Vnitřní parazité u kotěte

Od: Datum: 09.06.14 19:55 odpovědí: 4 změna: 10.06.14 08:56

Jak poznám, že má kotě vnitřní parazity? Díky za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.06.14 20:33
avatar
Malá koťátka si pamatuji s nafouklými bříšky, další příznak může být nepřibývání na váze, nechutenství, zvracení, výtok z očí a uší, průjem nebo špatná srst.
Příznaky se mohou objevit jen některé a nebo také žádné a pak je kočička přenašeč a ohrožuje nákazou své okolí. Často parazity můžete vidět ve stolici, ale pokud je to vývojové stadium vajíček, pozná se to jen pod mikroskopem.
Proto je třeba odčervovat preventivně a pravidelně.
doplněno 09.06.14 20:59: Nevím jak to vypadá a ani nejsem veterinář, ale pokud je jakoby zduřelý, tak to může být podrážděné po průjmu. Jakou má stolici? Jak je staré? Už máte za sebou očkování? Očkuje se od osmi týdnů.
Možná by bylo vhodné vzít kotě na veterinární preventivní prohlídku. Zkontrolují uši, oči, srst a vůbec celkový stav a poradí co a jak.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: prk
Datum: 09.06.14 20:42

a mohlo by být příznakem i vypoulení zadečku-myslím toho otvoru..?

Datum: 10.06.14 07:49
avatar

Ať má nebo nemá parazity, musí se u koček, které jsou pouze doma, odčervovat 1x za rok. Kočky, které chodí ven, 2x za rok. Je to nutnost! Máte-li své kotě rád, zvažte ho a zajděte na veterinu, kde vám podle váhy a věku kotěte prodají, bez čekání, očervovací tablety a řeknou, jak se dávkují. Pak už můžete nakupovat v lékárně, když to výjde levněji.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 10.06.14 08:56

Není třeba po tom pátrat, ale je třeba pravidelně odčervovat. Malá koťata už ve věku tří týdnů a pak v 6ti, 9ti, 12ti a potom pokud je doma tak 2x ročně, když chodí ven tak 4x. Pokud nebyla odčervená matka koťat, koťata se nakazí škrkavkami sáním mateřského mléka.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.