Dá se udělat psovi bez PP pet pas..?

Od: Datum: 03.07.14 11:18 odpovědí: 4 změna: 05.07.14 10:39

Dobrý den chci se zeptat pojedeme si pro čubinu zlatého retrívra, chtěla bych jí nechat na čipovat a dát udělat pet pas chci se zeptat jestli mi to udělají když je bez PP někde jsem slyšela že prý ne tak nevím :/. Popřípadně kolik to zhruba v ústeckém kraji stojí? Kamarádka dávala za pas i za čipování 550 Kč.. A na různých diskuzích paní dávala 2500 Kč. Což mi příde docala rozdíl, pas i čipování by prý nemělo přesáhnou jak 1000 kč je to pravda..? Děkuji za rady :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: repe
Datum: 03.07.14 11:24

Ano, pes bez p.p. pas dostane. Musí být ale naočkován, musíte mít očkovací průkaz a veterinář to tam přepíše. Jinak se pes musí znovu očkovat a pak nemůže hned vyjet. Cena odvislá od místa a veterináře.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.14 12:12
avatar

Dobrý den, pas Vám vystaví beterinář na základě platného očkování a čipu. PP mít pes samozřejmě nemusí, mám voříšky z útulku taky s pasem. Cenu nevím, ale 2500 se mi zdá opravdu přehnané. V Praze dáte za čipování asi tak tisícovku, nevík odkud jste. A ten pas je vlastně jen taková knížečka kde se zapíší údaje o psu, to stojí pár korun.

doplněno 03.07.14 12:13:

*veterinář

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bohemica*
Datum: 04.07.14 12:45

Průkaz původu je doklad o původu psa a nikterak nesouvisí s vydáním očkovacího průkazu. Pokud chcete se psem cestovat do zahraničí, nechte mu vystavit Pet pas, jinak mu stačí "obyčejný" očkovák s potvrzeným povinným i preventivním očkováním a případným kódem čipu. Čipování psa je první krok, druhým je zaregistrování psa v nějakém registru.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.07.14 10:39
avatar

Vystavení pasu s registrací u nás 800,- Kč. Pet pas je v podstatě mezinárodní očkovací průkaz. zaznamenává se tam vše co v normálním očkováku. Očkován , číslo čipu , adresa ..Je lepší si jej nechat vystavit hned při prvním očkování a všechny záznamyuž psát jen do něj. Bez registrovaného pet pasu nesmíte se psem do jiného státu(dost vysoké pokuty a mohou psa i umístit do katantén)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.