Jak na neonky?

Od: Datum: 26.05.14 21:22 odpovědí: 10 změna: 27.05.14 23:34

Dobrý den,

měla bych takový problém. Mám v akváriu neonky, ale nevydrží mi déle než týden od koupě. První den jsou nádherné, ale druhý den už mi nechtějí žřát, ztrácejí barvu a "propadá" se jim břicho. Někdy je už třetí den nacházím bříškem nahoru. 4 dny zpátky jsem opět koupila další neonky a z celkem 7 neonek mi opět zůstaly jen 2. Co dělám špatně? V akváriu mám i paví očka, mečovky, black molly, křivoocasé... ale všechny mi zůstaly


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.05.14 21:30

Zdravím.Jedině jste mohla koupit špatné neonky.Jinak to není možné,aby Vám nevydržely.Máte dobrou vodu,jídlo tak je špatný obchod.Zajděte si do jiného obchodu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.05.14 21:33

žrádlo mám od vitakraftu a myslím si že kdyby bylo něco s vodou tak mi neumřou jen ony. Mám dát vodu na měření? Zkoušela jsem už tři obchody a vždy to dopadlo stejně...

Datum: 26.05.14 21:36
avatar

Jak dlouho máte akvárko? Pokud pár dní (anebo i týdnů), mohou se neonky jednoduše otrávit, protože akvárko ještě není zaběhlé.

Neonky jsou velmi citlivé na vodu, jak na teplotu (která je pro neonky ideál 20°C), tak na obsah dusitanů. Je možné, že prostě máte nevhodnou vodu. Plus dalších 50 důvodů, neonky jsou prostě hodně náchylné.

Zwiki - můžete mi prozradit, kde jste vyčetl, že má tazatelka dobrou vodu a jídlo, že hned víte, že koupila špatné rybky? Nepište nesmysly.

doplněno 26.05.14 21:50:

A co se tak dívám, tak se není moc čemu divit...k neonkám se nehodí ani paví oka, které mají dost rozdílné nároky na Ph a stav vody, a mečovky zase akvárko hodně znečišťují, zatímco neonky jsou citlivé na čistotu vody. Také kdysi příteli zdechly všechny neonky a u odborníků nám bylo řečeno, že ryby sice spolu mohou vydržet, ale také nemusí.

doplněno 26.05.14 21:52:

A co nám rovnou zakázali, tak byla kombinace neonky - tetry černé.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.05.14 21:46

Akvárko mám asi něco málo přes měsíc. Myslela jsem že náchylné jsou spíš ty paví očka? U rodičů jsem už měla rybičky a neonky mi vždy vydržely přes všechno nejdéle... A myslíte že jsou rozdílné nároky na diamantové neonky?

Datum: 27.05.14 05:47

martinaa -nepiště nesmysly! Za dobrou vodou a jídlem měl být otazník.Tak hned nekritizuj-te*bum*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.05.14 13:00
avatar

Nejsem jasnovidec, o otazníku jsem netušila;), tímto přijměte mou omluvu. Ovšem otázku následuje až za Vaším konstatováním, že jsou špatné ryby - a pokud nemáme křišťálovou kouli, tak to prostě vědět nemůžeme. Je 100 a jeden důvod, proč neonky umírají.

doplněno 27.05.14 15:49:

*placni*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.05.14 15:45

Kamarádi...*pivo*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 27.05.14 06:14
avatar

Nemáte přerybněno? Zrovna živorodky jsou docela čuňata a mohou zvyšovat NO2 v akváriu, neonky jsou citlivé na kvalitu,. U mě, pokud je nějaký problém, poznám to nejdřív na neonkách a ostatních tetrách, může to být i šok z převozu, v některých akvaristikách jim do vody cpou různá léčiva, tím potlačí nemoc a ta se objeví až po převozu bez léčiv. Nicméně, jestli nejsou jiné ryby nemocné, bude to nejspíš ta otrava NO2.. zkuste si pořídit testy.

Jaké neonky kupujete? červené, nebo obecné? (Tetry neonové)?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.05.14 12:01

Hezký den.Kupte si Ancitrus -tři,čtyři,jak máte velké akvárko.Ty Vám vyčistí vodu i sklo.Nebo dejte přiměřeně do okvárka /né velké množství/ tak dvě kávové lžičky soli.Ta dělá desinfekci i upravuje vodu.Tyto rady mám od manželky-pracuje u chovu akvarijních i mořských ryb.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: edge®
Datum: 27.05.14 23:34

To jsem opravdu neušil, žeby antíci pracovali na podobném principu jako filtr, tedy že čistí vodu. Ancitrus "nečistí" dno akvária, pouze řasy a to dokonce v malé míře, neplatí, žebych si pořídil 4 ancistrusy a ty mě zbaví řas. Na dno akvária jsou pancéříčci, ale ti ačkoliv pomáhají s čištěním dna, jsou i celkem náchylní na vodu v akváriu. Majitel akvária se tedy nevyhne lepší starostlivosti o vodu v akváriu. Ta sůl je pravda, nevím však v jakém množství se doporučuje na litr akvária. Ale především je důležité mít účinný filtr a třeba i osazenstvo rostlin pomůže s rovnováhou v akváriu. A mezitím pokud ani to nestačí je potřeba jednou týdně popřípadě jednou za 14 dní adkalovat dno a společně s tím vyměnit 1/3 vody.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.