Kocour skáče a kouše

Od: Datum: 03.07.14 08:16 odpovědí: 14 změna: 05.07.14 10:12

Dobrý den,

mám dotaz

Koupila jsem před osmi lety britského modrého kocoura-vykastrovaného už jako 8 měsíční zvíře.

nesnášel vše co se lesklo,zlato stříbro ( na rukách ) jakmile jsme to měla okamžitě útočil.Na nějakou dobu jsem to sundala a pak zase nandala a on si zvykl.

Problém je v tom,že skáče po nohou a to pořád-nedej bože že kolem něj někdo projde bez ponožek.V noci když spíme bezdůvodně skáče po nohách :( dělá to od doby co jsem si ho vzala.Nechápu to nikdo mu neubližuje nedej bože,že by ho někdo kopal to v žádném případě-tak proč to dělá?

Mám dvacetiměsíčního syna a ten když si hraje na zemi bezdůvodně po něm skočí :( ( škrábne ho-kousne )

Dokud nebylo děťátko tak nějak jsem to přecházela,ale teď se bojím o malého,aby mu neublížil.

Nevíte někdo co by pomohlo,aby to nedělal?

Vřele Vám děkuji za odpovědi

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.07.14 09:18

Kocour upoutává vaší pozornost. Loví vás, hraje si. Málo se mu věnujete. Když si s ním budete hrát, bude vědět, že ho máte ráda, nebude provokovat, bude mít zábavu. Pořiďte si peříčka, papítek na provázku na proutku nebo něco, co ovládáte z větší dálky. Naučte ho aportovat, naši aportují kyselý bonbonek zabalený v celofánu. Zaměstnávejte ho, třeba tak, že dáte pamlsek nahoru na jeho průlezku, na patapet. Má dost hraček, průlezku, možnost pohybovat se ve výšce? Uděláte si na něho čas? To vlastně ani není potřeba. Stačí jen, v běžném provozu domácnosti, jakoby mimoděk, pro něho vymyslet zábavu. Včetně šťouchání a hlazení a mluvení na něho. To, co popisujete, tak se chová opomíjené, nudící se zvíře. Napapané, vyspinkané, ale osamělé. ;)

doplněno 03.07.14 15:40:

Micinko, dva z našich čtyř kocourů aportují. Siamáci to milují. Umí i "sedni". Udělají to předpisově, zvláště pak, když máme něco zajímavéh v ruce, co oni nevidí. Udělají cokoliv, jen aby to viděli. Nekecám! To všechno, když si přinesou bonbon nebo takovou umolousanou myšku, sami. Že bych řekla, pojď, budeme aportovat, to ne. Ale když příjde jeden, přiběhnou i dva ostatní. Devona to nebaví, ten nechce, je mrzutý. A když žil britský kocour Max, tak ten aportoval taky..

doplněno 03.07.14 15:44:

brit a devon

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.07.14 09:59

Pro babkazov :) Kočku nemůžete naučit aportovat, buď to má už v sobě nebo na to přijde sama, ale kočka není pes :) Má svou hlavu. :)

Vyrobte mu alobalové míčky :) Naše kočička je miluje. Vždycky je ocení, když je nudí a nejraději je loví, když je schovávám pod koberec. :) Zkuste to, možná, že to Vašeho kocourka taky zabaví. A hlavně se s ním mazlete ;)

Od: ajuna*
Datum: 03.07.14 10:34

Hračky vyzkoušíme

Ale to mazlení-on nechce :( chvilku se nechá hladit a potom stejně odejde :(

Datum: 03.07.14 16:12

Naše Jůlinka taky aportovala :) Ale ta už to měla v sobě, jenže teď se jí do toho nechce. Nám aportovala alobalové míčky dokonce z vany plné vody a skočila tam pro to. Mám kočku, která se nebojí vody a taky nekecám. Ještě jsem zapomněla zmínit, že jsem ji naučila "sedni", ale to bylo dávno, teď už taky nechce. Sedni poslouchala jenom na pamlsek, jinak ne ;)

Datum: 03.07.14 14:51

Dobrý den, trošku se bojím, že nic nepomůže. Tohle už je patologické a nemyslím si, že se to změní, když ho budete učit aportovat apod. Předpokládám, že za ty roky, co ho máte, jste se mu věnovali dost. Tak to nebude jen z nudy. Jeden náš kocour to dělal všem, na koho si troufl. Vypadalo to, jako by si chtěl zvýšit sebevědomí. Nikdy neútočil na ty, koho bral za silnějšího, nebo ho respektoval. Takže jestli to půjde, radši držte prcka a kocoura odděleně. A hodně štěstí, snad vám někdo ještě dokáže poradit.

Datum: 03.07.14 17:20

Kdykoliv nám pes nebo kočka šli po nohou, znehybnili jsme, ono je to přešlo, když viděli, že z toho žádná sranda nečouhá. To ale vždy byla mláďata, která si jen chtěla s pohyblivými končetinami hrát, tak nevím, jestli to takhle odnaučíte dospělého kocoura. Je fakt, že ségry kocour to občas dělá na nohy čouhající z postele - zahrabu je důkladně pod peřinu a on přestane.

Datum: 03.07.14 19:23

Tak já vám dám nemoderní, ale účinnou radu. Vždy platilo, že agresivní jedinci se jednoduše utráceli, nyní si budem hrát na výchovu a k ničemu to nevede. Ono taky jste za toho krásného čistokrevného ďábla dala pěkný peníz a přeci je jen tak nevyhodíta co? Jen mimino bude mít poškrábané (snad jen) končetiny.

Datum: 04.07.14 07:21

Bruk, vy musíte být velmi nešťastný člověk! Z vašich příspěvků se úplně sype zloba, někdy až nenávist. Co je vám do toho, kolik paní dala za kocoura?! Jsou to její peníze, její volba. Nikdy, ve svém dlouhém životě, jsem neviděla, že by někdo zabíjel koťata jen proto, že byli "agresívními jedinci". Nikdo paní neradí, jak má kočku vychovat, ale jak s ní má jednat. Je rozdíl, mezi akcí a reakcí. Kocourovo chování je reakcí na něco, co tazatelka dělá špatně. ;) Přesně tak, jako vaše zlobné myšlení je důsledkem toho, že vám někdo ublížil a vy teď myslíte stejně jako agresor. Jen můj názor, omlouvám se za upřímnost.

Datum: 04.07.14 20:54
Ano jsem... " devil" , ale mimo to mám rád přírodu a kočky, vlastně patologičtí chovatelé koček - jí systematicky ničí. Snad se shodnem, že kočka je vlastně nevychovatelná a stejně si bude dělat co chce. Do naší přírody nepatří a dříve se alespoň nechovaly v tak velkém množství a to proto, že se jednoduše redukovaly počty koťat. " Kočička se taky potřebuje proběhnout a tak ji pustíme ", ale máte vůbec přehled kolik ptáků z přírody vychytají kočky? To hlavně, v této době, když vylětají mladí. Tak z mého pohledu dělá špatně to, že pěstuje kočky! Dalším stupněm k dokonalosti je pořídit si nějakého hodně drahého šlechtěnce ( chcete-li šlechtice, hybrida) a divit se, že se chová divně, napadá vlastní chovatelku a taky i malé dítě. Tak co budem vychovávat degenerovaného kocoura, nebo dáte přednost vlastnímu dítěti? Tak se prosím nepouštějte do jednoduchých soudů, když si sama ve své všeojímající dobrotě, nevidíte na špičku nosu.
doplněno 04.07.14 21:01:

Tak to je super téma, manželka mě právě zavolala k oknu, že nám nějaká milá micinka devastuje záhonek s rajčaty a teď bazakov raď.

Datum: 04.07.14 11:05

"bruk600" - vás bych tak chtěla mít za rodiče! Výchova? Ne, rovnou utratit! *bzum* Vzdáváte vše ve svém životě tak snadno?!

Datum: 04.07.14 21:12

Nevím, asi ne, ale připousťe si prosím, že i mezi lidmi jsou jedinci, kteří jsou prostě nevychovatelní. Mnohdy mají sourozence, který byl vychováván stejně a u toho je vše O.K. Tak kde je chyba? Ve výchově, nebo prostě v patologické osobnosti toho jedince? No a nyní máte doma zvíře, je jedno zda je to kočka, nebo třeba pes a to bude prostě nevychovatelné. Už si představuju ty hory článků o všezachraňující výchově, ale použijte raději svůj mozek.

Datum: 05.07.14 06:59

Bruk: Ale ano ano, kočku je třeba taky trochu vychovat a vycvičit. Když ji chováme v bytě, tak ji taky musíme naučit chodit na kočičí záchod apod. Jde vidět, že nemáte rád kočky, tak proč proboha radíte? Svými příspěvky jenom pobouřujete ostatní kočkaře, takže jestli máte nějaké blbé kecy ohledně koček, tak je sem raději nepište a jestli si myslíte, že kočka je jenom kazisvět, tak si to raději nechte pro sebe a nepište to sem. :( Vážně Vás lituji! :(

Datum: 05.07.14 07:03

To jako, že to nevychovatelné zvíře dáme utratit? Tak to těžko! V zákonu se píše, že zdravá zvířata se utracet nesmějí a veterinář Vám to poví klidně i do očí. Neměli bysme používat jenom mozek, ale taky zdravý selský rozum a jestli ho někdo nemá, tak těch mi je opravdu líto.

Od: ajuna*
Datum: 05.07.14 10:12

Nu děkuji za příspěvky

Aby jste se hádali jsem nechtěla

Ale co si nepřipustím k tělu je to,že se neumím starat o zvířata neboli kočky-tohle je naše třetí a jedině tato to dělá-ty předtím ne.

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.