Štěně kouše

Od: Datum: 11.07.14 09:49 odpovědí: 10 změna: 11.07.14 16:02

Dobrý den,

potřebuji radu. Máme doma měsíc štěňátko (nyní starý 2 měsíce) belgického ovčáka x husky. Malej je pořád se mnou doma, protože jsem na nemocenské. Tudíž se o něj starám nejvíc. Z nějakého důvodu mě ale pořád kouše, jde mi po kalhotech, po obličeji, evidentně si myslí, že je to hra, ale jak ho to mám odnaučit? Nejvíc mě mrzí, že přítele olizuje, ačkoliv s ním tak často není. Dokonce u něj víc reaguje na "fuj". Mně poslouchá (ke mě, sedni), ale ne když potřebuju, aby něčeho nechal.. Proč kouše jenom mě? Dělám něco špatně? Jak ho to odnaučit?

Děkuji, Miuška


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mon*
Datum: 11.07.14 09:57

Ohledně kousání - to dělají všechna štěňata, hrají si. Když nechcete aby vás kousal tak mu strčte do huby hračku, uzel..a ignorujte ho. Třeba odejděte do kuchyně.. On se naučí, že když bude kousat, tak si s váma nebude moct hrát.

A odkud máte pejska, že jste si ho brali když mu byl měsíc? Kombinace těhle dvou plemen.. to musí bejt pěknej čertík,co? :) Dáte fotku, zajímalo by mě jak vypadá? Má modrý oči po huskym?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miuska*
Datum: 11.07.14 10:12

Uzel, hračku i hadr mu do tlamičky strkám, ale já kamkoliv se hnu, tak on běhá za mnou a drží se kalhot,jde nártech a to teda pekelně bolí :D mně spíš udivuje, že to dělá jen mě.. a tak nějak mě to mrzí..

Jinak fotku dodám.. měli jsme ho doma už ve čtyřech týdnech, protože mu umřela maminka, takže jsem i dokrmovala. A ano, je to ďáblík!

doplněno 11.07.14 10:13:

A modré oči má :)

Od: mon*
Datum: 11.07.14 10:19

Teda, ten je krásnej, z něho je cejtit, že je to ďáblík.. :D No je asi hodně temperamentní, zkuste třeba koupit nějakou žvýkací kost, nebo nachvilku zavřít před ním dveře, kdyby to už hodně přeháněl. Jinak přeji hodně štěstí ve výchově a hodně pevný nervy.. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miuska*
Datum: 11.07.14 10:32

Ano, je hodně bláznivej :D ale čeká ho cvičák, takže doufám, že to zvládneme :)

Myslíte, že ve dvou měsících může ty morové kosti?

A děkuji :)

Od: martink*
Datum: 11.07.14 13:14

Ta fotka je super hodně štěstí

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bohemica*
Datum: 11.07.14 16:02

Štěněti prostě chybí socializace a ta několik týdnů života, kterou mělo strávit se svými sourozenci a matkou. Tebe prostě bere asi jako sourozence a přítele jako autoritu. Pokud máte v plánu cvičák, jistě mu to prospěje, ale tam se začíá docházet až když je štěně plně očkované a má základní výchovu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.14 11:17
avatar

Štěně hledá svoje místo ve smečce, chybí mu socializace se svými sourozenci, se svou matkou. To mu musíte nahradit. Fena matka mu ukáže buď zavrčením, nebo popostrčením čumákem, štípnutím, nebo chycením za kůži na krku, kam až může zajít. Nezřídka štěně vykvikne. Oni to pokusování mají štěňata darem od vlčího praprapředka. Časem ho to pustí. Na Vaše fuj, to nesmíš, nereaguje, protože tomu nejen nerozumí, ale pud okusování je silnější. Spíš chytit za kůži na krku a zatřepat, nebo plácnout stočenými novinami. Tento pejsek bude potřebovat výcvik /bude trochu větší/, takže zjistěte si, kam by jste chodili na cvičák a od kdy berou. Aby jste Vy byla alfa. On musí poslouchat Vás. Nezapomeňte na očkování. Opravdu 2 měsíční štěně poslouchá Vaše povely ke mě a sedni? A odkud máte vlastně toho pejska, jak víte, že matka zemřela a že je to pravda? Ten chovatel měl ty štěňata sám dokrmit, nechat oočkovat a teprve potom nabídnout. Ještě nejlepší je, zajít za chovatelem a vybrat si štěně z vrhu sám. Pořídili jste toho pejska opravdu od známého člověka a víte v jakém prostředí chovatel má svá zvířata? Víte, že se psi připouštějí a chovají v hrozných podmínkách za účelem byznysu? Ti v uvozovkách chovatelé potom nabízejí malinká štěňata právě s takovou historií, aby se jich zbavili a chudáka fenu nenechají od porodu odpočinout, ale naopak ji nechají co nejdříve opět zabřeznout. Bude to trochu náročné, ale když jste dokázala vypiplat tak malé štěně, přeji Vám, ať pejska zdárně vychováte, máte z něj radost a stane se dlouholetým členem Vaší rodiny. Je hezký a hlavně ať je zdravý.

doplněno 11.07.14 11:22:

Jaké morové kosti? Nebo morkové? To štěně má přece mléčné zuby! Prosím, neptejte se na to, ale přečtěte si výživu štěňat, vždyť je toho spoustu na internetu.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: miuska*
Datum: 11.07.14 12:37

Moc děkuji za rady. Možná se mi jen zdá, že na ty povely slyší, každopádně doufám, že mu to zůstane :) Cvičák máme zjištěný, jen musíme ještě měsíc počkat, berou od tří měsíců. A na očkování samozřejmě chodíme. Příští týden ho čeká druhé.

Co se týče majitele, neznám ho. Prostě jsme věřili tomu, co říká. Možná je to chyba a možná jsem malému zachránila život. Kdo ví. V každém případě se snažím.

Ještě jednou děkuji, a knihu si určitě přečtu.

Od: mon*
Datum: 11.07.14 14:34

Jestli "chovatel" prodal štěně v měsíci, tak je to množitel, kterýmu se už o štěňata nechtělo starat. Vašeho psíka jste zachránili, ale co jeho rodiče, pokud množitel lhal? :( Musíme jen doufat, že nebude další vrh.. :( Ale rozhodně štěně netřepejte za kůži za krkem, je to nesmysl. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mon*
Datum: 11.07.14 14:36

A morkové kosti může, nevím čím krmíte, ale doporučuji si zjistit něco o BARFu, tj. krmení syrovým masem, kostmi a vnitřnostmi. Moje fenka Parson Russell teriéra jedla kosti i když měla méčné zuby, on to zvládne. :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.