Granule Brit, % masa

Od: Datum: 19.06.14 22:10 odpovědí: 23 změna: 24.06.14 15:58
Dobrý den, nevíte kolik procent masa mají tyto granule Brit Care Activity All Breed? A které jsou lepší Brit Care Activity All Breed nebo Brit premium dog sport? :)
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.06.14 07:02
avatar

K této otázce musíte dopsat, jak je pes velký, jak je starý a jakou má pohybovou aktivitu. Něco jiného je desetiletá jorkinka na gauči a něco jiného je velký pes, hlídající zahradu. Každý z nich potřebuje granule jiného složení ;)

doplněno 20.06.14 07:33:

Nikde však není psáno, že tyhle granule pes bude žrát. Je potřeba koupit vzorek a vyzkoušet dříve, než se koupí pytel.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.14 17:02
Je to Moskevský strážní pes, fena má 17 měsíců a váží 45kg ;)
Od: ben®
Datum: 20.06.14 07:07
avatar

Dobrý den, možná by bylo lepší to maso psisku dopřát skutečné, než zkoumat obsah těch granulí. Někdy se divím, jak mohl pes v domácnosti přežít v době, když svět ještě granule neznal. Ovšem, uznávám, že to není odpověď na Váš dotaz - ale, zkuste se nad tím zamyslet.

Zdravím!

doplněno 21.06.14 10:50:

Já ty granule považuji za stravu náhradní nebo doplňkovou, která pomáhá modernímu člověku v rychlé době. Nepovažuji je za stravu základní a nosnou. A také si pamatuji, jak se "tvářil" můj pes, když dostal granule. Ještě, že neuměl mluvit, resp. uměl jen jedno slovo. Ale, když dostal maso s rýží nebo směs masa a ovesných vloček, tak si mlaskal. Granule jsou výborná pomůcka, ale není to základ krmení.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.06.14 16:07
Dobrý den, masem jsme začli krmit ale hned jsme přestali, protože pes měl potom šílené průjmy.
Datum: 21.06.14 09:24
avatar

Moje řeč. Chudáci všechny domácí zvířata, co jsou bohužel krmený granulemi.

Že má zvíře po přechodu ze suché granulované stravy na normální průjem je normální, po krátké chvíli to přejde. To je to samý, když se celou zimu krmí dobytek senem a na jaře se přejde na zelený krmení.

Já vím, krmení granulemi je jednoduchý, bez nějakých velkých starostí. Koupím velkej pytel a na dobu vystaráno. Když krmím masem, musím ho někde sehnat, pak uvařit. Když toho vařím více, tak s tím ještě musím něco udělat, aby to pár dnů vydrželo. Ale pokud toho psa, či jakékoliv jiné zvíře mám opravdu rád, nedělá mě to sebemenší problém a nebudu ho odbývat granulemi, abych třeba měl více času na "duchaplný" seriály či na FB.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.06.14 10:41
avatar

Jenže např. Friskies a Essential Foods, nebo i Brit Care mají mezi sebou rozdíly. Friskies je hnusná supermarketovka, která neobsahuje maso, ale obiloviny, šrot, chemii, konzervanty, barviva atp. prostě v zkratce - směska hnusu. Když se podívám na Essentials, tak ty jsou naopak špičkové granule s alespoň 80% masa (v sušině) a neobsahuje žádnou obilovinu. Nebo i Brit Care, ten obsahuje 40-50% masa a jenom rýži. ;) Když porovnám s Friskies, tak je to nebe a dudy. ;) Bohužel, ne každý má na BARF čas, tak jako já. Chodím do školy, kde jsem od 7 hodin ráno do 3 hodin odpoledne a rozhodně bych neměla čas na BARFování. K tomu ještě nemám velký mrazák (sotva se tam vleze maso pro celou rodinu) a žiju s rodiči, kteří jsou na granule a maso mu uvaří, ale ne že by ho tím krmili pořád. Dostává granule i maso, nic mu to nedělá. Sem tam dostane zeleninu atd. ;) Mě je třeba líto domácích zvířat, která jsou krmena Friskies, Propesko, Pedigree, Whiskas a dalšími podobnými šroty. A to jich je krmeno hodně. V Tescu, Kaufu, Lidlu i Albertu vidím desítek lidí, kteří se hrnou k regálu a berou ty šroty. Někdy i 2-3 pytle :( No jo, když jsou akce a chcou lidi ušetřit a nemyslí tím na kvalitu a na své psy, tak se potom nedivím. :(

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mon*
Datum: 21.06.14 11:00

micinka123 - Už jsem jednou psala, jsem v prváku na gymplu (trošku víc učení, než na základce-kde předpokládám, že jsi) a BARFování nestojí moc času. Max. to naporcování, ale to se dá udělat o víkendu, když nemáš čas, já to teda stíhám i v týdnu. A pak jen dáš tu porci rozmrazit a vyklepneš psovi do misky jako granule.. Co je na tom proboha náročnýho? Fakt nechápu.. promiň, ale musela jsem to napsat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.14 11:22
avatar

No jo, ale já žiju s rodiči a oni mi to nedovolí.

doplněno 21.06.14 11:23:

A taky, jak již jsem psala výše. Nemám velký mrazák.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.14 13:21
Krmíme stejně jako vy :) pejsek dostává granule a v jídelníčku se mu objevuje samozřejmě i maso jen ne každý den.
Datum: 21.06.14 13:39
Není to o tom abychom měli čas na seriály nebo na FB. Myslíte, že když psa krmíme granulemi, že ho nemáme rádi? Psovi se hodně věnujeme a je u nás pečený vařený. Samozřejmě, že maso dostavá ale netvoří každodenní krmení. Nechci se hádat, ale to jak máte rád psa nebo jiné zvíře nezávisí na tom jestli krmíte masem nebo dobrými granulemi, ale každý to asi vidíme jinak.
doplněno 21.06.14 13:40: Omlouvám se, tohle mělo být k odpovědi @Jenik
Datum: 21.06.14 13:44
Není to o tom abychom měli čas na seriály nebo na FB. Myslíte, že když psa krmíme granulemi, že ho nemáme rádi? Psovi se hodně věnujeme a je u nás pečený vařený. Samozřejmě, že maso dostavá ale netvoří každodenní krmení. Nechci se hádat, ale to jak máte rád psa nebo jiné zvíře nezávisí na tom jestli krmíte masem nebo dobrými granulemi, ale každý to asi vidíme jinak.
Datum: 21.06.14 14:44
avatar

@barcag98 Souhlasím s Vámi. *bum* Mě je líto psů, kteří žebrají na ulicích a dostanou leda tak zbytky nebo si vyžebrají kousek chleba. *plac* Psi krmeni kvalitními granulemi se mají jako v luxusu a když jim přidáme kousek masa, tak jsou šťastni a nic jim nechybí. ;)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.06.14 16:21
avatar

Micinko, hrozně narada ti musím oponovat. Moc bych ti přála vidět Dorotku, jak ta dovede loudit. Pamatuje si každého, kdo jí jednou něco dal. Vítá ho už z dálky, vlastně ne jeho, ale jeho ruce a jeho kapsu. To, že psi loudí, neznamená, že mají hlad nebo špatnou výživu. Prostě mají rádi, když něco dostanou. A když doma je určitým způsobem krmí, mají k tomu důvod. Třeba lehké nebo dietní nebo senior granule, které jsou vyvážené. Ale rozhodně drtivá většina majitelů ví, co jejich psovi prospívá. Vzpomeň si na zvířata v ZOO a postoj lidí, který je totožný s tvým, "chudáci" mají hlad, něco jim hodíme. Zvířata poškodí tak, že z toho mají problémy, které řeší veterinář. Když někdo něco dá mé somrující Dorce, vřískám, protože vím, že mi to vyblije na gauč. Zhltá to jako hladový pes a pak to jde ven. *plac* Někde ses zmínila, že lidé kupují slevněná krmiva, aby ušetřili. Víš, každý nemá to štěstí, že může vytáhnout plnou peněženku. Velmi často se stává, že rodiče na to nemají, ale nechtějí dítěti říci, že pejsek nebude, protože nemají dost peněz. Chtějí jim ho dopřát. A nakonec jejich pejsek bude prospívat jako ten náš, s drahými granulemi nebo kvalitním masem. Nevíme, proč se někde něco děje, nesmíme odsuzovat!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mon*
Datum: 21.06.14 21:17
Babkazov - Existuji lepší alternativy než krmit marketovym hnusem. Třeba Brit vyjde levnější než Pedigree, to micinka chtěla říct..
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.06.14 07:12
avatar

Ano, protože pes spotřebuje nekvalitní granule rychleji než kvalitnější a proto to vychází nastejno ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.06.14 07:47
avatar

Nevěř tomu. Když jsem potřebovala, aby pes na výstavu kapku zhubnul, dostával vařené brambory s kouskem masa. Z brambor si tělo nic nevezme, jen pes netrpí hladem. Ale miska byla stejně plná, jako když bylo kvalitní, vařené jídlo. Nesežral více, žaludek měl stále stejný objem. ;) Nechci se přít, říkám jen svou zkušenost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mon*
Datum: 22.06.14 08:58
Píšete ze potřeboval zhubnout.. to je něco jiného, než když si predstavite psa v normě, ten proste tech nekvalitních musí sežrat víc. Taky když se podivate na dávkování u tech marketovych, tak je to o dost víc, než u nějakých kvalitních.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: meris05
Datum: 20.06.14 07:29

Není až tak důležité procento masa, jako spíš poměry jednotlivých složek. Každopádně Brit Care je superprémiové krmo, zatímco Brit Premium je "jen" prémiové. K těmto zátěžovým granulím by ale měl být pes opravdu vytížený, aby ho strávil. Jinak je zbytečné to do něj cpát, protože co nestráví, to vyjde ven zadem a bez užitku. My krmíme Britem dlouhodobě a můžu ho jen doporučit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.14 05:21
avatar

Brit i Brit Care jsou úžasné granule. Krmíme jimi už 2 měsíce a náš Labrador (3 měsíce) je pěkný a prospívá. Ve vašem případě bych zvolila raději Brit Care, jelikož neobsahuje kukuřici, ale pouze rýži. Natož Brit premium obsahuje i kukuřici. Ale obě dvě varianty jsou dobré. Zkuste se podívat na vzorky, jestli je nemají ve vašem nejbližším zverimexu a vyzkoušete. :) Každopádne, i na psovi musí jít vidět, že mu granulky prospívají (srst, bobky, aktivita)... ;)

doplněno 21.06.14 07:55:

Brit obsahuje 40 - 50 procent masa od receptury. ;) Samozřejmě v dehydrovaném stavu (viz. ptala jsem se na to přímo výrobce) ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 21.06.14 07:23
avatar

Barco, zeptejte se chovatele. Má tyto psy už nějakou dobu a evidentně mu prospívají. Poradí vám a bude mít radost, že se tak dobře staráte. Řekne vám, čím krmí on, co má prověřené.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.06.14 13:16
Děkuji :)
Od: dalinv*
Datum: 24.06.14 15:12

Někdo tu píše: "Chudáci všechny domácí zvířata, co jsou bohužel krmený granulemi." Jak bohužel, víte ono krmit psa jen masem a bramborama, to je pak chudák pes..Neříkám, že bez granulí psa nenakrmíte, ALE ten kdo krmí psa svépomocí, by měl taky vědět, co všechno musí psovi dávat, aby měl vhodný poměr všech nutných živin a na to si zdaleka netroufne ani zkušený chovatel a už vůbec ne, ten kdo chodí do práce. Takovéhle krmení vyžaduje spoustu času na přípravu pokrmu a vymýšlení různých "jídelníčků", jinak pokud psa budete krmit hlavně jen tím masem, bramborama a rýží, tak bude mít pak pes v budoucnu velké problémy a vy se budete divit, proč není tak vpohodě.. Granule sice nejsou tak mňamozní jako když se udělá maso s něčím atd, ale narozdíl od "domácí stravy" mají všechny živiny co pes potřebuje, v sobě...tedy pokud ty granule nejsou fakt aušus. A maso apod, by mělo být právě jen tím doplňkovým krmivem, jen tak na chuť. A nevím jak to mají druzí, ale ti moji hafani si velmi rádi poškmáknout jak na mase, tak i na těch granulích;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mon*
Datum: 24.06.14 15:58

dalinv - Já chodím na gympl a svou fenku krmímem BARFem( syrové maso, vnitřnosti a kosti). A rozhodně na tom nevidím nic časově náročnýho. Můžete mi říct co je náročný na tom nakoupit maso, vnitřnosti, kosti naporcovat to, zamrazit a a pak jednotlivé porce dávat psovi do misky? Občas do toho žloutek, pivovarský kvasnice, nebo když jím ovoce nebo zeleninu, tak taky kousek dostane. Kosti krásně pročistí zuby. A správně vyvážený granule.. no na to jsem alergická. Copak vy si taky připravujete všechna jídla správně vyvážená? Vyvážené to má být v průběhu týdne například, nemusí dostat vše potřebné v jeden den. Rozhodně nad krmením masem netrávim hodiny denně, řekněme tak pět minut. ;) A nad nějakýma jídelníčkama si taky nelámu hlavu, co je to je. Souhlasím, že pes krmený celý život zadním hovězím a brambory, ještě k tomu vše vařené nemá všechny potřebné látky co potřebuje. Ale pestré zkrmování různých druhů mas, vnitřností, kostí, šlach.. na tom nevidím nic špatného. Fenka je na mase spokojená a já taky, protože granule mi odmítala a ještě po nich měla průjem. Nejdřív jsem si taky myslela, že krmení masem je strašně časově náročné, ale teď ze zkušenosti, si to už nemyslím. ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.