Sociální promiskuita u psů

Od: Datum: 26.06.14 10:59 odpovědí: 8 změna: 26.06.14 22:41

Zajímalo by mne, jak se dá u psa rozpoznat a jestli mohou být i třeba lehčí formy. Díky, mona.

doplněno 26.06.14 11:23:

Jde o to, že pes se neumí vázat na jednoho pána. Dá se říci, že jde s každým. Četla jsem o tom v knize Vladimíra Mikulici z roku1985 - Poznej svého psa.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.06.14 11:16

Trošku nechápu, co máte na mysli. Slovník praví, že promiskuita je smíšenost, směsice nebo časté střídání sexuálních partnerů. ;) Vaše otázka je zajímavá, ale jak byla myšlena?

doplněno 26.06.14 11:36:

Já si myslím, že se pes uplatit nedá. Přísloví praví: Usekneš-li psovi nohu, přesto za tebou půjde. Ve smečce zvané rodina je to kapku jinak. Tam pes miluje více paní, ale uznává a poslouchá pána. ;) Ale nejdůležitější je to, že miluje a je věrný bez podmínek. "Kdybys byla taková, miloval bych tě více" tohle pes nezná. Nevadí mu nic. Je strašné, že mnohdy ani surové zacházení.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.06.14 11:25

Také by mě to zajímalo. Napadlo mě, jestli tazatelka neměla na mysli to, že některý pes "má více pánů" (nechá se lehko podplatit).

doplněno 26.06.14 11:26:

Podle mě to záleží hodně (hlavně) na plemeni.

Datum: 26.06.14 11:30

Právě, že na plemeni nezáleží. Vyskytuje se prý velmi zřídka. Daný pes si neumí utvořit vazbu s konkrétním člověkem, každého vítá, klidně s ním odejde, aby ho pak zase opustil. Jde o abnormální chování. Zatím jsem nikde jinde nenarazila na podobnou zmínku o tomto problému.

Datum: 26.06.14 11:35

Tak to ano - já jsem měla na mysli něco méně extrémního. Když jsem byla malá, měli jsme psa, který by za kousek salámu šel za každým. Jinak tedy ne.

Datum: 26.06.14 11:38

Jasně že by za salámem šel. Ale jen kousek. Pak by se vrátil. :-D Pozor! Pes by šel mnohem dále, než fenka.

doplněno 26.06.14 15:27:

Ildika, prívě i proto se jako hlídači pořizují psi velkých plemen. Aby se každý bál, salám vůbec nabídnout.

Datum: 26.06.14 11:51

No jo, potom je takový hlídač na nic. *nevi*

Datum: 26.06.14 18:27

Ono se za třicet let od vydání knihy pana Mikulici (znám ji) dost změnilo v náhledu na chování psů. Promiskuitní chování je poněkud něco jiného, ale asi tuším, co máte na mysli.

Řekla bych, že skutečně dost záleží nejen na plemenu psa , ale i na pohlaví. Některá plemena jsou skutečně "psem jednoho pána" a jiná jsou naopak velmi společenská a extrovertní a feny všeobecně mají užší vztah ke své rodině nebo jedné osobě.

Samozřejmě toto je všeobečně řečeno, každý psí jedinec je individualita i v rámci plemene a bez ohledu na pohlaví.

Také hodně záleží na rané socializaci, výchově a prostředí, ve kterém je pes vychováván a ve kterém žije nebo pracuje, ale i na genetických dispozicích.

Datum: 26.06.14 22:41

Vím, že se ledacos změnilo, ale chování psů nikoli. Tak nějak jsem doufala, že za těch pár let, co uplynulo od vydání oné knihy, se také zjistilo něco navíc. A ono nic. Nikdo se tím nezabýval? Je to bezvýznamné? O lidském chování se toho sepsalo mraky. Proto třeba také víme, že sousedky synáček není nevychovaný, ale prostě trpí hyperaktivitou...:)

Nikdo z vás nemá chlupatého kamaráda, který se liší od normálu popisovaném na tisici stránkách internetu a knih?

*nevi* Takže se nedovím, kde by se o tomto "problému" psalo něco aktuálnějšího? Takhle to vypadá jen jako zapomenutá zmínka o jednom jezevčíkovi v retro knize. Přesto děkuji za snahu odpovědět.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.