Jak vyndat Pejskovi klíště když se brání?

Od: Datum: 30.06.14 09:51 odpovědí: 18 změna: 30.06.14 20:51
avatar

Zkoušíme pejskovi vytáhnout klíště brání se*fn* když mu to chcem vyndat tak nás chce kousnout nebo se vyklouzne i když ho držíme on má sílu je to těžký vyndát mu to pinzetou vše už jsme zkusili ale marně už si nevíme rady*nevi* a pan doktor nerad přijíždí k domovům a Ústí nad Orlicí je daleko poradte prosím jinak opravdu nevím co s matýskem bude a bojím se o jeho zdraví*plac*

prosím jestli víte odpověd na tuhle otázku. poradte

obtížnost-těžkáSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.06.14 09:56
avatar

To chcete říct, že nedokážete udržet takhle malého psa? A fakt si myslíte, že doktor mu bude tahat klíště, když se po něm bude pes ohánět a Vy ho neudržíte?

Nehledě k tomu, že vyndat klíště je rutina, na to přece není třeba žádný doktor. Psovi dejte náhubek, chyttě za čenich, aby se neoháněl. Pokud se snaží zdrhat - zakleknout. Pokud nemáte náhubek - zavázat čumák mašličkou kolem krku a kolem huby.

Ohodnoceno: 7x
 
Datum: 30.06.14 10:19
avatar

naáš pejsek není žadná klobása na nožičkách ale tvrdohlavý kříženec jezevčíka který má dost sílu takže držet by ho musely nejméně 2 silný lidé tak co s tím

Datum: 30.06.14 11:55
avatar

Nikdo nepsal nic o klobáse na naožičkách ! O křížencích jezevčíka vím své, měli jsme křížence kokra a jezevčíka - dožil se 17 let. Jenže pokud ho nedokážete udržet při vyndavání klíštěte, což je naprostá banalita, tak si nějak neumím představit, jak jej udržíte, až mu bude vet třeba brát krev - což je zákrok u starších psů docela běžný a absolvovali jsme jej dost často. Zkuste přemýšlet i o tom, že Váš pes nebude stále hravý plyšák, ale jednou taky starý, nemocný pes, který bude vyžadovat dost veterinární péče.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.06.14 13:51
avatar

Očkování i jiné návštěvy u pana veterináře jsme vždy zvládli v pohodě opravdu se jedná spíš o to vytažení klíštěte.

Od: betaraybill*
Datum: 30.06.14 10:24

Až budete mít křížence vlčáka s pitbulem tak si povídejte

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 30.06.14 10:30
avatar

Dobrý den, kříženec jezevčíka je značně urputný tvor - měl jsem ho také. Přemlouvat ho nemá význam, protože on má svou pravdu a dává to najevo. Musel jsem toho svého zalehnout a dávat si pozor na kousání. Někdy se to povedlo, ale jindy zase zvítězil on. Ale, když mu tam to klíště zůstane, tak po čase odpadne samo. A z hlediska zdravotního je lepší, dokud klíště saje - horší je, když pak začne pouštět nasátou krev zpět do pejska. Takže, snad počkat, až se nasáté klíště pustí samo a nebude nebezpečí, že se při manipulaci dostane krev zpět. Zdravím!

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 30.06.14 11:16
avatar

Nebudu opakovat, Promon napsal dobře. Víte kolik klíšťat pejsek chytí a ani o nich nevíte? Kombinace antip. obojku a spotu by měla být pro psa dostačující, ale přesto se stane, že klíště se zakousne. Ale je to jeho konec, časem ho najdeme zakouslé a uschlé, nebo vypadlé na podlaze. Oni ti pejskové si na kožíšek moc neradi nechají sahat, když vědí, že tam něco je, co tam nepatří. Třeba i ten kulatý bodlák s háčky, říkali jsme jim knoflíky. Já vždycky hladím, hladím, chválím, uspávám, jemně chlupy rozhrnuji, v druhé ruce eletrikářskýho krokodýkla a v příhodný okamžik klíště chytnu a vytrhnu. Dříve jsme nasátá, odpadlá klíšťata také nacházeli na koberci, nebo chodníku. Nic příjemného to není.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.06.14 11:26
avatar

Prostě ho jako škrabte a hlaďte v místě klíštěte, nahmatejte ho jednou rukou a vytrhněte, i když zůstane hlavička v kůži, tělo si s tím poradí.

Jinak doporučuji začít s cvičením, prohléhnout krátce tlapku se slovy "klid" a odměnit, prohléhnout srst - odměnit (pochopitelně ze začátku jen kratičko a časem prohlídky prodlužovat) odměnit vždy, když bude v klidu držet. Tady ty "jako prohlídky" se často podceňují, ale jak vidíte je to ke škodě. Pes musí být zvyklý na manipulaci od pána, takže doporučuji denně nějakou takovou prohlídku provést ( uši, břicho, ocas, oči) zvykne si, že to nic není a ještě dostane dobrotu.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 30.06.14 11:40
avatar

Ano, dělám to také tak, kontrola uší, podívat se do tlamy, tahat, zvedat tlapky, právě když psovi nic není, ale aby si zvykl, když člověk na něj sáhne i na nestandartním místě. Nejenom na hlavu a záda při běžném hlazení.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.06.14 12:12
avatar

já bych přizvala ostatní členy rodiny, jeden by držel za přední, druhý za zadní část těla, třetí by "operoval" - bude to vmžiku hotové, pak psa hodně pochválit a dát něco dobrého... a do budoucna nacvičovat manipulaci s tělem, tlamou, packama apod. (za dobrůtku) - u doktora si psa musíte zvládnout sami, bude se to hodit...

a jinak, pejsek je to moc hezký... vypadá i chytře - on to zvládne :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.06.14 12:16
avatar

Kupte si Arpalit-NEO a nemusíte klíště ani vytahovat. A to, že pes na sebe nedá šáhnout je dáno špatnou výchovou.!

Kdyby se můj půlmetrákový kříženec Rotvíka s NO po mě jen ohnal, tak by byl "synem smrti.!" *cert*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.06.14 12:44
avatar

Je vidět, že jste ho v mládi neučila na vytahování klíšťat apod. *nevi* No nic, já mám doma Labradora, ten v dospělosti váží i 40kg a teď má 14kg, tak bych Vás chtěla vidět s tím mým. Náš pes si taky vytahování klíšťat nedá líbit, ale je to ještě nemotorné štěndo, které se na to postupně zvyká. Vy už máte dospělého psa a ten by měl držet a být zvyklý na tento kontakt. Prostě poproste i 2 osoby, aby Vám s ním pomohli. Jedna ať psovi drží čenich, druhá ať drží celého psa a např. Vy mu to zkuste vytáhnout. Já nepoužívám pinzety, ale speciální háčky na klíšťata, s kterými jsem opravdu hodně spokojená. Klíště vyndám během 3-4 sekund a pes o ničem neví. Zkuste to a nechoďte s tím za vetem, měla byste to doma udělat sama s pomocí. Přece je to malý pes a sílu jako můj pes určitě nemá. Vždyť ten náš je větší než Váš a taky se vzpírá, ale když poprosím např. členy rodiny, tak to spolu zvládneme. ;) Kolik vlastně ten Váš pes váží?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.06.14 13:10
avatar

váží 9kg-10kg

Datum: 30.06.14 14:35
avatar

naše štěně má 22 kg a zvládnu ho sama, i když se jí to nelíbí, drží - podmínkou je ale umět povel sedni a zůstaň + důvěra v páníka...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 30.06.14 16:21
avatar

Vždyť to je lehoučký psík. V takové váze bych ho zvládla klidně i sama. Náš má 14kg a je to 4 měsíční štěně a potřebuji jenom jednu osobu, aby mi pomohla psa držet. ;)

doplněno 30.06.14 16:22:

minda: Nejlepší je, aby uměl i lehni, jelikož, když pes leží, tak se to lépe vytahuje a psovi trvá déle, než se postaví na nohy. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.06.14 17:53
avatar

Tak jak? Už je venku?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 30.06.14 16:25
avatar

Je to asi o naprosté důvěře psa k vám.Dcera má pejska z útulku a vznikl mezi nimi tak pevný vztah,že kdyby mu snad trhala zub,tak by držel,ani by se nehnul.Váží 14 kg,je naprosto oddaný všemu.Možná někdy vašeho pejska něco zabolelo a pamatuje si to a nechce si už nechat nic dělat

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.06.14 20:51

Vesměs si nechá pes vytáhnout klíště od jiného člověka,,jak ostříhání ,nebo něco jiného U mně to jsou nehty a mám čivu...šije sebou tak že ji nejde nijak uchopit. To není ani i velikosti psa. Ale už jsem ji naučila i vytahování klíštěte ,,je v klidu téměř.. Každý se bojí

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.