Akita bez PP

Od: Datum: 14.06.14 22:06 odpovědí: 19 změna: 18.06.14 23:52

Dobrý den ráda bych se vás zeptala jestli někdo nečeká nebo nemá štěňátka Akita Inu (bez PP) fenka červené barvy. Prosím nepište tu nic jako že podporuju nějaké množírny atd. moc děkuji :) :D


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.06.14 08:38
avatar

Jen mě zajímá proč nechcete s PP? Ono se také může stát, že vám ze štěněte bez průkazu vyroste něco úplně jiného. A co se týká peněz, tak pořizovací cena psa s pp, je v celkových nákladech na psa zanedbatelná...V opačném případě, můžete taky valit šílené peníze do veterináře, protože pes může být nemocný, "chovatel" může chovat na psu vyřazenému z chovu pro vadu a tak štěňata nemají průkaz ...znám ty případy...pozor na to. U akit je do chovu nutný RTG kloubů, pokud je má špatné je vyřazen, protože je to dědičné...bezpapíráky nikdo nekontroluje a na štěněti to nepoznáte, ale za pár let bude pes kulhat, špatně chodit a hlavně dost trpět... Může se vám to škaredě vymstít a v konečném důsledku pořádně prodražit.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: akitak
Datum: 15.06.14 18:07

Já to chápu a jsem si vědoma tohoto rizika, ale já věřím v dobré chovatele a je samozřejmé, že si nevezmu štěňátko když vidím v jakém je prostředí nebo jaký je chovatel. Ale cením si vašeho názoru a Děkuji :) :)

Od: bohemica*
Datum: 16.06.14 23:25

Jak chcete podle prostředí a charakteru množitelů poznat skrytou dědičnou vadu? S tím si neví rady ani chovatelé a veterináři a Vy pouhým nezkušeným okem a odhadem... No, klobouk dolů, to si nechte patentovat!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kh*
Datum: 18.06.14 18:16

Pokud věříte v dobré chovatele, kupte štěňě s PP. Řádný chovatel, který chová jednak z lásky ke psům, ale zároveň také za dostatečné znalosti daného plemene a pravidel zdravého chovu, má vždy registrovanou chovatelksou stanici ČMKU, spojení pro své odchovy pečlivě plánuje s ohledem na zdraví a původ obou chovných jedinců a štěňátka z jeho odchovů mají PP. http://khadrabova.wordpress.com/pp-nebo-bez-pp/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mon*
Datum: 15.06.14 20:33

Já bych si teda na Akitu bez PP netroufla..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bohemica*
Datum: 15.06.14 23:40

Tady je poradna a ne inzertní rubrika nebo fan klub množitelů.

Když nemáš peníze na čistokrevného psa (tedy s rodokmenem, PP) tak si adoptuj nějakého psa z útulku!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: myse®
Datum: 16.06.14 10:17
avatar

bohemica a borax: nesouhlasím s vámi. I pes bez PP může být pohodový a zdravý. Ne každý chce absolvovat kolečko s výstavami, zkouškami,uchovněním, jezdit za vybraným psem, administrativa atd...

Znám spoustu "chovatelů" psů s PP, kteří uchovnují svoje psy na Slovensku, na dysplazii mají falešné potvrzení, nechají implantovat zub, operovat varlata... Prostě když už dali majlant za psa, tak at se to taky vrátí, že?

mám psa bez PP (od rodičů s PP) a je naprosto v pohodě a zdravý!

před tím jsem měla psa s PP, ale bohužel mi jeho PP neuznali v ČR!, pouze v Německu (odkud jsme ho přivezli)

V každé skupině lidí (i mezi chovateli) jsou lidi dobří a lidi špatní, lidi poctiví i podvodníci.

Ohodnoceno: 5x
 
Od: bohemica*
Datum: 16.06.14 12:05

1. Průkaz původu je přesně to, co má v názvu. Potvrzuje původ psa, kterému souhlasí čipování s údaji v rokmenu.

2. Průkaz původu nikoho nezavazuje k tomu, že musí se svým psem cokoliv absolvovat. Pes je výhradním majetekem kupujícího

a nikdo nemá právo jakoliv jeho vlastnictví omezovat. Výstavy, členství v chovatelských organizacích, uchovnění ani žádné jiné aktivity nejsou povinné jen z prostého faktu, že má pes PP.

3. Pokud znáte "spoustu" chovatelů, kteří provozují takové podvody, máte velmi podezřelé známosti nebo nevíte o čem mluvíte a jedná se o pomluvy. Já se v chovatelském prostředí pohybuji víc než půl století a za celou dobu se něco podobného, co popisujete vyskytlo vyjímnečně a spíše jen v rovinách pomluv. Ano, i mezi chovateli se mohou vyskytnout podvodníci, ale jejich praktiky jsou poměrně snadno prokazatelné a tím pádem i žalovatelné ne rozdíl od běžných podvodných praktik anonymních množitelů.

4. Zakoupení nečistokrevného psa (bez PP) je sázka do loterie. Netvrdím, že takový pes musí být vždy postižený dědičnou chprobou, ale riziko je mnohem vyšší než u čistokrevného chovu (s rodokmenem, s PP), kde jedinci zařazení do chovu musí splňovat určitá kritéria exteriéru, povahy, zdraví a mnohdy i pracovní. Chov je řízen chovatelským řádem a kluby, které stanovují i kritéria ohledně věku chovných jediců, počtu vrhů, minimální hranici věku štěňat k odběru od chovatele, úroveň chovu a prostředí u chovatele, štěňata jsou nezaměnitelně identifikována a zpravidla kupující obdrží kupní smlouvu, takže má kupující v případě potíží oporu v platných zákonech.

5. Koupení nečistokrevných štěňat odchovaných na jedincích s PP je největší hloupost, jaké se může kupující dopustit. Když psi s PP stojí takový maklant (jak uvádíte) proč by tedy "nevydělávali" množitelé na mnohem vyšších cenách za štěňata s PP, ale odchovávají bez PP? Je to logické: Jejich psi jsou po všech stránkách neprověření, nebo ještě hůře, z nějakého závažného důvodu čistokrevnému chovu nevyhovovali. U štěněte bez PP nemáte jistotu řádného odchovu, množitelé a jejich "chovný materiál" ani stav chovatelského zařízení nejsou nikým kontrolováni, nemáte jistotu ani v původu psa natož zdravotního stavu rodičů, nedostanete zpravidla ani kupní smlouvu a nemůžete si být jisti ani jménem prodávajícího. Producent nečistokrevných štěňat porušuje zákon minimálně v tom, že svoje zisky nedaní.

6. Pes s PP importovaný z Německa, pokud má platné doklady , je bez problémů přeregistrován na naší Plemennou knihu, protože doklady z německé VDH jsou našimy chovatelskými organizacemi uznávány (a vždy byly, jestě i za totality) protože členské státy FCI si vzájemně PP uznávají. Pokud jste si koupila psa v Německu s PP jiné organizace (eoficiální, např. UCI atd.) tak takové PP vám neuznají nikde. Takové doklady nejsou platné ani v Německu. Prostě jste si naběhla, což jen dokazuje, že problematice nerozumíte a neorientujete se v ní.

5.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: myse®
Datum: 16.06.14 15:49
avatar

je to jen a jen o názoru na věc... Vy se budete za každou cenu držet svého obchodu...

já budu hájit voříšky i jiná štěnata bez PP, protože to podle mne zase takový problém není...

Ano, odmítám všechno kolem PP, všechny výstavy a nesmysly, protože mě to prostě nebaví a mám psa pro radost svou i své rodiny. A ano, i my jsme měli štěňátka... a neměly PP protože se nám to prostě nechtělo vyřizovat (převod papíru do ČR)

Zamyslete se také nad tím, jaké šlechtíte psy (neříkám že konkrétně vy, ale ortodoxní zastánci PP, kam také patříte) a jaké vlastnosti v nich podporujete - např. německý ovčák a jeho problematická "spadlá" záď, německé dogy a jejich velké hlavy a problémy se srdcem...

Se svým psem jsem si nenaběhla, jen jsem se zeptala ČMS a toto mi bylo řečeno, dál jsem to neřešila, protože mi to bylo jedno. Dostala jsem labradora, zdravého, krásného, chytrého...

Jo a jsem amatér - co se týče vašich předpisů, papírů, chovatelských řádů, zkoušek atd atd... protože mě to nezajímá. Ale moji psi se u nás mají dobře, možná líp než vaši...ale kdo to může posoudit, že?

Nechápu tu nenávist - psovi je jedno, jestli má průkaz nebo ne.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: bohemica*
Datum: 16.06.14 23:00

Ano, jste přesně to, jak jste se sama ohodnotila: Amatér. Tak prosím nehodnoťte a nekritizujte něco, čemu nerozumíte. Průkaz původu je prpostě jenom doklad o původu, což žádný z množitelů není schopen prokázat. Průkaz původu nikoho k ničemu nezavazuje. Pokud chcete podporovat šedou ekonomiku a černý trh se psy a mnohdy podporovat utrpení zvířat, kupujte dále nečistokrevné psy bez PP. Toť vše..

Vedle vás (nebo pro vás) bude každý pes zdravý, krásný a chytrý. Hlavně ti bez PP, že?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: myse®
Datum: 17.06.14 10:06
avatar

ano, jsem amatér a nestydím se za to...

přece abych měla ráda psa, tak nepotřebuji vědět kdo byl jeho otec nebo dědeček, to je mi (a spoustě dalších lidí) naprosto jedno. Šedá ekonomika a černý trh se psy? nenechte se vysmát... chráníte si jenom svoje kšefty... Tak prodávejte psy po 5 tisících a máte vystaráno, nikdo nebude hledat psy bez PP... je to jenom o penězích...

Ne, každý pes není ani zdravý ani chytrý ani krásný... Některý je a některý není... ale na PP to opravdu nestojí!

dál se hádat nebudu, protože vím že vy si budte trvat na svém... a já taky... Každý máme svůj názor.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.06.14 15:47
avatar

Ale no tak nemá cenu se hádat, ale myse, já už jsem to sem na poradnu někdy psala, neshazujte lidi co se snaží udržet dané plemeno v povaze a standardu cíleným chovem. Neuznáváte výstavy a všechno kolem psů s pp, ale právě tito lidé, jejich nadšení a zápal je důvod proč máme psy vhodné na lov, pasení, službu a nakonec i společníky a neběhá nám tu směs vořechů nevyzpytatelných povah. Prostě je to důležité a nutné pro zachování plemene a jeho následné využití. Také nesouhlasím s tím kam to NO "dotáhl" to je smutné, ale není to pravidlo!

Argument "slevněte štěňata" není šťastný. Máte představu co stojí vyšetření DKK, DLK, testy na Pra a jiné dědičné choroby? Nám teď přidali i genetiku. Žrádlo, očkování štěňat, čipování (tetování), krycí poplatek, vyřízení a zapsání do plemenné knihy? A kde je všechen ten čas co tomu věnujete, socializaci atd...

Nehledě na to, že pokud někdo dá za psa vyšší částku, má opravdu o psa zájem. Neříkám, že je to tak vždy, ale stačí si projít útulky, kolik je tam psů tetovaných s pp? A kolik je tam voříšků, za které někdo dal pár korun a pak se psík omrzel?

Také jsem měla psa bez pp, neudsuzuji je, pochopitelně to ani nejde. Odsuzuji lidi, kteří podporují "chov" psů mnohdy nemocných a hlavně zbytečných...pokud někdo nechce psa s pp, proč sakra nejde do útulku nějkému pomoct, že jich to potřebuje spousta, tam dá 300,- za očkování a je to.

Upozurňuji, že svoje kšefty nechráním, mám chovnou fenu, ale štěňata jsem neměla a asi už mít nebudu, mrzí mě to, je to opravdu dobrá fena. Štěňat je v nabídce mnoho, a než abych je dávala za pár korun bez pp, nebo i s pp, to raděj nic.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hexe®
Datum: 17.06.14 16:11
avatar

Taky mam bezpapiracka, je z utulku, je mu 7 let a do dnesniho dne jsme nemeli zadne zdravotni problemy. Az na analni zlazky asi pred mesicem. Zacal dost zapachat a po porade zde jsme zasli k vetovi ktery mu je vymackal a je po problemu. A neverim, ze PP je nemaji.(myslim ty problemy s analnimi zlazkami). Jsme spokojeni a mame se vzajemne radi. Opravdu k lasce zadny papir nepotrebujeme. Myslite, ze papiraci nemaji 100% zadne zdravotni problemy? Jo, to asi bude vecny boj : PP a bezpapiraci. Tim nechci tvrdit, ze na nas uz zadny zdravotni problem nemuze prijit. Starnem vsichni - my i nasi pejsci a s vekem prijdou i nemoci. I na ty papiraky, to mi nikdo nevymluvi *houpy*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bohemica*
Datum: 17.06.14 16:16

Ano, jsem profesionál a nestydím se za to...

Zbytečně se snažíte argumentovat osobními útoky. Nejhorší bývá poučený laik nebo dobráček, který jedná v dobré víře

a v důsledku svým jednáním napachá více škody než užitku..

Proč by měli chovatelé čistokrevných psů prodávat štěňata za ceny bezpapíráků? Prý aby šli lépe na odbyt? Děláte si legraci, že? To je jako doporučit výrobcům Mercedesů aby svoje auta prodávali za cenu Trabanta aby se lépe Mercedesy prodávaly!

Když vám připadá cenový rozdíl mezi čistokrevným štěnětem s PP a bezpapírákem tak propastný, uveďme si příklad:

Producenti bezpapíráků se zásadně věnují množení populárních, módních plemen, nejlépe trpasličích (menší náklady, odbyt zaručen). Tak tedy prodávají třeba jorkšíry za 3-5 tis.Kč (v inzerátech figurují zpravidla jako čistokrevní bez PP, po rodičích s PP). Skutečně čistokrevné štěně jorka s PP, stojí cca 8-15tis. Kč. Proč by tedy množitel dobrovolně "prodělával" na každém štěněti více než 10tis. Kč? ... protože vědomě chová na takových zvířatech, která

do čistokrevného chovu z mnoha důvodů nepatří a jeho "chov" je na hraně zákona, který ovšem mnohdy překračuje! Zejména

v oblasti daňových úniků a bohužel často porušují i zákon na Ochranu zvířat proti týrání, ale dopouští se mnohdy i jiných dalších podvodů.

V chovu čistokrevných psů jsou vynaložené prokazatelné náklady, které se samozřejmě odrazí v ceně čistokrevného štěněte,

ale ani zdaleka nepokryjí veškeré výdaje. Pořizení perspektivního jedince, registrace chovatelské stanice, různá placená administrativa, zdravotní testy, členství v chovatelské organizaci, uchovnění, krytí, kontroly vrhu, PP, čipování,

to vše něco stojí a to nepočítám event. výstavy nebo výcvik. Z prodeje štěňat chovatel odvádí daň na FÚ, protože štěňata jsou čipovaná, jsou zapsaná v Plemenné knize, byla na ně sepsána kupní smlouva, takže počet prodaných štěňat a jejich cena

je snadno úřady dohledatelný a daň vymahatelná. Ale i v takových chovech se dá často pořídit štěně za cenu nižší než je běžně požadovaná cena bezpapíráka, protože štěně má např. nějakou mnohdy pro laika "neviditelnou" vadu (skus, chybějící zub atd.), který předem vylučuje takového jedince z další čistokrevné plemenitby nebo výstavní kariéry, ale je za nižší cenu prodáno

"na mazlíka". I takové štěně má vydán PP a vše, co s tím souvisí.

Nic z toho se netýká "chovu" štěňat bez PP. Právě proto, že takové "rádoby" kritičky čistokrevného chovu jako Vy, vůbec netuší,

za jakých podmínek mnohdy feny rodí ony žádané "čistokrevné bezpapíráky" , kolikrát musí rodit a v jakém věku a jak je o ní a o štěňata postaráno. Producenti bezpapíráků si mnohdy přijdou měsíčně na desetitisíce nezdaněných Kč , cílem jejich produkce není dodat zájemcům za málo peněz zdravého "čistokrevného" pejska, ale za co nejnižší náklady docílit co nejvyššího zisku, bez jakýchkoliv záruk

pro kupujícího. Často kupující ani neví, kdo mu štěně prodává. Slušná paní v rodinném domku s jednou fenečkou, kterou představí jako matku prodávaného štěněte, funguje třeba jako dealerka, která inzeruje na svůj telefon a prodává za podíl

na zisku štěňata z klecových vietnamských velkomnožíren. Sotva pětitýdenní štěně vytažené ze tmy a hnoje klece od utrápené psí matky, doma vykoupe, odbleší ,napulíruje a bude tvrdit, že je štěněti osm týdnů, je pravidelně odčervováno a je z jejího rodinného chovu. Množitelská mafie musela totiž změnit svoje praktiky, protože důslednou osvětou a kritikou klesá zájem

produkci ¨štěňat z množáren i byť jen ze soucitu. Dnes si nikdo, kdo není úplně po lobotomii, štěně z množárny nebo někde

na benzínce nebo u supermarketu nekoupí.

Nemusí se vždy přímo jednat o velkomnožírnu. I taková babka "od vedle" si ráda přivyděla a nechá svojí Fifinu obšťastnit nejblíže žijícím Fíkem. Jediným kritériem je , aby byl Fík pokud možno stejného plemene jako Fifina. Štěňata z takového spojení

se potom prodávají jako "z rodinného" chovu, "hobby" chovu ap. Přitom se může klidně jednat o sestru a bratra. Babka třeba podlehla tuze zakořeněnnému mýtu, že každá fena má mít jednou v životě štěňata a bude to tvrdit i zájemcům o štěňata. Není tomu tak, je prokázáno, že ani ze zdravotních ani preventivních ani jiných důvodů fena rodit nemusí. Snad jedině z finančních :(

Upřímně: Čistokrevný chov je poměrně složitá záležitost. Není to sice žádná mozková chirurgie, ale určité vědomosti, praxi a zkušenosti a spoustu času chovatel potřebuje. Také mnoho trpělivosti a peněz

Sledují se různé příbuzenské linie po několik generací, potřebujete znát základy genetiky , dědičné choroby, exteriér, povahové

a pracovní vlastnosti atd. Často jedete na krytí do zahraničí nebo

na druhý konec republiky za vhodným partnerem. Prostě musíte si něco "nastudovat" nebo se obrátíte na poradce chovu, který vhodný rodičovský pár doporučí. Vrh , matka štěňat a celé chovatelské zařízení je pod kontrolou chovatelských organizací, počet vrhů je striktně limitován, stejně jako věk štěňat k odběru, zrovna jako věková hranice rodičovského páru, tedy nejnižší a nejvyšší věk, kdy je možné chovné jedince k plemenitbě využít. Toto vše v bezpapírovém chovu neexistuje. Je vám to málo?

Když půjdete na operaci, také dáte přednost vystudovanému lékaři- chirurgovi a nesvěříte se do péče někomu, kdo má chirurgii jen jako hobby.

O vaší invektivě, že si chráním "svoje kšefty" , Vám mohu pouze sdělit, že bezpapírový chov mě nikterak neohrožuje a není

mi konkurencí. Kynologií se (kromě chovu jiných zvířat) aktivně věnuji více než padesát let. Mívám tak málo vrhů a v takové kvalitě, že o zájemce mám vystaráno dávno před tím než se vůbec rozhodnu některou fenu nakrýt. V podstatě přistupuji ke krytí až na "nátlak" zájemců o štěňata. Kvalita se totiž cení a prodává se téměř sama. Rozumní lidé si raději počkají na štěně

z kvalitního chovu, protože je jim jasné, že pouze z takového chovu získají štěně z vynikajících podmínek, odborně odchované

a s odpovídajícím chovatelským servisem,

kde se dá vše jednoduše ověřit. Pokud si takový majitel štěněte později strčí PP (rodokmen) do šuplíku nebo ho spálí je jen jeho věc. Často se

ale stává, že takový původně odpůrce výstav atd. nakonec propadne vystavování a úspěšně prezentuje můj chov. Sama mám

ve svém chovu jedince s tituly ze světových , mezinárodních, klubových výstav u nás i v zahraničí atd. takže moje odchovy jsou zpravidla také výstavně úspěšné. Někteří jedinci z mého chovu se ale třeba jen úspěšně povalují a "zdobí" na zahradě u své rodiny a jsou obdivováni a milováni i tak. Jsou (dnes už) přátelé, kteří mají z mého chovu již několikáté štěně, např. už třetí generaci. Často dávám vážným zájemcům možnost určit si jméno "svého" štěněte. Při výběru malého štěněte z vrhu, dám "za úkol" vymyslet jméno začínající např. písmenem "T" , (pokud vrh začíná

na toto písmeno), jimi navržené jméno potom zapíšu do žádosti o vydání PP a zájemce obdrží doklady se jménem, které svému pejskovi předem vymysleli. Občas pořádám ve svojí CHS setkání majitelů a přátel i se psy

z mého chovu a náramně dobře si to užijeme. Jsou to lidé, pro které je pořizovací cena to poslední, co je při prvním kontaktu

s chovatelem zajímá. Nejedná se přitom většinou o nějaké rentiéry, zbohatlíky nebo snoby. Ostatně: když mě někdo poprvé kontaktuje

a jeho první otázka se týká ceny za štěně, ukončím okamžitě další komunikaci. Takoví lidé nejsou vhodní budoucí majitelé

pro moje odchovy. Ti ostatní ano, to jsou ti moji "dobří holubi" a to je něco, co ani Vy ani producent bezpapíráků a množáci nikdy nezažijete. Věřte, že o svých odchovech mám přehled a žádný z mých odchovanců neskončil v útulku nebo podobně...

Chov psů mě rozhodně neživí a na příjmech z chovu psů nejsem závislá, naopak z jiných aktivit jej (ráda) dotuji. Moji psi mají celodenní přítomnost někoho z lidské rodiny, mají stálý lidský dohled a kontakt.

Hodně se ve volném času stále věnuji studiu a vzdělávání v oboru kynologie a chovatelství, aktivitám v chovatelských klubech

u nás i v zahraničí, různým chovatelským akcím a aktivitám, publikování odborných chovatelských materiálů, osvětě

a ochraně zvířat (nejen psů) atd. ale to vy, kteří při pořizování nového psího člena rodiny zohledňujete především aktuální módní trendy a pořizovací cenu

a nevidíte si dál než na špičku nosu, nemůžete nikdy pochopit.

Výběru nové televize věnují mnohdy lidé více času a peněz než při pořizování psa a to je smutné a alarmující! Za svoje peníze si vybíráte kvalitní , co nejspolehlivější značku přijímače a požadujete záruční

list a nekupujete si šunt ke krátkodobému použití na trhu u Vietnamce. Štěně, které má být členem rodiny po mnoho let, si ale klidně koupíte co nejlevnější, atrapu nebo imitaci toho plemene, které jste si vybrali (nebo které zrovna frčí) bez veškerých záruk čehokoliv.

Každý, kdo si pořizuje bezpapíráka by si měl uvědomit, že odložených bezpapírových psů a jejich různých nechtěných kříženců jsou přeplněné útulky a každý by si měl uvědomit, že nákupem takových bezpapíráků podporuje možné utrpení psů. Protože tam, kde je poptávka tam funguje i nabídka!

Zkuste si raději vybrat svého pejska v útulku, když nemáte na čistokrevné štěně!

Nebo je také další možnost pořídit si štěně i s PP za velmi příznivou cenu, ne-li levněji než bezpapíráka. Např. z chovu (neprávem) méně populárních,

ale o to jedinečnějších a méně geneticky zdravotně zatížených plemen. Stačí se jen více zajímat, více hledat a studovat plemena psů (je jich několik stovek)

nebo se můžete obrátit na někoho zkušenějšího. Někdy stačí zajít na veterinu pro malá zvířata a poptat se veterináře, která plemena

a z jakých chovů jsou jeho nejčastějšími klienty. Téměř 100% označí některé módní plemeno z čistokrevně- bezpapírového zdroje.

Majitelé takových psíků sice ušetřili při nákupu štěněte, ale později vynakládají nemalé prostředky mnohonásobně převyšující pořizovací cenu za léčení... mnohdy bohužel marně. Nejhorší na tom je ale utrpení psů a citová investice majitelů.

Nikdo objektivní nikdy netvrdil, že psi s PP jsou vždy bez vady, ale je vysoce pravděpodobné, že při pečlivém výběru plemene i chovatelské stanice a zodpovědného chovatele, budete spokojeni. Navíc máte jistotu, že zakoupený pes bude odpovídat vzhledem tomu plemeni, které jste si zvolili, bude mít ty rodiče, které máte uvedené v PP, čip odpovídají údajům uvedených

v dokladech, můžete si nechat předložit protokol o provedené kontrole vrhu, máte kupní smlouvu s možností případné reklamace a je vám známa identita prodávajícího. Co z toho vám zaručí nečistokrevné štěně (tedy štěně bez PP, rodokmenu) z bezpapírové loterie?

Pokud jste schopna pochopit psaný text, jistě porozumíte argumentům a svoje zcestné názory poopravíte. Přála bych to nejen vám, ale především vašim budoucím psům.

Tento odkaz je pro dokreslení mého popisu současné situace:

http://khadrabova.wordpress.com/pp-nebo-bez-pp/mnozirny/

K uvedené problematice jsem se vyjádřila několikrát dostatečně vyčerpávajícím způsobem a proto považuji toto téma z mé strany v tomto vlákně za uzavřené.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.06.14 17:05
avatar

Tak. K tomu není třeba nic dodávat, naprostý souhlas!

Ohodnoceno: 1x
 

 

Datum: 18.06.14 18:23
avatar

Máte pravdu. Ovšem znám pár lidí, co jim třeba fenku omylem nakryl nějaký pes aj. Ano, jejich chyba, kdybyste chtěla napsat. Co pak se štěňaty? Zabít, utopit? Jen proto, že někdo někdy řekl, že bezpapíráci jsou zmetci a lidi tak podporují "černý trh"? Prosímvás, ne všichni jsou stejní, ne všichni dostanou nebo kupují psa bez PP proto, aby podporovali množitele. Přítel má jednoho s PP, 14 letou kníračku, má různé zdravotní potíže, vypadanou srst, špatné oči. Naproti tomu skoro sedmiletý kříženec NOxboxera je zdravý jako rybička. A nekoupili jej proto, aby podpořili množitele (fenka měla štěňata jen jednou), ale proto, že se jim moc líbil. Nevím tedy, o jakém utrpení pak hovoříte.

Tak je všechny šmahem neodsuzujte. Nic proti, ale s těmito názory, i když jistě moudrými a zkušenými, vypadáte jako snob, co by všechny bezpapíráky nejraději utopil. I ten poslední voříšek má právo na milujícího majitele.

doplněno 19.06.14 10:47:

Ano, a na to byla taky reakce. Ne každý, kdo si záměrně vybere stěně bez PP, ať už z důvodu finančních či jiných, je špatný. Protože tak to od Vás vyznělo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bohemica*
Datum: 18.06.14 23:38

Moje příspěvky se týkají zájemců o tzv. levná čistokrevná štěňata bez PP a jejich producentů, čili kšeftařů s bezpapíráky. To je snad z příspěvku patrné, ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.06.14 23:52
avatar

Já osobně programově sháním psy bez PP, a to křížence. Žádné z běžně chovaných plemen mi totiž nevhovuje (zejména vzhledem). Psy dále nemnožím a nevidím na tom nic závadného.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kh*
Datum: 18.06.14 18:20

Pokud nemáte peníze na čistokervnou a zdravou akitu, raději adoptujte - například zde: http://akitaczech.cz/en/novinky/akita-inu-v-nouzi-sos / https://www.facebook.com/Inuvnouzi

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.