Hlasité zvuky z louky

Od: Datum: 16.06.14 11:41 odpovědí: 8 změna: 07.07.14 10:17

Zdravím,

Nedávno jsem se byl s partou projít v noci a šli jsme kolem větší louky ze které se ozýval hroznej rachot. takové krákání, bohužel sem nepořídil záznam. Bylo to pravidelné a slyšitelné na dost velkou vzdálenost. Občas na 3 sec přestal a pak znovu. podle mého odhadu zvuku jsem se přiblížil na 5 metrů, ale nic sem neviděl, bylo to tam zarostlé. Směr zvuku se měnil jakoby se to pohybovalo, občas to i znělo jakoby to už nebylo 5 metrů, ale jen 3 a pak zase více. Hrozně mne zajímá co by to mohlo být, hledal sem na netu, ale nenašel, cikády znějí jinak a na hmyz mi to přišlo opravdu moc hlasité. Ale nevím. Díky za pomoc

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 16.06.14 11:50

Dobrý den, a to se nedalo ani rozpoznat, zda je ten zvuk u země nebo ve vzduchu? Srnec to asi nebyl, protože by nešel takto blízko. Divočák není asi tak plachý, ale byl by snad vidět.

O takto hlasitém hmyzu nevím - snad to byl pták. Podívejte se tam za dne, jestli tam najdete nějakou stopu. Zdravím!

doplněno 16.06.14 18:59:

hejkal - aby se nakonec neukázalo, že to nebyl chřástal, ale hejkal .

Ohodnoceno: 0x

Od: myse®
Datum: 16.06.14 11:55

krákání? typuju nejspíš divočáka... (chrochtal...)

Datum: 16.06.14 12:43

To by mohla být žába taky jsem byl překvapen když sem to krákání poprve zaznamenal a načapal v těchto dnech žábu.

Datum: 16.06.14 15:12

Jsem si téměř jist, že se jednalo o zvuky chřástala.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 17.06.14 11:39

Děkuji, opravdu je to chřastal :)

Datum: 16.06.14 21:36

Nebyla to krtonožka? Sice bych zvuk, který vydává, neoznačila za krákání, ale poprvé mě celkem udivil. http://www.rozhlas.cz/hlas/ro…prava/krtonozka-obecna--79607 Naživo to zní velmi hlasitě

Od: hajkova
Datum: 07.07.14 10:17

Teď jsem pátrala po tom samém - jen to bylo za dne. Zvuk jako cikáda, vrzání ale děsně nahlas. Našla jsem ptáčka Cvrčilka říční, podle zvuku to je on - teda aspoň ten náš :))

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.