Koupě RD se psem

Od: Datum: 28.06.14 22:26 odpovědí: 12 změna: 23.10.14 22:41

S přítelkyní plánujeme koupi RD a jelikož se majitel stěhuje na byt, bude se muset nejspíše zbavit svého ovčáka který sídlí na dvorku. Doma jsme se domluvili, že bychom nechtěli pejska připravit o jeho domov a že bychom si jej ponechali. Pejsek je hravý, plemeno ovčák. Jenže má otázka je... Když se do rd nastěhujeme ze dne na den, jak se bude pejsek chovat, když uvidí na jeho pozemku nás nové majitele bez kontaktu svého původního. Do stěhování zbývá cca měsíc.

Jak se tedy chovat k takovému pejskovi a je třeba mít nějaké obavy?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.06.14 22:38
avatar

Flákotu masa a je po starostech

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.06.14 23:04
avatar

Projistotu flákotu od každého nového člena rodiny :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.06.14 22:41
avatar

Pokud máte se psem dobrý vztah, pak netuším, co řešíte..?

Pes je to nejlepší, co Vás mohlo potkat. Mrzí mě pouze to, že Vám to dojde až za dvacet let.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.06.14 23:03
avatar

Možná bych ho do té doby ještě několikrát navštívil přes nutnost nějakých dotazů s prodejem na majitele

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.06.14 02:39
avatar
Majitel psa by ve psím zájmu měl uvítat, že si chcete psa nechat. Měl by Vám umožnit dostatek styku se psem a ukázat psovi, že jste členem jeho smečky. Pes Vás musí přijmout.
Takže co nejčastěji styk se psem v přítomnosti původního majitele a třeba i nějakými úplatky psa naladit. Bylo by vhodné co nejčastěji psa krmit místo současného pána. A dát mu do boudy nějakou Vaši oděvní součást, aby si zvykl na Váš pach.
Vyzkoušet třeba procházku na vodítku s majitelem a později bez něj.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: isteron
Datum: 29.06.14 09:24

Náš pes uznával až okolo 10 osob, ako členov svojej bandy.I keď istú hierarchiu si v tej dubovej hlave vytvoril . Ale na druhej strane musím prezradiť, že bol spoločenský a mal deti a aj dospelých rád. Treba často navštevovať tú rodinu aj v jeho prítomnosti, počase skúsiť ho nechať s vami o samote, tak aby mohol jeho doterajší majiteľ v prípade potreby zasiahnuť. A potom uvidíte. Ale myslím, že kus dobrej pochúťky to vybaví.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.06.14 09:33

Cizího psa bych nechtěl,nikdy nevíte kdy mu rupne v bedně prostě ho neznáte a on nezná vás a tak to je a bude

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.06.14 08:34
avatar

Ještě,že jsou takový lidi jako vy..Pejsek si brzy zvykne,ale určitě se mu bude stýskat po bývalém páníčkovi,tedy jestli byl na něj hodný.Uvidíte,že když si s ním budete hrát,bude vás za chvíli milovat.Držím palce...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fandim
Datum: 30.06.14 10:15

Přesně tak, přes žrádlo))jenom doporučuji ze začátku žádné přehnané hlazení , dokud si Vás pořádně neproklepne. Píšu to proto, že budete vy nad ním, takže mu dejte flákotu dobrého uvítaného a nepodlízejte hlazením, je to ovčák , on si k Vám cestu najde na hlazení. Držím palce a fandím Vám, že si ho ponecháte. Jste bezva! A bude možná chtít zdrhnout za svým bývalým páničkem, nebylo by od věci zajistit vše hlavně ne uvázat na řetěz to byste pokazil! Myslím jako plot a tak a třeba jestli by mohl bývalý paníček občas se za ním stavit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wajt
Datum: 09.07.14 10:23

Takže v sobotu máme domluvenou schůzku s majitelem domu, že se za pejskem zastavíme, popř s ním zajdeme na procházku. Pejsek je Belgický ovčák a má 7 let

Od: wajt
Datum: 20.10.14 21:53
Pokracovani prvniho prispevku...Takže se Svenem bydlime již měsíc a pul a vše je v naprostém pořádku. Darování Svena proběhlo pouze ústní dohodou, z čehož mám ted obavy. Dostali jsme k němu očkovací průkaz. Máme obavy aby jednoho dne bývalý majitel nepřišel a nechtěl Svena zpět. Kde je tedy psáno kdo je vlastnikem psa a máme mít obavy, ze nám bude někdy odebran i když došlo k uzavření ústní dohody o darování?
Datum: 23.10.14 22:41

Jste dobří lidé a proto jste si zřejmě vzájemně zvykli tak dobře.Co se týká Vašich obav,musíte vědět,jaký ten původní majitel byl v jednání-t.j. zda jste se při té koupi domku dohodli vstřícně a bez problémů.Pokud ano,tak bych pro jistotu připravila papír,že s koupí domu zůstal také pes rasy ...jména Sven a že oboustranně bylo dohodnuto,že se o něj budete dále starat vy a že tato povinnost bude trvat až do konce života pejska.Obě strany toto prohlášení vzájemně před sebou podepíšou,jeden papír dáte pánovi a jeden zůstane vám.Já bych to takto řešila.jsem vždy pro vstřícné a solidní jednání,to se vždy vyplácí a člověk má čisté svědomí.S.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.