Jak na sousedové kočky?

Od: Datum: 11.07.14 19:03 odpovědí: 12 změna: 22.07.14 09:15

Máme problém ze sousedovýmá kočka,mají dva kocoury,moc se o ně nestarají.Jsou věčně hladové.My máme dvě kočky a kocoura,vykastrované,očkované,pořád s plnými miskami,mají udělaný průlez ven,aby mohly kdykoliv na zahradu,jelikož máme velikou zahradu netoulají se.Problém je v tom,že sousedovi kocouři nám lezou až do domu...ať otevřenými hlavními dveřmi nebo francouzským oknem samozřejmě nažrat se a dokonce okoukali jak používat průlez.Protáhnou se k nám kdykoliv a hlavně v noci,samozřejmě si tady vše označkují a nám už neúnosně zapachá dům.Sousedku jsem o problému informovala,bohužel vynadala ještě mi.Náš kocour je vyhání,v noci nás budí bitky.Přitom by stačilo tak málo...aby měli stále přístupné krmení a kastrace.Před chvíli jsem byla na zahradě a už byli zase v domě.Druhý soused si ně také stěžuje,chytli jedno s kocoura v kuchyni na sporáku jak jím vyžíral maso z hrnce.Jenže s takovými sousedy se nedá nijak domluvit,jim to tak příjde v pořádku a my se máme zabednit doma.Poraďte prosím co s kocoury?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mon*
Datum: 11.07.14 19:26

Poradím akorát kocoury odchytnout a nechat vykastrovat, nebo odvést do útulku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kklmj
Datum: 11.07.14 20:00

Asi ano,odvezeme je do útulku...jiné řešení nebude,kastraci za sousedy rozhodně platit nechceme

Datum: 11.07.14 19:39
avatar

To, co popisujete, to je velice smutný příběh. Smutný a neřešitelný. Já si myslím, že ikdyby byly kočky doma dostatečně krmeny, přesto příjdou krást tam, kam se dostanou. A ještě z toho mají plezír. Ani vykastrování už nepomůže. Je to zvyk, který je velice pevně uložen v podvědomí a nikdo ho odtud nedostane. Proto se kocouři vykastrovávají na začátku dospělosti. Dřív, než se značkování stane zlozvykem. :( Já se obávám, že vám nikdo ani neporadí, ani nepomůže.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 11.07.14 19:51
avatar
Chytnout a prevest na druhy konec repibliky. Jinak to nepujde, kocka so najde vzdy skulinku kudma k vam prijde
Ohodnoceno: 3x
 
Od: jmlc*
Datum: 11.07.14 19:58

jediný možný postup - své kočky na nějakou dobu odvést ke známým (na dovolenou ... třeba jen 7 dní, jako že pojedete vy a nechcete je nechávat doma)

Pak musíte zapomenout před odjezdem otrávené jídlo na svém pozemku.

Za týden se vrátíte i se svými domů.. do svého, bez obtěžování...

No a nebo je budete krmit všechny... a časem i souseda...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: zztop*
Datum: 11.07.14 20:44

Vzduchovka je naučí

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pejsek*
Datum: 11.07.14 23:49

Asi bych ty kočky odvezla do útulku. Nebo to žrádlo schovala pryč.

K nám taky chodila vyžírat jakási kočka - dělaly jsme oslavu a máma dala do obýváku na stůl klobásy - bylo otevřené okno a tím oknem se tam dostala kočka. Já jsem byla v obýváku a koukala na telku. Po chvíli jsem si toho všimla - vzala jsem kočku a třískla na zem a pak sem zavolala mámu a potom ji naši odvezli do útulku.Ale potom nám přišla sousedka vynadat! Ps: My jsme to dřív nevěděli, že je to jejich kočka, ale netuším, jak se jim to dozvěděli že jsme ji dali do útulku, možná se naši někde podřekli, ale to už je jedno.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.07.14 14:23

Chtělo by to psa. To už by k Vám nepřišli. Naši psi vždycky vlastní kočky nechali na pokoji a ještě si s nimi hráli. Ale jiná kočka k nám nesměla.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.07.14 14:21
avatar

A nešlel by ten průlez nějak zavřít nebo tam něco dát, aby se kočky k Vám domů nedostaly? Jinak je to dost smutný, já bych doporučila psa. Před chvíli jsem byla svědkem, jak nějaký darebák na naší zahradě napadl mou dvouroční vykastrovanou kočičku... Moje kočka je gaučový pováleč, někdy si zajde ven na zahradu omrknout co je novýho, ale ještě jsem nikdy neviděla, že by ji nějaký chlupatý zmetek ubližoval :( Normálně na ní skočil a moje malá chudinka začala mňoukat. Chtěla jse ho vyhnat, ale byli oba dva na střeše a tam jsem se nemohla dostat, tak jsem začla řvát... Kocour se vylekal.. pak vyskočil můj hafan a pěkně ho prohnal... Teď mi tady Julča spí, někdy mám chuť ji už nepouštět ven, jenže ona tam prostě chce :(

Ohodnoceno: 0x
 
Od: klarahahnova*
Datum: 21.07.14 22:39

Ahoj buď koupit dospělého zvyklého psa který je zvyklý na kočky a naučit ho aby vaše měl rád a ostatní proháněl, většinou když kočka vidí psa ani tam nejde a nebo kočky odchytit a dát do útulku myslím ty od sousedů

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.07.14 00:15
avatar

Co nad průlez nalepit obrázek nějakýho hafana...

doplněno 22.07.14 00:16:

Ještě mě napadlo dál na krk koček obojek s čipem, na základě kterého by se otevíral průlez pro kočky, ale to už by byla práce pro nějakého elektrokutila, nebo to možná někdo vyrábí, nevím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.07.14 09:15
avatar

Nejjednochší bude kočky odvézt, ovšem otázka je, jestli si nepořídí nové. V takovém případě existují průlezy na magnet, kdy se otevřou jen kočce, která má na krku obojek... http://www.rogz.cz/staywell-dvirka-hneda-magneticka-420/

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.