Nejste přihlášen/a.
Dobrý den!
Máme zarezervovaného pejska ( berňáčka)a jeho součastní majitelé si přejí, abychom si ho vyzvedli už v 5 týdnech, ale toto plemeno kvůli psychice by mělo zůstat (podle stránek) min. 7 týdnů s fenkou, protože je to všude napsané jinak tak Vás žádám o pomoc.
Předem děkuji za odpovědi.!
Od takoveho "chovatele" bych dala hodne rychle ruce pryc, v 5ti tydnech ma byt stene rozhodne u feny. Odebrani stenat je podle zakona mozne od 50. dne veku, tj. po ukoncenem sedmem tydnu. Rekli vam duvod proc chteji abyste si vzali stene takhle brzy? Obvykle je za tim jen snaha usetrit si praci a penize a jak to ovlivni chudaka stene, to je kazdemu takovemu prodejci uplne jedno.
A jeste jedna poznamka - podivejte se radsi po stenatech s PP ze zdraveho a provereneho chovu, bernaci hodne trpi na dysplazii a s bezPP stenetem strasne zvysujete pravdepodobnost, ze si prinesete nemocneho psa.
Zákon na Ochranu zvířat proti týrání uvádí nejnižší možnou MINIMÁLNÍ dosaženou věkovou hranici na 49 dnů, tedy 7týdnů. Tolik musí být štěněti aby mohlo být odebráno od chovatele. Jinak dojde k nezákonnému jednání! Naopak se doporučuje tuto hranici překročit alespoň na věk osm týdnů a více.
Je téměř jisté, že si pořizujete nečistokrevné štěně (tedy bez rodokmenu-PP), protože chovatelé se musí řídit Chovatelským řádem, který také stanovuje minimální věk štěněte 7týdnů k možnému odběru. Nehledě na to, že v čistokrevném chovu musí rodiče štěňat splnit různé podmínky (např. zdravotní testy) , k tomu aby mohli být uchovněni a odchovávat potomstvo. Zrovna v případě berňáků bych byla nanejvýš opatrná, protože se jedná o plemeno prolezlé dědičnými chorobami, pro které často nejsou zařazováni
do čistokrevného chovu a mnohdy bohužel hynou ve velmi nízkém věku.
Vy si evidentně koledujete o malér, protože si pořizujete štěně od množitelů, navíc velmi zatížené módní plemeno.
doplněno 16.06.14 00:08:Tento nedávný příspěvek byl stažen nedávno ze stránek Animal Rescue (odchytová a záchranná služba):
Poslední dobou jsou zájemci o koupi štěňat z různých zdrojů vyzýváni, aby nepodporovali "množitele" a kupovali pouze psy s PP, nebo je adoptovali z útulků. Ale ani množitelé nejsou tak hloupí, aby své praktiky nepřehodnotili. Proč přeci nabízet štěňata bez PP, když mohu rovnou nabídnout "papírového psa" a tím vydělat více?
O víkendu jsem se náhodně stala svědkem prodeje štěňat plemene biewer yorkshire teriér. Paní nás po telefonu ujistila, že se jedná o štěňata s PP a můžeme se přijet podívat. Trochu jí znervóznilo naše sdělení, že tam budeme cca za 15min., prý nemá vytřeno
Pokud se domníváte, že množitele poznáte podle rozpadlé chalupy a zanedbaných psů, tak jste na omylu. Čekala nás upravená novostavba a tři psíci vesele pobíhající po zahradě. Ovšem pouze do chvíle, než syn chovatelky nedopatřením nechal otevřeny dveře od stavební buňky umístěné na zahradě. Rázem byl pozemek plný cca 25 pobíhajících psů různých ras, z terasy domu bylo možné zahlédnout uvnitř domu ohrádky s cca 8-10 štěňaty (pravděpodobně přemístěných ze stav. buňky před naším příjezdem, abychom si mohli štěňata prohlédnout). Zmíněná chovatelka prodává štěňata údajně s PP za cenu cca 15-20.000,- Kč, ale i bez PP za přibližně poloviční cenu. Štěňata nejsou žádným způsobem označena (tetování ani mikročip) a v tomto případě v budoucnu neidentifikovatelná. Na můj dotaz ohledně čipování psů se chovatelka vyjádřila, že nemá povinnost psy jakkoli označovat a v případě zájmu je za 500,- Kč dočipuje. Tato možnost, ale rovnou napovídá tomu, že se jedná o podvod. Každý vrh štěňat s PP bývá kontrolován příslušným klubem, štěňata jsou nezaměnitelně označena a popsána (barva, znaky ad.) a teprve poté je vystaven průkaz původu, kde je již uvedeno číslo tetování nebo mikročipu. Po značně nepříjemném rozhovoru, kdy paní zjistila, že mě rohlíkem neopije, mi na mojí žádost odmítla ukázat, alespoň jednoho z rodičů kupovaného štěněte a jediné co mi byla ochotná ukázat byly vrátka ven ze zahrady
Pěkné fotografie roztomilých zvířátek rozhodně nejsou zárukou kvalitního chovu. Před nákupem vašeho nového mazlíčka si zjistěte co nejvíce informací o prodejci, domluvte si nezávaznou návštěvu ještě před odebráním zvířete, chtějte vidět alespoň maminku a její průkaz původu. Zkontrolujte si označení štěňat a zda toto souhlasí s údaji v průkazu původu, nebo v zápisu o kontrole vrhu a jejich zdravotní stav. Pokud si nejste 100% jisti, že je vše v pořádku, zvíře si nekupujte. A už vůbec ne, když vám prodávající nabídne, že vám štěně někam přiveze.
Je mi smutno z toho, že se tu všichni snažíme přesvědčit své příbuzné, kamarády a známé, aby si pokud si nevyberou psa z
útulku, alespoň pořídili psa s PP a když už se to podaří, zjistíme, že je to v některých případech prašť jak flákni
Konec citace.
Vzhledem k tomu, že v příspěvku se jedná o "plemeno" biewer není třeba aby se toto vlákno zvrhlo opět na kritiku biewrů. Jen o toto plemeno se nejedná. Různé paničky produkují ve "slušných" vilkách všechna možná módní plemena, po kterých je poptávka a naivní nepoučení hlupáci kupují a platí.
To je právě to neštěstí, když nový majitel ví, že štěně strádá a má pocit, že ho tam nemůže nechat trpět. Že ho musí zachránit. Je to smutné.
Já mám taky psa bez PP, ale to kvůli rodičům. Přemlouvala jsem je na papírového pejska, ale oni si stejně řekli, že nebudou poslouchat děcko. Tak mám teď bezpapírového labradora Ale stejně jsem v životě neměla lepšího psa. Psi bez PP si přece taky zaslouží lásku, ne? A ať někdo říká, že mám křížence nebo "skorolabradora"... Podle mě to je ten nejlepší Labrador na světě.
Dostali jste se do velmi zlé pozice. Je vám úplně jasné, že dobrý chovatel toto neudělá a množitel se chce štěněte co nejrychleji zbavit. Má k tomu několik důvodů a ani jeden není pro štěně dobrý. Určité podezření, že štěně a později pes, nebude vpořádku, tady je. Jen představa, že tím, že si ho vezmete, ho zachráníte, vám moc prostoru pro nějaké řešení nedává. Je to obtížné rozhodnutí. Možná, že byste měli sepsat smmlouvu, kterou byste si vymohli podílení se na financování veterináře, bude-li mít štěně vrozrné vady, která by odhalil vet před pdebráním ve správné době. Špatně se vyjadřuji, zamotávám se do toho, ale dalo by se to vymyslet. Když už pro nic jiného, tak pro to, že si chovatel uvědomí, že je tady určitá hrozba postihu a couvne. Nechá prcka u mámy alespoň 10dnů..
5 týdnů, to je opravdu hodně málo, to je skoro zločin. Štěně je určitě ještě kojeno.
Dobrý den!
Děkuji všem za odpovědi.
Až si budeme pořizovat dalšího berňáčka tak už jen s PP. Udělali jsme chybu, ale chovatelé od kterých si bereme štěňátko nevypadají na typické množitele,jen jsou asi líní a také nezkušení. Jejich fena je s PP (ukázali nám diplomy a průkaz původu) otec štěňátek je bez PP, ale přivezli nám ho ukázat. O oba rodiče je dobře postaráno, štěňátka také vypadají štastně,velmi dobře prospívají,přibírají na váze a rostou jako z vody. Dvakrát jsme se za nimi jeli podívat.
Jaké příště? Berňák jesilně zatížené plemeno na dědičné choroby, u nich bych si velmi vybírala i mezi chovateli čistokrevných štěňat, nikdy bych nehrála loterii s bezpapírákem. Nejde o vaše ušetřené peníze, ale o citovou investici. Není vyjímkou, že berňáčci umírají ve 3-4 letech a většinou ti "čistokrevní bez PP". Podívejte se po různých internetových debatách a přečtěte si zkušenosti majitelů takových psů.
Nechcete si svůj výběr ještě rozmyslet? Obraťte se na chovatelský klub, nechte si doporučit solidního chovatele, zamluvte si štěně po peověřených rodičích a připlaťte si cca 5tis. Kč.
Taky jsem měl kdysi "Berušku". Je to velké plemeno a to by mělo být déle kojené od "maminky". 8.týdnů je standart.
Pokud ho odstavíte dříve, je tady riziko, že pejsek bude trpět na klouby a může být více náchylný k onemocněním.
Odstavit ho v pátém týdnu je prasárna.
Průkaz původu a diplomy neznamenají v plemenitbě NIC! Vy potřebujete a máte právo (a v podstatě i povinnost) vidět snímky kyčlí a jejich vyhodnocení od veterináře a další zdravotní testy, které požaduje chovatelský klub na dědičné choroby. Nechápu majitele, kteří mají jedince s PP a absolvují s ním i výstavy a potom "z neznámého důvodu" nepopchopitelně psa nebo fenu neuchovní. Napadá mě jediné logické řešení. Pes podstoupil po výstavách zdravotní testy
a nevyhověl , takže o uchovnění ani nebylo požádáno a nakrylo se bez PP.
Přesně v duchu pravidla: Koupili jsme si za nějaké peníze psa s PP za určitou cenu, čekali jsme výdělek, vystavovali jsme úspěšně, ale genetika nás doběhla, tak nakryjeme na bezpapíráky, však to budou taky peníze a ještě můžeme vykládat,
že máme vrh na míru, přesně pro pitomce: "čistokrevná štěňata bez PP, po rodičích s PP". Gratuluji!
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.