Čivava nechce žrat granule

Od: Datum: 01.06.14 13:31 odpovědí: 30 změna: 13.06.14 21:12

Ahoj,pes nám nechce žrat granule,asi jsme si ho naučili na konzervy a lidské jídlo.co stím?děkuji...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.06.14 13:33

MIxujte granule s konzervou, můžete postupně snižovat příděl konzervy. Nedivte se, že suché granule nechce, to je jako byste odmala jedli hambáče a pak Vám dali suchý chleba:)

Nebojte, až bude mít hlad, ona se nají - i když třeba za dva, tři dny. Žádná čivava dobrovolně nechcípne hlady.:)

doplněno 01.06.14 13:41:

A počítejte s tím, že bude žadonit a bude na Vás koulet smutná čivaví očička :). Nebo jí zkuste vařit - maso, nožky, vývary, těstoviny pro psy.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 01.06.14 13:39

Děkuji,zkusíme to :)

Datum: 01.06.14 13:59

Když je už naučená na ty konzervy, tak co ji zkusit BARFovat? :) Čivava je malý pes a nevyjde to draho. Zkuste nad tím ještě popřemýšlet. Jedinou hlavní věcí je mít dost prostorný mrazák, kam budete maso ukládat, ale myslím, že to nezabere moc místa, jelikož je to čivava a ne Labrador. :) Je to jenom moje doporučení. ;)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 01.06.14 14:15

:)

Od: mon
Datum: 01.06.14 19:01

Všeobecně je BARFování levnější než granule..

Ohodnoceno: 0x

Od: ben®
Datum: 01.06.14 15:00

Dobrý den, pokud už chcete používat granule, tak bych volil ty malé - čivava nemá zrovna velkou tlamu, tak může mít problém kousat normální (pro ni velké) granule. Kdysi jsem je kupoval, ale značku už nevím. Zkrátka, jsou to drobné kousky. Zdravím!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 01.06.14 16:03

Už jsem to tady i psala, ale svou zkušenost napíši pro vás znovu. Zavrhla jsem granule značky Royal, které jedla 9 let a začalo hledání nových. Naštěstí jsem je začala hledat dříve, než Royalky úplně došly. Nejprve mi kamarádi dali po hrstce svých. Dorinka obešla misku, zoufale se podívala, později bylo vidět, že má hlad, ale raději pojde, než by se nabízených granulí dotkla. Pak jsem zašla do obchodu a koupila několik hrstek jiných granulí. Něco znovu odmítla a jen troje, asi z deseti vzorků, snědla. Druhý den se zase nedotkla. Nakonec jí chutnaly Pro Plan kuřecí a K-9. U K-9 jsme už víc jak měsíc. Psinečka vypadá dobře, ale po Royalkách měla hezčí hovínko. ;) Tak si myslím, že když zajdete do zverimexu a nakoupíte několik vzorků, dopátráte se toho, které jsou pro ni jedlé nebo vysoce jedlé. Anebo nakoupíte občas levnější maso, uvaříte v poměru 70% masa + 30% zeleniny, dáte nakrájené nebo namleté v krabičkách na mražák a co dva dny vyklopíte krabičku, přidáte těstoviny nebo rýži, mít na dva dny bezpečné žrádlo. Je pravdou, že granule se nekazí, neplesniví, nekvasí. Je to pohodlnější.

Datum: 01.06.14 19:06

babkazov -Proč vařit, zbytečné. A vaše fenka je pěkně rozmlsaná z granulí, které jsou plné solí a dochucovadel..

Datum: 04.06.14 06:32

Mon, proč mě napadáte, když o mě nic nevíte? Vůbec nic!

doplněno 06.06.14 06:31:

Mon, nejspíše se jedna z nás mýlí, Než dostali Poláci Royal Canin do rukou, byly to superprémiové granule. Žádná solená, barvená srajda.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 05.06.14 19:51

babkazov - nechtěla jsem se vás dotknout, ale to že psi, kteří jsou krmeni Royalkami už pak jiný granule nechcou, je fakt.. Protože jsou to strašně moc dochucený granule, že to je jako byste jedla celý život z fastfoodu..

Datum: 01.06.14 16:06

Zkuste opravdu kvalitní (budou asi nad 300 Kč/kg) a určené pro miniaturní plemena, aby granulky odpovídaly velikosti tlamičky. Pokud je pes starý nebo nemá kompletní chrup (u čivav se to stává), zkuste granulky trochu namočit horkou vodou, aby změkly a vyfoukat. Pokud není podvyživený nebo nemocný, zkuste nejlepšího kuchaře - hlad. (Máčené granulky ovšem musíte tak do hodiny vyhodit, suché můžete nechat na později.)

Datum: 01.06.14 19:04

Když granule zaljete horkoui vodou, tak se zničí ty vitamíny, ktreý tam už jednou musely být přidaný uměle.

Tazatelce - BARFujte! ;) Čivavě bude chutnat, manwe.eu tam se vše dozvíte, BARF - je o tom že se krmí kostmi, svalovinou a vnitřnostmi, vše syrové.. ;)

Datum: 01.06.14 19:08

Které?

doplněno 01.06.14 20:58:

Které vitamíny se zničí?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 01.06.14 20:57

U BARFu se hlavně krmí syrovým masem, zeleninou, kostmi a případně přidaným lososovým olejem nebo kloubní výživu (u velkých plemen psů).

Z granulí bych rozhodně doporučila Brit, každopádně Brit Care. ;)

Datum: 07.06.14 16:59

My dáváme Hills.

Datum: 07.06.14 18:10

ra252 - Četl jste si složení Hills? Vždyt je to samá kukuřice, pšenice a trochu masa.. a navíc soja, která je pro psy nestravitelná.

Datum: 03.06.14 20:46

Tak já jsem čivavám vařila i pekla kuřata a a dávala jsem jim v tom rýži s mrkví...dožily se úctyhodného věku..Teď mám opět čivu a ta nechce jíst moc ani maso ,je takový napůl vegoš,,,,a jak jí dám na talíř kuře vařené,ona počká,až ztvrdne pro ni dostatečně a pak se do něho pustí.Ale mezi tím papá granulky Royal Canin ajiné psí dobroty které jí dávám.

Tak to mám komplikované.

Datum: 05.06.14 19:47

zavinac - Víte, že ty Royal Canin jsou jen předraženej šrot plný soli a dochucovadel?

Datum: 05.06.14 23:35

Já ji dávám pro štěňata ...tak si myslím,že to nebude tak zlé. Ale dostává i jiné ,tak se to myslím vyrovná. Jsou malé a má je celkem ráda.

Datum: 06.06.14 09:27

mon,,,,,,,,,a jak to víte? Tyto granule dávají chovatelé štěňátkům,myslím,že z legrace ne.A to nejsou jen tak chovatelé,ale ti,kteří určují na výstavách a sami chovají. Myslíte že budou ničit psy špatnou stravou?A mám dát na to jedna paní povídala? Proč pak se pak po roku tyto granule nedávají a přechází se na ty větší,? Protože nejsou již tak výživné jako pro štěňata. Od sestřenky muž je veterinář a nikdy netvrdil to,co píšete.

doplněno 13.06.14 10:05:

mon,,tak podle vás se vyrábějí nedobré granule ,aby veterináři měli a obchody kšefty? Směšné Tak republika je zavalena nehodnotným krmivem a to jste musela objevit zrovna vy ,,,zajímavé

Datum: 06.06.14 14:01

Nechci se hádat, ale veterináři je většinou doporučují protže z toho mají peníze(za sponzoring) Jinak tyto granule nerespektují psa jako masožravce, ale jako slepici.. Se koukněte po internetu na diskuze, hodně lidí je haní.. Navíc v té cenové relaci se dají koupit kvalitnější granule za míň peněz. Prostě za RC platíte hlavně tu značku..

Datum: 06.06.14 10:51

Mon, víte, že než Royal Canin dostali do rukou Poláci, byly to superprémiové granule. Jestli někdo koupí od jiného výrobce, např. v Německu, Rakousku, stále to superprémiové granule budou.

doplněno 06.06.14 11:00:

Ještě informaci specielně pro vás. Chovám psy malých plemen 35 let a věřte, že dobré krmení poznám.

doplněno 07.06.14 06:08:

Líbí se mi, že Mon, která sama krmí pouze masem, je velkým znalcem granulí :-D

Datum: 06.06.14 13:54

Já ji také kupuji sušené kačení maso 80gr. za 54kč,,potom se může utlouct.Ale to je pouze maso čisté.Jsou dvojí nařezané na takové tyčinky a pak na jakoby dlouhé filety.Mají je u Nytry tam v tom obchůdku ,ale i na náměstí -Alšovém.

doplněno 06.06.14 23:50:

ne není jiný pes,ale syrové maso,,,ne,,,,,tasemnice a jiné larvičky. a smrdí pak z tlamičky. Zkrátka nedala bych jí to.

Datum: 06.06.14 14:03

Já svojí fence koupim kilo pořádnýho masa za 50,- je to lepší..

Datum: 06.06.14 17:59

nikdy bych psovi čivavce nedala syrové maso ,a za 50kč 1 kg masa tak to je s čeho? Mi by to ani nejedla,,,zkoušela jsem ať si čichne a nic,,odvrátila se.Je to mlsňoch. Každý má jiné chutě jako lidé..Od kámošky pes ten miluje takové tyčky a můj ten je nechce,,,

doplněno 07.06.14 15:19:

No já bych jí syrové nedala,je to každého věc ať je to vlčák nebo čiva to je fuk. To jí pak hnije v hubě.Neřeknu kočce ,,ta žere syrové třeba myši,,ale psovi ne.

A četla jsem,že se tak pes učí na syrové maso a pak je agresivní i na lidi. Nevím,,,jen jsem to četla.

doplněno 13.06.14 10:08:

a než koupit nějaké odžezky a maso z uhynulých zvířat,,no děkuju pěkně za 50kč nic pořádného není

doplněno 13.06.14 19:39:

já říkám že maso psům syrové zahnívá ptala jsem se a smrdí jim z mordy...

Datum: 06.06.14 19:20

Může být z kuřete, kachny, zvěřiny.. když máte dobrý zdroj. A myslíte, že čivava je nějaký jiný druh než ostatní psi? Znám pár lidí který krmí svý čivavy syrovým a jak si pochvalují..

Datum: 13.06.14 14:42

zavinac - Co to tu píšete za nesmysly? Maso v hubě psa nehnije, to spíš granule tam hnijou.. Proč by kočka mohla syrový a pes ne? To je mi logika. A rozhodně pes po syrovým není agresivní na lidi.. moje fenka je hodná, buď je přátelská a nebo se spíš bojí a schovává se za mě. To je jen mýtus, že pes bude agresivní po syrovým. A za těch 50 kč se opravdu dá sehnat něco pořádného..

Datum: 13.06.14 21:12
Pardon, ale jak to můžete vědět, když tím masem nekrmite? A kdo vám to rikal? Moji fence v hubě nic nezahniva a z tlamy ji nesmrdi.. a má krásně bile zuby.. Krmte si čím chcete, moji fence vyhovuje maso, ale nepište tu takovéto bláboly, které nejsou vůbec pravda.

Datum: 07.06.14 11:23

No tři měsíce jsem granulema krmila, ale fenka je nežrala. Tak se podívejte na internetu jaký má RC recenze.. A to, že vim něco o granulích je protože jsem si o nich všemožný studovala..

No právě že pes na masu těma parazitama netrpí a z huby jim už vůbec nepáchne - toto jsou spíš speciality psů na granulí..

Od: kooo
Datum: 12.06.14 21:49

Já psa granulema nekrmím.Je všeobecně známo již,že je to jen nekvalitní náhražka za čerstvou potravu i maso,aby se lidi nemuseli moc namáhat s krmením.Ale zvíře snese vše ve jménu pohodlí člověka.

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.