuby, uši a já nevim co...) a cena stoupá se složenými zkouškami poslušnosti atd. Ale jak tyto pejsky chovají? V kotcích... Jednou denně možná venčení, jídlo a voda. Podle mě v PP a bez PP není až takový rozdíl, jen po zdravotní stránce, ale většinou psi strádají stejně... Je to můj názor, nikomu ho nenutím, ale viděla jsem několikrát, jak probíhá chov PP - fena měla hezké a láskyplné zacházení pouze když nosila a chvilku po tom, co porodila. Tím nechci říct, že by je týrali, to ne! Ale spokojení psi to tedy nejsou...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.14 10:09
avatar

lostfuncha, mám výhrady k vašemu vidění papírových psů, ale konec konců jsou to vaše zkušenosti. ;) Mi vadí řeči o nutnosti koupě psa s doklady o původu. Když se kolem sebe rozhlédnu, vidím hodně starých lidí s pejskem naprosto neurčité rasy, jako společníka, který je vytáhne ven na procházku a mezi lidi. Tihle lidé na papírové psy prostě peníze nemají. A pak, nikdy by je nedokázali udržovat v takové formě, jak jejich rasa žádá. O výcviku, výstavách a krytí vůbec nemluvím. Jen se po pejskovi chce, aby byl hodný, milující, chodil pomalu. Za to se mu dostane obrovského množství lásky. Bohužel, někdy i žrádla, které je bez pohybu někdy až. fatální.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mery23
Datum: 30.07.14 11:15

Ahoj chtěla bych se poradit jestli někdo neví kolik a jak často bych měla dávat nažrat denně s vému štěněti čivavy? Má 11 týdnů a je velmi tlustý váží 1,5 kg a já mám strach že mu budu dávat málo a bude mít hlad nebo mu budu dávat hodně a on potom bude vážit 7 kg. prosím poraďte děkuji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.07.14 12:07
avatar

Výživa štěněte, to je úplně jiná kapitola. Štěňata nikdy nejsou tlustá. Mery, musíš vypozorovat, jak se u misky chová. Když misku vymete, nepřidávat, dát další porci větší. V 11. týdnu krm 3x - 4x denně. Čím krmíš? Granule nebo vaříš?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mery23
Datum: 31.07.14 12:37

Dávám mu granule Royal canin 50 g denně ve 4 dávkách. Kolik by jsi dávala ty? Zdá se mi že je moc tlustý v 11 týdnech má 1,5 kg.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.07.14 12:47

Jestli je pes "tlustý" neříká jen jeho váha. Pokud je to čistokrevná čivava, může být její konečná váha 1 kg i 3 kg a ta tříkilová vůbec nemusí být tlustá. Prostě jen víc vyroste.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mon*
Datum: 31.07.14 13:24

Royal Canin je šrot pro slepice, ještě k tomu ochucenej, aby to psi žrali. Změňte krmivo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.07.14 19:58

Jo aco je v tom šrotě? Když to tak víte..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bohemica*
Datum: 01.08.14 00:02

Co je v tom šrotě si každý, kdo umí číst a chápe psaný text, dovede identifikovat. Pro slepice je to naprosto nevhodné,

ale psům to můžete ládovat...vždyť na pytli je obrázek psa, ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mery23
Datum: 01.08.14 10:17

A co bych mu měla dávat za žrádlo když je royal canin pro slepice?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.14 11:09
avatar

Mery, Roal byly úžasné a mi na nich žila 9 let jorkinka. Pak se výroba těcho granulek přenesla do Polska a Poláci změnili složení, ale cenu ponechali. Dříve bylo složení: dehydrované kuře a pak teprve něco a něco. Dnes je kukuřice, kukuřičný výtažek, drůbeží maso až kdoví na jakém místě. Ne dehydrované kuřecí, ale drůbeží, tedy i peří, kosti, zobáky ze vší drůbeže. Ze superpremivého krmiva udělali kukuřičný blivajz. Je docela možné, že máte ještě pytel s původními granulkami. Koukněte na pytli na složení, jestli kupujete vážené v obchodě. Normálně se to nikde neprojevilo, dokud jste si nepřečetla složení. Ani velkoobchod o tomhle prodejce neinformoval a jsou to dost velké peníze za kukuřici *plac*

doplněno 01.08.14 15:39:

Poklikejte v e-obchodech s krmivy pro psy. Má to tu výhodu, že u každého produktu je složení. Je neuvěřitelné množství granulí pro psy. Štěňata, kojící feny, dospělí, vytížení psi, senioři, dietní, pro přecitlivělé psy. Když není složení v procentech, pak je rozhodující, na jakém místě je ta krerá přísada ve vyjmenování v obsahu. Vy vyberete, ale pak musíte vyzkoušet, co váš pejsem bude žrát. A až najdete ty správné, pak u nich zůstaňte.Není to jednoduché. ;) Taky se dá poradit u veta nebo u chovatele. Denní dávky jsou doporučeny na pytli.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mery23
Datum: 01.08.14 14:27

Co mu mám teda dávat? A kolik mu mám dávat?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xixi*
Datum: 02.08.14 08:57

Čím krmit psa, to se musíte rozhodnout vy. Je vaše zodpovědnost vybrat mu krmení takové, aby mu vyhovovalo, byl zdravý, měl pěknou srst atd atd. Musíte si sednout k internetu, najít si o krmení články a další čtení. Tím zjistíte, že pes je masožravec a i jeho strava by tak měla vypadat. Pokud chcete krmit granulema, měli by obsahovat hlavně MASO.

Dám příklad:

ROYAL CANIN ČIVAVA
Složení: Rýže, kukuřice, dehydratované drůbeží maso, vysoce stravitelné* izolované rostlinné bílkoviny, živočišné tuky, hydrolyzované živočišné bílkoviny, řepné řízky, rostlinná vláknina, minerály, rostlinné olej (sója, brutnák lékařský), rybí tuk, fructo-oligosacharidy, polyfosfát sodíku, taurin, DL-metionin, L-tyrosin, hydrolyzovaní korýši (zdroj glukosaminu), výtažky ze zeleného čaje a hroznů (bohaté na polyfenoly), L-karnitin, výtažek z měsíčku (zdroj luteinu), hydrolyzovaná chrupavka (zdroj chondroitinu).

ORIJEN
Složení: Čerstvé vykostěné kuře (22 %), dehydrované kuře (15 %), čerstvá kuřecí játra (4 %), čerstvý celý sleď (4 %), čerstvá vykostěná krůta (4 %), dehydrovaná krůta (4 %), čerstvá krůtí játra (3 %), čerstvá celá vejce (3 %), čerstvý vykostěný candát (3 %), celý čerstvý losos (3 %), čerstvé kuřecí srdce (3 %), kuřecí chrupavka (3 %), dehydrovaný sleď (3 %), dehydrovaný losos (3 %), olej z kuřecích jater (3 %), červená čočka, zelený hrách, zelená čočka, vojtěška sušená na slunci, sladké brambory odrůda yams, hrachová vláknina, cizrna, dýně, dýně máslová, listy špenátu, mrkev, jablka Red Delicious, hrušky Bartlett, brusinky, borůvky, kelp (mořská řasa), kořen lékořice, kořen anděliky lékařské, pískavice řecké seno, květy měsíčku lékařského, sladký fenykl, lístky máty peprné, heřmánek lékařský, smetanka lékařská, saturejka zahradní, rozmarýna lékařská, mikroorganismy druhu Enterococcus faecium.*

I naprostý laik vidí rozdíl. Ukázal jsem to na granulích, které jsou top, aby byl ten rozdíl vidět. Ve složení se píšou suroviny za sebou od nejvíce zastoupené po nejméně zastoupenou. Takže když je na prvním místě rýže, pak kukuřice a až pak dehydratované drůbeží maso, tak to o něčem svědčí.

Udělejte si čas a koukněte na složení jednotlivých granulí. Nekupujte granule v marketech. Nedejte na to, co vám doporučí který prodavač ve zverimexu, ale vyždy si přečtěte složení. A pozor i složení granulí se může měnit, např. royal canin změnil složení hodně k horšímu a krom obalu o tom nikde neinformovali.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.08.14 09:48
avatar

*palec* není co dodat. ;) Kdo chce, hledá způsoby. . . . .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mery23
Datum: 13.08.14 12:27

Ahoj mám další problém ten můj pejsek má již 3 měsíce ,doma máme ještě plínku na kterou chodí na malou stranu jenže tam chodí co 10 minut. Ale i když s ním příjdu z venku tak první co udělá je že jde na línku. Už nevím co s ním mám dělat , prosím poraďte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mery23
Datum: 02.08.14 12:39

A kolirát denně mu mám dávet v 11 týdnech( skoro 3 měsicích )?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xixi*
Datum: 02.08.14 15:28

2x - 3x denně, rozdělit denní dávku

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mon*
Datum: 01.08.14 13:57

zavinac - připadá vám kukuřice, pšenice jako to nejlepší pro psa, masožravce, mně teda ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mery23
Datum: 13.08.14 12:43

Ahoj mám doma 3 měsíčního pejska kterého venčím 5x deně po půl hodině a i přesto se mi hned po venčení vyčurá na plenku a to opakuje co deset minut po dobu jedne hodiny. Nevíte někdo čím to je?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.14 14:28

Značkuje si domov :o))

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 13.08.14 16:37
avatar

Mery, pejsek nepochopil, co se po něm chce. Pobyt venku bere jako příjemnost. Vůbec netuší, že se po něm chce, aby se vyčural. To, že je čistotný ukazuje, že čurá na plenku a ne po celém domě. Musíte mu vysvětlit, co po něm chcete. Zaveďte ho na místo, kde už psi čurali a říkejte Čurej. Až se mu to povede, pochvalte ho a dejte mu kousíček něčeho dobrého. Jedině tak pochopí, co po něm žádáte, k čemu je vycházka ;) Sám udržet moč asi ještě 2-3 měsíce nebude umět, ještě svaly neovládá vůlí. Ale i to příjde. ;) Pejsek by udělal hodně věcí, které po něm chcete, ale nerozumí vám. Je to jakoby na vás mluvil Japonec. Také nechápete. Musíte mu vysvětlit, co po něm chcete.

doplněno 14.08.14 10:33:

mon, na to, aby vydržel, je ještě moc malé štěně. Ještě bych chvíli plenku nechala.

doplněno 14.08.14 15:31:

http://www.psi-plemena.cz/jak-na-louzicky/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mon*
Datum: 14.08.14 13:32

Aby, ale pak pejsek nebyl zmatený, že mohl čůrat i doma a pak už nemůže..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mery23
Datum: 17.08.14 10:51

Moc děkuju za radu určitě to skusím a doufám že to zabere.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mon*
Datum: 14.08.14 10:22

mery23 - Neměli jste ho učit na plenku, pak jsou s tím takovéto problémy. Plenku odstraňte a pejska za každé vyčůrání venku pořádně pochvalte a dejte mu pamlsek. Brzy pochopí co se po něm chce. :)

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.