Jaká je rasa Labrador?

Od: Datum: 11.06.14 18:48 odpovědí: 20 změna: 16.06.14 16:48

Chtěla bych se zeptat jaká je rasa Labrador. Uvažuji o tom, že bych ho pořídila mé 13ctileté dceři. Prosím co by jste mi o něm mohli říct... Jak se chová a tak.. A kolik Kč nás asi vyjde za měsíc.
Mockrát děkuji :)

doplněno 11.06.14 19:42:

A nebo co si myslíte o rase Border terier?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.06.14 19:02
avatar

Vhodný určitě!. Pokud se mu bude věnovat a nenechá ho bez dostatečného pohybu (v třinácti jí možná pes bude těšit, v patnácti možná víc kluci), odvděčí se svou přítulností a věrností. Co stojí? Nic není zadarmo a tak je třeba očkovat, ošetřovat proti parazitům, krmit, platit daň, asi také nějaký čas výcvik, pořídit potřeby (hračky, hřebeny, pelech...). Kolik celkem? Ročně tak těch deset tisíc minimálně. Naše BOC si dopřeje skoro trojnásobek, a to je zdravá. Je třeba uvažovat také o eventuálních nákladech na vetrináře. Mimo to pes občas způsobí nějaké ty škody atd. Pořídit psa je velmi závažné rozhodnutí a je třeba jej zrealizovat s vědomím, že to není věc dočasná, ale dlouhodobá... Tím Vás nechci odradit, ale včas varovat před ukvapeným rozhodnutím.

Držím palce a přeji, Vašemu novému členu rodiny i Vám, hodně štěstí! *palec*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: psik®
Datum: 11.06.14 19:12

Mockrát děkuji :)

Od: betaraybill*
Datum: 11.06.14 19:41

platit daň? To myslíte poplatek obci za psa? Ruku na srdce kolik lidí z těch co psa mají ho platí? V okolí mám minimálně 10 psů. Snad ani jednomu necinká na obojku známka. A silně pochybuju, že ji mají doma.

Jinak pravda Labrouš je sice pěkný pes, ale velký = potřebuje pohyb. No a samozřejmě dražší než taková čivava či moderní vztekloun (sakra teď si nevzpomenu jak se to jmenuje. Bývá vzteklé a malé). V bytovce máme dvě podobně velká plemena jako Labrador. Venčení? Na vodítku a pár minut párkrát denně. Chudák zvíře.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.06.14 19:51
avatar

no nevím...lidi, co znám já, poplatek za psa platí...

jinak labrador je sice velký, ale klidný a pohodový pes, tak proč ne... já bych ho dceří určitě pořídila raději než nějakou čivavu apod. - může s ním zažít spoustu zážitků, chodit na cvičák apod. - ale je to samozřejmě i velká zodpovědnost, zvládne to vaše dcera? co se týká peněz, tak to snad není tak horké - každý dopřává svému psu podle svých možností a pes se s tím spokojí, např. pelech není vůbec nutný - náš spí na staré matraci... atd. hlavní je, jestli ho dcera opravdu chce, jestli si uvědomuje co to obnáší - no a vy samozřejmě musíte platit poplatky, očkování, granule... ale pes se stonásobně odvděčí, pokud se mu budete věnovat, a navíc to má určitě dobrý výchovný vliv i na dcerku, naučí se zodpovědnosti - a labík je krásný a milý pes, dobrá volba... *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: psik®
Datum: 12.06.14 13:39

Dcera ho chce moc a velmi dobře se stará i o ostatní zvířata v domácnosti, takže myslím, že jí to vydrží *houpy*

Datum: 12.06.14 06:20

Psům už nemusí "cinkat" známka na obojku V dnešní moderní době mají čipy.O tom jste asi ještě neslyšela?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.06.14 16:48
avatar

Tak např. můj Labík známku na obojku má :) A je dobré, aby měl pes čip i známku. ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: mon*
Datum: 12.06.14 17:27

betaraybill - Potřeba pohybu nezáleží na tom jak je pes velký - takový Jack russell teriér je hyperaktivnější než takovej obr Irský vlkodav..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.06.14 19:57
avatar

Pro začátečníka je labrador dobrá volba.Je to přátelské a poměrně dobře cvičitelné plemeno . Labradoři jsou lovečtí psi, přinašeči , patří do kategorie retrívrů. A jako každý pracovní pes potřebují dostatek pohybu a fyzickou a psychickou práci.Jsou to sice lovečtí psi a velmi dobří plavci , ale mohou se s nima dělat i jiné, psí sporty.Labík může žít v bytě , ale i venku v boudě. Před pořízením psa mladé slečně je potřeba si uvědomit , že labíci se dožívají cca 14 let a ujasnit si , kdo se bude starat o psa (procházky ,cvičení atd) v případě,že slečna půjde někam studovat.Máte kam dát psa v případě dovolené? Mě vyjde krmení cca na 12OO na psa plus kloubní výživa , mlsky , občas něco jako nadstandart ke granulím . A je třeba vzít v úvahu případně veterinář, obojky , hračky atd...Pokud máte konkrétní dotaz , ráda odpovím , mám doma dva labradory:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bgmaniac*
Datum: 11.06.14 20:02

Ano, velmi milý, hodný, ale také silný pes, takže se správným zacházením ideální. Ale doporučil bych ho pouze tam, kde má možnost se vyběhat, tj. velkou zahradu, případně hodně venčit. My ho máme u dvou malých dětí, nikdy ani nezavrčel, ani když mu tahaly jazyk z tlamy nebo šahaly do misky se žrádlem během krmení. To může být samozřejmě i povahou jedince, každopádně je to milé plemeno. Je to retriever, takže pokud mu bude dcera ochotna dvě hodiny v kuse házet aport, on bude ochoten dvě hodiny nosit. Jako hlídač pokud k tomu nebude přímo veden se moc nehodí, ovšem tím, že je velký za plotem budí respekt i tak.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.06.14 20:33
avatar

Labrador = novofundlák. Jak uvidí vodu, pak do ní skočí, hnotnost 50-60 kg. Zlatý Retrievr je jeho menší přbuzný.

Mnoho zdaru při chovu. *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.06.14 20:41

Figurek, váha je tak za dva psi. Oni si chtějí koupit jenom jednoho.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.06.14 20:41
avatar

Labrador je úžasné plemeno! :) Mám doma 3 měsíčního Labradora Marleyho (Márlyho) a jsem opravdu spokojená. :) Pro mladší i starší děti je tento pejsek skvělou volbou. Samozřejmě i Labradorka je třeba vychovat a vycvičit, aby z něj v dospělosti nebyla nevychovaná potvora. Každopádně, Labrador je velký pes a v mládí potřebuje kvalitní krmení, které stojí +- tisíc korun, k tomu připočte cenu za očkování (...veterináře) a pomůcky, ať už to jsou hračky (které jsou důležité, obvzlášť u štěňat - pro ty je třeba kupovat nejlépe gumové hračky) a ještě pamlsky, které jsou důležité např. u výcviku. Všechno to stojí peníze a to ještě nemluvím o ceně psa. :) Nevím, jestli ho chcete s PP nebo bez PP. ;) Pamatujte, že Labrador je štěně do 2 let. ;)

doplněno 11.06.14 20:42:

Náš Marley :)

doplněno 11.06.14 20:45:

Ještě chci podotknout pro zadavatelku, že Labrador je vodní pes a taky potřebuje se vyřádit ve vodě, tak pokud máte poblíž nějaký potok, rybník nebo řeku, tak je to v pohodě. Hlavně, aby ta voda byla čistá. ;) Náš Labrouš už plave ve 3 měsících. *smich*

doplněno 11.06.14 20:47:

Žrádlo nás vyjde na 1034,-Kč + plus nějaké pamlsky, případně nová hračka. Kolem těch 1100,- měsíčně určitě :)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: psik®
Datum: 12.06.14 13:52

Myslíme na to :) Kolem domu máme rybník, potůček, park a blízko louku :) Mockrát děkuji :)

Od: psik®
Datum: 12.06.14 15:49

A mimochodem, máte moc krásné štěňátko ;)

Datum: 11.06.14 21:26
avatar

Labís k dětem výborná volba, ale bude to velký a silný pes. A nevím jestli 13 letá holka ho má šanci ho udržet, nemá na to fyzicky, počítejte stím, že budete muset pomoct.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.06.14 22:59
avatar

Nevím, ale zeptala bych se nejdříve dcery, jakou rasu by si asi představovala. Pak bych si s ní sedla k atlasu psů a podle našich možností, nevím, kde a jak bydlíte a jaké vlastnosti požadujete, bychom vybraly vhodného psa. Labrador je velký pes a já bych doporučovala spíše menšího. Velký pes přece jenom více páchne, i když je pes venku, stejně je z něj psina cítit. Vaše dcera poroste, půjde na školu, zamiluje se, i to děcko může přijít brzy, odstěhuje se a pes zůstane Vám na starost. Takže já osobně bych se přikláněla k té Vaší druhé variantě. Líbí se mě psi menší, mrštní, možnost i agility, též menší náklady. Již jsem zde na poradně uvedla jedno pravidlo a znova ho opakuji. Majitel psa by měl mít takového psa, nebo-li tak velkého a těžkého, kterého unese. Na veterině ho budete muset zvedat na vyšetřovací stůl, tak zvažte, jak si s takovým velkým labradorem poradíte. Ne na každé veterině Vám se psem pomůžou. Též přeprava autem je více komplikovanější - oddělený prostor.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: psik®
Datum: 12.06.14 13:45

Dcera by právě chtěla Labradora...

Datum: 12.06.14 15:23
avatar

Já se osobně přikláním raději k velkým plemenům. Malí psi jsou uštěkaní a taky více agresivnější než velcí psi. A řeknu Vám, že i ten nejmenší psík smrdí psinou, je to prostě pes a pes přece má svůj charakteristický zápach, a nejde o to jestli je to čivava nebo Labrador. Měla jsem kdysi jezevčíka a ten smrděl psinou více než náš Labík ;) Ale je to jenom můj názor, někdo miluje malé psy a někdo střední nebo velké. Já mám ráda střední a velká plemena a z každého mám rád jedno plemeno... Ze středních Border kolii a z velkých samozřejmě Labradora. :) Já si myslím, že Labrador je určitě super volba, tito psi milují děti a vůbec jim nevadí, když kolem něj běhá např. 10 dětí :) On je spíše rád (viz. moje zkušenost).

Pokud máte nějaké otázky ohledně tohoto plemene, tak se mě můžete zeptat... Jak jste už četla, tak vlastním jednoho Labradorka a přečetla jsem už hodně článků a knihu ohledně tohoto úžasného plemene :) Ráda poradím. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.14 07:54
avatar

Tak nějak, jako má vaše dcera, jsem prvního psa pořizovala i já, své dceři k svátku. Já jsem byla zamilovaná do kníračů, tak samozřejmě to byl kníraček, který přišel k nám. Ale to už jsme, celá rodina asolvovala nějaké výstavy, na svodu i bonitaci jsme byli na čumendu.Tak jsme hodně věcí věděli o kníračích a jejich povaze. O všech pro a proti. Jenže jsme nevěděli to, že mladá půjde do školy a na internát do jiného města a pak se vdá, ale po celou tu dobu zůstane pes doma. Nic se nedělo, protože to byla volba hlavně má. Navíc, je to pes, který je malý a nelíná. Když začne pouštět chlupy, vytrimuje se a ostříhá. O nic zas až tak nejde. Jestliže jste hooodně pořádkumilovná, je potřeba o línání a o chlupech v posteli, v polívce, na šatech, vědět. ;) Nevybírejte jen podle toho, koho na procházce potkáte. Vychovaného. Zajděte na pár výstav, něco si přečtěte, nejednejte ukvapeně. Mladá třeba zas až tak ke psovi nepřilne, bude-li muset vstávat a jít venčit. Bude-li pes na ni velký, bude muset s ním cvičit, ať s ní nemává. Já vím, že dobrého psa mají i děti, ale potřeba s tím vším počítat. Ne na pár dní, ale každou chvíli, každou hodinu ve dni x 365 za rok. To všechno násobeno cca 10-15ti léty. ;) Ruku na srdce, kdo psa chce víc? Vy nebo dcera :-D

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.