Štípnutí mochničkou otoky

Od: Datum: 28.06.14 19:25 odpovědí: 3 změna: 30.07.15 07:23

Fenku 1 rok stáří štípla zřejmě mochnička pod oko. Otoky - první den oči,druhý den tváře - oči dobré, třetí den krk - lalok a tento otok se vstřebává až čtvrtý den. Pro příště - je dobré podat injekci antibiotik či antihismatik pro rychlejší průběh?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.06.14 19:44
avatar

Antibiotika mi přijdou zbytečná. Určitě podat Antihistaminika, buď injekčně nebo stačí ústně (Dithiaden, příp Zyrtec, Daselta atp.)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mariebrozkova
Datum: 26.07.15 01:55

Taky bych ráda věděla co dělat,štípla mně do kotníku a já už dva dny nemůžu chodit,nohu mám asi 3x větší,svědí to a poškrábat nelze,protože to šíleně bolí,bezinkový ocet na otoky vůbec nepomáhá,Fenistil gel taky ne.Sakra,já snad budu muset navštívit lékaře.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.07.15 07:23

Když se mi stane, že kousne mochnička, vosa, včela psa nebo mne, tak "ihned" v co nejkratší době dávám homeoptika Apis mellifica 9CH 5gr i po hodině a postupně dávky snižuji podle toho, jak otok ustupuje, nebo zůstává stejný. Beru si je s sebou i na výlety a dovolenou. Antibiotika se dávají také, ale Apis, když se podá ve správných dávkách, tak zamezí veškeré otoky a nezůstávají po štípancích fleky. Sežene se v lékárně za cenu kolem 100 Kč. Podmínka je, že se musí dát psovi buď pod jazyk nebo mezi dáseň a "tvář". Na granulky se nesmí sahat rukou. Podávají se kalíškem, je to součást balení. Před a po alespoň 15 minut nic nepít a nejíst. Nechat rozpustit. Pro psa je dobrý i Apis mellifica 5 CH. Pro lidi je možné dávat potenci 15 CH. Podrobnější informace sežentee na homeopatických stránkách. Homeopatické léky nemají vedlejší účinky. A o to tu jde. Rozhodně nikomu neublíží.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.