Nové koťátko není aktivní

Od: Datum: 24.06.14 20:41 odpovědí: 22 změna: 28.06.14 08:34

Ahoj,

denes jsem si domů přivedla kotě-má asi 3 měsíce. Problém je, že už asi 5 hodin leží na polštáři a spí. Vůbec nechce jíst, pít ani si hrát. Nevím co s ním je. Pokud je to kočka či kocour také nevím- nejde to poznat. Nemám ponětí jestli je to ze strachu, nebo nového prostředí. Díky za odpovědi :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: klklkl
Datum: 24.06.14 20:51

Postav mu vedle misku s mlékem,misku s vodou a nějaké vařené maso.Až bude mít hlad,přijde samo.Koška prý má mít i vodu,ne jen mléko

Ohodnoceno: 0x

Od: zizulle*
Datum: 24.06.14 20:53

To jsem udělala. Má tam kapsičku, mléko i vodu. Leží to vedle ní/ něj už hezky dlouho a stále nic.I pod noc jsem mu to dávala. Nic.

Od: klklkl
Datum: 24.06.14 20:52

jo a taky má rádo piškoty třeba namočené v mléce

Datum: 24.06.14 20:54

Uvidíme :)

Datum: 24.06.14 20:59

Kotě většinu dne prospí. Po stresu z cesty tuplovaně.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 24.06.14 21:46
Ahoj, k mléku raději už nic neříkám.. Pokud po něm tvá číča nebude mít průjem, tak ať ho pije.. Ty moje se po kravském vždycky po, takže já ho nedávám.
Jinak je to ještě miminko a ta spí hodně. Cesta k novému domovu, nové prostředí, pachy i lidi, žádná máma ani sourozenci, to je na takového malého tvorečka moc zážitků najednou. Dej mu čas. Často začnou prozkoumávat nové teritorium v noci, kdy je největší klid.
Zítra už by to melo být lepší.
doplněno 25.06.14 07:12: Koťátka většinou není třeba učit chodit do záchůdku, jsou velmi čistotná. Jak už tu bylo psáno, noviny nedávat. Bedýnku se sypkým kočkolitem, ve kterém jde hrabat. Nemusí být přímo vedle něj, v prvních dnech je lepší když je v jedné místnosti, ale během cca týdne už si ho v třípokojovém bytě, našly úplně bezpečně.

Datum: 24.06.14 22:36

Díky moc za všechny odpovědi. Kočička se nakonec upozornila sama. Jen doufám, že to tak bude i potá, co to bude chtít ven :D

Datum: 25.06.14 00:04

Ještě jedna otázečka. Nevíte jak dlouho asi trvá, než kotě stráví a následně i vykadí jídlo? A pokoud dám vedle něj noviny, nebo záchůdek, pujde do něj? Díky :)

Datum: 25.06.14 01:44

Kotě se naučí rychle chodit na písek, samozřejmě je nejlepší ten kupovaný, do větší obdélníkové misky - záchůdku, aby se tam celé vešlo a mohlo to i zahrabat. V potřebách pro zvířata Vám vše poradí. Ale za jak dlouho po jídle na záchůdek půjde, to je otázka, taky záleží, co předtím mělo v žaludku. Písek připravte, jak to nejdříve půjde, za ty noviny bych moc nedala, to je spíše nouzovka pro pejsky. Kočička za tu starost stojí, je velmi milá a potěší Vás .

Datum: 25.06.14 07:56

Jak se má koťátko? Probudilo se? Je vpořádku? ;) Záchůdek nedávejte příliš blízko něho. Až bude potřebovat, najde ho. A nakoukněte do Zverimexu, jak vypadají záchůdky a také na steliva, místo písku. Písek kočky moc nemusí, lepí se jim na tlapky a propouštějí pach výkalů. To stelivo nedělá. Také jemu nakoukněte do kožíšku. Má-li tam jakoby zrníčka z kafe, jsou to blechy a ty přenášejí cizopasníky vnitřní, tedy červy. Až se kočička dospí a vy ji zbavíte všeho, co ji trápí, odvděčí se vám. Hodně štěstí vám oběma. *slunce*

Datum: 25.06.14 08:59

Dobrý den,já jsem každou novou kočičku,kterou jsem si přinesla domů ,nejdříve posadila do nového záchůdku,aby vědělo,kam má jít.Pochopil to hned i 9ti týdenní kocourek a i 3měsíční kočička.Musí se tam posadit,a ono si to tam okouká,očuchá a bude tam chodit.Jinak k tomu jak je uvanevý,to já neznám.Koťata u mě vžy hned řádila.Uvidíte za 3 dny.Pokud bude stále unavené,tak asi bude nemocné.Držím palce

Ohodnoceno: 3x

Datum: 25.06.14 09:59

Koťátko je v pořádku. Celou noc jen vrnělo spokojeností. Problém byl a je se záchůdkem. Žádný písek doma nemáme a tak jsem použila pyliny. Moc se ji dotoho nechtělo a tak jsem ji chtěla provést po zahrádce. Náš pejsek byl velice zvědavý ,ale přátelé se znich nestaly. Začala syčět a vystrkovat drápky. Vzála jsem ji zase domů, ale už hodinu syčí i na mě. :( Jak se

jí mám jakoby "omluvit"? dávala jsem ji jídlo, mlíčko, snažila jsem se ji pohladit, ale nic :(

Od: myse®
Datum: 25.06.14 10:05

vy to kotě děsíte, tak se nedivte, že se bojí a syčí...

Pořidte mu domů ten záchůdek, venku když nebude mít klid kadit nebude... Piliny jsou v pořádku, pochopí to. Naše kočky chodí jenom do pilin a ty pak dávám na kompost...

S pejskem ji zatím moc neseznamujte, počkejte pár dní, až si číča zvykne...

Domů jí dejte boudičku (stačí papírová krabice s vystřiženým vchodem) aby se měla kam schovat a cítila se v bezpečí. Sama pak začne vylézat a zkoumat prostředí. Ona se zatím fakt hrozně bojí...

Jo a to mlíko schovejte, nemůže tam být dlouho - zkysne a kočce bude blbě. Stačí granulky nebo kapsička a voda!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 25.06.14 14:28

To syčení a vystrčení drápků umí už kotě, které sotva prohlédlo, je to prostě obranný reflex. Ona Vám "odpustí",ale chvilku to potrvá. S pejskem taky můžou být kamarádi, zvyknou si na sebe, ale pejska zatím musíte trochu krotit, je starší a silnější. Náš pes nosil narozená koťata v tlamě po zahradě , absolutně nic se jim nestalo. Je to vždy takové trochu "škádlivé" kamarádství, ale rozhodně se ke "své" kočce choval zcela jinak, než k sousedovým, ty nemilosrdně proháněl.

Datum: 25.06.14 10:03

ještě jedna otázka. Jak je to s koupelí?

Datum: 25.06.14 10:06

nekoupat! chcete ji vyděsit ještě víc? jestli je extra špinavá, zkuste vlhký hadr a vytřít... nebo vykartáčovat

vodu zatím ne"! už tak je dost vystreslá

Ohodnoceno: 2x

Datum: 25.06.14 10:29

udělala jsem vše. Kočička si zalezla, ale furt mňouká, má vedle seby ty pyliny, vodu i jídlo.

Datum: 25.06.14 12:48

kočičce se stýská...volá mámu...

Nechte ji v klidu, můžete ji hladit (lépe v boudičce), ona si zvykne...

doplněno 25.06.14 12:50:

P.S. ještě k tomu pohlaví... mrkněte se pod ocásek "co" tam má...

jestli "2 věci" (prdelku a pohlaví) je to holka

jestli "3 věci" (prdelku, pohlaví a pytlík) je to kluk

;)

Datum: 25.06.14 13:51

Kočičce se určitě stýská po mámě a po sourozencích a nemá si s kým hrát.Já když jsem si přivezla první kočičku,musela jsem si s ní hrát cca 3 hodiny denně,tahala jsem jí provázky,koupila míčky,myšky,škrabadlo,ona byla šťastná ale jakmile jsem odešla do práce,brečela celou dobu za dveřmi,říkali sousedi.Takže jsem jí pořídila kamaráda a dneska spinkají a hrají si hlavně spolu.

Datum: 25.06.14 15:54

Koťátko je teprve 1 den v cizím prostředí, neví kde je a ani neví kde má maminku a sourozence... vy ho hned berete k psovi a ještě ho chcete koupat. *sok* Jasně, že je vyděšené a syší na Vás. Dejte ho na klidné místo kde má jídlo (granulky nebo kapsičku, vodu... mléko rozhodně nedávat, jinak se Vám z toho po...), záchůdek a pelíšek, hračky. Buďte stále u něho a mazlete se s ním. Zítra to už bude lepčí. :) Hlavně ho prosím neděste a nechte ho v KLIDU! Jinak bude plaché a bude se všeho bát. Na záchůdek brzy začne chodit, moje kočička udělala bobek pouze jednou mimo záchůdek a potom už začala chodit. Jestli najdete bobek někde mimo záchod, dejte ho do WC a koťátko taky. Kotě začne exkrement zahrabávat samo a příště bude vědět, že má chodit tam a ne nikde jinde. Kočky to mají v krvi, vyhledávají místa, která jsou sypká. Rozhodně nedávejte obyč. žlutý písek, ale kočkolit, který lze zakoupit ve zverimexu nebo supermarketech. ;)

Datum: 26.06.14 17:58

To mléko opatrně, spousta koček ho nesnáší, dejte čistou vodu a kvalitní granule pro malé kočky, do další misky ráno a večer po půlce kapsičky nebo konzervu uvidíte kolik sní. Kočky přez den obyčejně spí, aktivní jsou večer, aspoň u našeho kocoura to platí od malého kotěte. Nechápu, proč by stále chtěli někteří kočky koupat i když zrovna našeho kocoura musíme hlídat aby nelezl za vnučkou do vany, proti parazitům dostává kapku za krk každého půl roku, 2x za rok prášek na odčervení.

Datum: 28.06.14 08:34

Pro zadavatelku -

Jakou značkou granulí je kotě momentálně krmeno? Já bych mohla doporučit Brit Care Kitten. ;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.