Psi konzerva

Od: Datum: 02.07.14 22:15 odpovědí: 16 změna: 05.07.14 08:17

Zajimalo by me,co si o tom myslite,dostal jsem stene,chtel bych ho krmit po case obyc.konzervama za 20Kc.Nevite zceho se presne skladaji.Nemuze to nejak psum ublizit?Myslim tim,treba ve stari?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 02.07.14 22:19
avatar

Obyčejné levné konzervy z hypermarketů nemají rozumné složení a nejsou dobrým krmivem pro naše miláčky.
Dražší značky které vídáme v reklamách bývají návykové a také nejsou dobrým krmivem pro naše miláčky.

Pokud nechcete pejskovi ubližovat, kupujte kvalitnější krmivo...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.07.14 06:11

Ublížit nemohou,ale pejskovi moc nedají.Obsahují cca 4 % masa /podřadného/ a zbytek je převážně rostlinného původu,který pes obtížně tráví,resp. proběhne jím a málo mu dá. Tím myslím ty z marketů. Existují pochopitelně lepší a kvalitnější a ty se dají zpravidla koupit u veterináře. Tam je také dobré se dohodnout které a zda zvolit konzervu či granule,které víc zasytí

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.14 08:09
avatar

Skládají se z 80% vody a z 4% masa (navíc, jsou to jenom pařáty a prostě vedlejší produkty), to je co? :) Myslím, že to může psům ublížit, když je tím budeme krmit celý život.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mon*
Datum: 03.07.14 08:24

Štěněti musíš dát to nejkvalitnější krmení, aby jsi pak v dospělosti neutrácel peníze po veterinách, prtože má pejsek problémy. Až bude dospělý, tak krmivo nemusí být tak kvalitní, ale určitě ne konzervy za 20,- (to je spíš šrot pro slepice). Hlavně vybírej ať je na prvním místě maso, žádná kukuřice, žádná pšenice, žádná soja. A vyhýbej! se složení typu: Maso a masné výrobky(min.4% masa), Obiloviny, Rostlinné složky, Tuky.. a bla bla - to je složení krmiv, které nemají se psím krmivem nic společného..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.14 08:46

Toto není odpověď, ale proč kupovat konzervy a ještě nekvalitní? My jsme min. týden koupili v Albertu v akci 10 x 500g kuřecích stehen za 200,- Kč, t.j. 5 kg, jedno stehno vyšlo tedy na 10,- Kč. Pytlík rýže stojí (clever Billa) 3,- Kč. Když to spočítám vyjde mě stehno s pytlíkem rýže na 13,- Kč. Tak proč kupovat sr... za 20,- Kč? K tomu přidám hrášek ze zahrady a mám super jídlo uvařené za 20 min. A já psům vařím na 3 dny dopředu takže úplná pohoda. Chce to nebýt líný a sledovat akce.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mon*
Datum: 03.07.14 14:02

haninka - Přesně, akorát já dávám syrové ;).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.14 09:19

Různé prasárny výrobci cpou do papú ovčanům a do granulek a konzerviček pro hafánky to je ještě horší. na př. se tam přidává i popel co k tomu dodat, před 50 lety nebyl skoro žádný výskyt rakoviny u hafánků a to se žilo velmi chudě a hafánkové papali pouze zbytky domácí stravy

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.14 18:39
avatar

No já nevím, ale když jsme s veterinářem konzultovali jídelníček naší fenky, tak si pamatuji, že určité procento popela tam MUSELO být. Kolik přesně, to si nepamatuji.

Stejně to všechno bylo k prdu, baráček je u hlavního tahu důchodců z Penny a Lidlu, co nám ji krmili rohlíkama. Ale už je to lepší (ťuk ťuk), párkrát jsme ale museli pořádně jednat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.14 09:22
avatar

Všichni už všechno napsali úplně. Co máte proti granulím? V současnosti štěněcím granulím? Pak pro dospělé. Nemusíte ohřívat, hlídat, jestli to není zkažené, divit se, v čem a co plave a jestli se to nezkazí, když nechá zbytek.

doplněno 03.07.14 15:50:

Mon, pochopila jsem, že tazatel nechce vůbec nic pro psa, co se týče žrádla, dělat. Jen koupi a otevřít. Proto chce konzervy, proto se ptám na to, proč nechce granule. ;) Prosím vás, neprožívejte mě tak! Nechci se ani hádat, ani vám odporovat. Každá víme svoje. Vy si nechejte maso, já granule.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.14 09:53
avatar

Já své štěndo krmím granulkami (samozřejmě kvalitními, Brit Care) a ještě mu doma vyvařuji. Kupuji maso pro psy ve zverimexu za 50,-Kč - 1kg. A je to fakt maso, náš miluje kuřecí. Uvařím mu k tomu někdy i rýži a mrkev. A pes se může utlouct a je šťastný...vyjde mi to ještě levněji než ty sragóry ze supermarketů. Když už tak, tak takovou konzervu koupím jednou za čas, ale ne tím krmit celý život. :(

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mon*
Datum: 03.07.14 14:05

babkazov .Proto krmím syrovým. Naporcuju, zmrazím, rozmrazím porci a fenka to má sežraný během vteřiny. ;) Nic neohřívám, nic mi v ničem neplave o.O a fenka je spokojená. Mně to tak vyhovuje. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dudy
Datum: 03.07.14 17:40

Skládají se z hnusu. V podstatě se jedná o odpadní produkty z jatek. Peří, zobáky, pařáty a podobné laskominy...
Zkrátka pro štěně je to jako výživa naprosto nevhodné (stejně jako např. "masové" kapsičky).
Pokud trváte na kozervách, tak rozhodně kupte něco kvalitnějšího (Topstein, Gran Carno).
Každopádně si nemyslím, že by pro štěně mělo být jedinou složkou potravy konzervy.
Buď kupte maso a vařte, případně tedy začněte praktikovat BARF. Každopádně ani samotné maso nestačí, protože k němu musíte dát nějakou přílohu (zelenina, ..) a doplňky (ty můžete/nemusíte).

Nejlepší řešení pro začátečníka jsou granule pro štěňata, případně ty které nerozlišují věk (Essentialfood, Brit Care, Acana, Taste of the Wilde,...)
A malá rada na konec. Pokud se vám to zdá drahé, raději štěně "pošlete dál", někam kde se nebudou bát do něj investovat a postarají se o jeho správnou a kvalitní výživu...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 04.07.14 07:23
avatar

Dudy, kdybys byl registrovaný, dala bych ti bod! *palec*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: xixi*
Datum: 04.07.14 12:53

Krmit psa a tím spíš štěně jen konzervama je blbost. A navíc těma hnuskama bez masa.

Pes potřebuje kousat, při krmení pouze měkkou stravou budou trpět zuby. Konzervu dostat pes může, spíš jako přilepšení. A teď vám dám tip na KVALITNÍ konzervy, kde je například v konzervě pouze čtvrtka kuřete, celé kusy ryb apodobně. Koukněte se na značky MAX - Falco a Topstein.

Pokud nechcete krmit granulema, tak se podívejte na krmení syrovou stravou BARF. Ale prosím vás, nekrmte psa/štěně levnejma konzervama.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bohemica*
Datum: 04.07.14 12:56

Pokud chcete skutečně vidět a vědět, co psovi dáváte, připravujte mu krmení sami. Za 20Kč denně, které hodláte do psa investovat si sice moc vyskakovat nebudete, ale konzervy v této ceně jsou vyhozené peníze a pro psa téměř nebezpečné.

Ovšem je třeba si uvědomit, že náklady na krmení jsou jen jednou složkou finančních nákladů, se kterými musíte

při plánování rozpočtu výdajů spojených s pořízením psa počítat. Veterinární péče, poplatky, hygienické potřeby, pelíšek nebo bouda,misky, hračky, vodítka, obojky, náhubek, kartáče... Když už tolik chcete "škudlit" na krmení, co se stane kfdyž pes onemocní nebo se mu stane úraz a bude potřebovat léčení, které může stát i několik deset tisíc Kč. Je vhodné

a zodpovědné s takovou rezervou počítat...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.07.14 08:17

Já dávám psum Calibru a když nechtějí suché tak jim zamíchám trochu masa z konzervy a to jim velice chutná.Ale když dostanou moc masa z konzervy tak mají řídkou stolici a někdy i prujmovou. Stabilně bych maso z konzervy nedávala: :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.