Krev mi saje nerozmáčknutelný brouk

Od: Datum: 14.06.14 22:18 odpovědí: 13 změna: 16.06.14 10:05

Poznal by někdo tohoto létavého brouka, který na mě sedá a po chvíli do mě zabodne předpokládám hlavu a saje krev? Je tedy na rozdíl od přiložených obrázků v úhlu tak 45 stupňů ke kůži. Způsobuje lehké zaštípnutí a následný červený flíček. Pozoruhodné je, že se nedá rozmáčkout a to ani když o něj prstem dřu proti kůži - jak oddálím prst, trhavě odletí pryč. Je maličký, odhadem tak 3 mm, má perfektně kulatou hlavičku a kmínkovité tělíčko.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: amara
Datum: 14.06.14 22:27

No a nedá se chytnout? nebo lapit do něčeho?

Ohodnoceno: 0x

Od: aua
Datum: 14.06.14 22:27

To by se asi dal, ale je jich tu určitě víc.

Od: amara
Datum: 14.06.14 22:32

no v tom případě nevím :(

Datum: 14.06.14 22:42

podle mě to je blecha

Ohodnoceno: 3x

Od: cuca®
Datum: 14.06.14 23:16

At hledám jak hledam, blecha je zplostela, vysoka, ne tohle tintitko, to bude jinek otravnej hmyz

doplněno 14.06.14 23:49:

Jinak pokud myslíte, ze to neni záležitost jednoho kusu, co nejdříve vystrikat biolitem?

A pokud treba zde rádci přijdou na druh pijana, aby nemusela byt nutna deratizace (desinsekce, nebo jaky je presny vyraz pro hmyz), ale to predbiham...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 15.06.14 03:03

Blechy jen skáčou, lítat neumějí.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 15.06.14 07:40

Co to je, to nevím, ale vím, jak to zabít. Poválet mezi nasliněným palcem a ukazováčkem a rozmačkat mezi nehty palců. To jsem zvědavá, jestli někdy příjde na to, co to je.

Datum: 15.06.14 10:18

Mohlo se to k nám dostat z jižních krajin v nějakém ovoci.Jen aby to nepřenášelo spavou nemoc

Datum: 15.06.14 11:02

Vždyť je to bleška. To chce Arpalit.

Ohodnoceno: 3x

Od: aua
Datum: 15.06.14 11:39

Tak máte možná pravda, našla jsem tento obrázek - rudá kulička je krev, kterou blecha vylučuje. V tom případě by se nejednalo o hlavičku, jak jsem si myslela. A brouk by také nebyl létavý, ale mocně skákavý. No to mám radost... Ale děkuji všem s tipem na blechu.

Datum: 15.06.14 14:30

Arpalit je na psy :-D

Datum: 15.06.14 14:40

Arpalit je na Blešky. Na psy je "cukr a bič". (piškoty) Pokud po mě leze bleška, tak ji buď okamžitě odchytím a mezi nechty

brutálně rozmáčknu a pak provedu pohřeb "splachem". Jinak klidně použiju Arpalit. Běžně s tím vystříkávám kotec. I když má pes i kocour antiblechový obojek, občas se stane, že něco domů přinesou. Dokonce to kombinuju s olejíčkem Frontline.

Ty potfůrky jsou snad nezničitelné...

Datum: 16.06.14 10:05

Neznám nikoho, kdo by měl doma blechy. I když někdy před 50 lety se to o jedné rodině u nás šuškalo. Znám jen blechy psí a TY NA ČLOVĚKA NEJDOU, jak tvrdil děda Komárek.

Chtělo by to deratizaci celého bytu nějakou chemií. Vyprat všechno oblečení, pokud možno i deky a polštáře. Vystříkat škvíry v postelích, rohy v místnostech, prostě všechno. Je možné, že se objeví znovu, pokud nějaká mrška přežila. Takže to asi budete muset opakovat. Jaga.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.