Kočka spící v posteli - nemoci

Od: Datum: 25.05.14 08:31 odpovědí: 5 změna: 25.05.14 13:27

Dobrý den,

nedávno jsem od známých slyšela, že není dobré aby se mnou kočička spala v posteli. Mluvili o nějaké nemoci. Stále mi to vrtá hlavou. Kočička si totiž zvykla spát nad mojí hlavou, kde jí nechávám místo mezi polštářem a stěnou a tam ona lehává.
Kočička je číistě domácí. Máme ji v bytě a občas se chodí kochat na balkon takže v podstatě nepřijde do styku s žádným jiným zvířátkem. Je tedy možné abych od ní dostala nějakou nemoc když se mnou spává?
Děkuji za odpovědiSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.05.14 08:42
avatar
Pokud je čistě domácí a je pravidelně odčervovaná, tak ať s Vámi klidně spí. To už je snad pravděpodobnější chytit žloutenku v MHD.
Ohodnoceno: 4x
 
Od: cuca®
Datum: 25.05.14 09:22
avatar

V posteli nebo ne, zijete s ni v byte, tak pokud byste něco mela od ni chytit, tak tak či onak.

V souvislosti s pripadnym těhotenstvím se naskýtá riziko nemoci zvané toxoplasmosa. Viz internet. Ale co člověk to názor.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.05.14 09:28
avatar

https://www.poradte.cz/volna-…kde-spavaji-nasi-mazlici.html :-D Nikdo nikdy nenapsal, že dostal od svého chlupatého kamaráda nemoc. A to, že by mohl něco od někoho chytnout, to rozhlašují závistiví lidé. :-D

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.05.14 12:05

Dobrý den.Když nechodí ven a je jen doma nic se neděje ať spí,kde chce

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 25.05.14 13:27
Mnohem větší pravděpodobnost je nákaza v rámci jednoho druhu, než mezidruhová. Pojďme si říct, co vlastně jde od kočky chytit. Vnitřní parazity, ale proto se odčervují. Vzteklinu, ta se nevyskytla na území ČR několik desítek let a zvířata se proti ní očkují, navíc kočka jen doma ji nemá jak chytit. Toxoplazmózu, tu člověk dostane spíš při práci na zahrádce a nedodržování hygieny-neumytí ovoce a zeleniny před konzumací. Chytit by se daly i chlamydie a pasteurela, ale to nejsou běžná onemocnění a na chlamydie se kočky očkují. Když to shrneme, nakazit se něčím od kočky je málo pravděpodobné. Jo takhke od lidí, to člověk chytne kde co.
Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.