Létající brouk

Od: Datum: 24.05.14 01:36 odpovědí: 10 změna: 25.05.14 01:05

Měl jsem dnes v noci otevřené okno, nevím jestli to přiletělo z venku ale našel jsem už 2.brouka v pokoji, který si tu lítá :-D Nevíte někdo co to je?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ria®
Datum: 24.05.14 02:03

Dobrý den,

nedávno se tu na něj někdo ptal, je to Tesařík skladištní,u nás je jich také hodně,

http://www.naturefoto2000.com…ceus-cerambycidae-callidiini/

info z neto:

"Tesařík skladištní (Phymatodes testaceus)

Tesařík skladištní je hojný ve skladech, kde napadá neodkorněné dřevo. Vývojový cyklus trvá přibližně rok. Ve dřevě se rychle rozmnožuje a hlodá ve dřevě tak dlouho, až jej zničí na prach"

doplněno 24.05.14 02:27:

Z mé zkušenosti přilétají z venku za světlem, ještě jsem o nich našla:

"Brouci se rojí v červnu a červenci. Samičky kladou vajíčka do uhynulých nebo hynoucích
dřevin, tesařík skladištní tedy rovněž nenapadá opracované dřevo. Larvy se vyvíjejí nejprve pod
kůrou, v lýku a později pronikají i do dřeva"

doplněno 24.05.14 11:16:

V tom případě se omlouvám za špatnou "radu" :)

Mohu poprosit, jak se konkrétně odlišuje Tesařík od Páteříčka? A jak to poznáte podle ne příliš kvalitních fotek? :)

Děkuji a přeji pěkný den.

Ohodnoceno: 2x

Od: hanzos
Datum: 24.05.14 02:11

Dobrý den, děkuji za odpověď.
Myslíte si, že mohl přiletět v noci z venku? Mám celkem strach, aby se mi to tady doma nerozmnožilo...:(

Od: hanzos
Datum: 24.05.14 02:31

Děkuji, moc jste mi pomohla :) Hned jsem klidnější.

doplněno 24.05.14 02:27:

Z mé zkušenosti přilétají z venku za světlem, ještě jsem o nich našla:

"Brouci se rojí v červnu a červenci. Samičky kladou vajíčka do uhynulých nebo hynoucích
dřevin, tesařík skladištní tedy rovněž nenapadá opracované dřevo.Larvy se vyvíjejí nejprve pod
kůrou, v lýku a později pronikají i do dřeva"

Datum: 24.05.14 11:28
Já bych viděl rozdíl v nožkách, tesařík má kapkovité ,,stehno "
Ohodnoceno: 0x

Od: radko
Datum: 24.05.14 18:42

Zcela laicky řečeno se tesařík slakdištní od páteříčka na první pohled rozezná podle tvaru stehen a štítu. Tesařík má silně zduřeké konce stehen a boky štítu směrem dolů zakulacené, kdežto páteříčečk má stehna štíhlá a okraje štítu jakoby nadzvednuté. Podle prohnutých okrajů štítu se pozná páteříček naprosto spolehlivě. Když nechám v noci svítit venku světlo, přiletí k němu spolu s různými nočními motýly i řada páteříčků. Jsou hojní a je jich všude spousta.

Stačilo takovéto vysvětlení?

Datum: 25.05.14 01:05
4 RIA
Ačkoli to zřejmě není tesařík ale páteříček tak vaše vědomosti v oblasti hmyzu jsou obdivuhodné a předpokládám že zde na poradně respektované.Uchvátila mne Vaše nedávná identifikace housenky drvopleně.*palec*
TOTO JE POCHVALA

Datum: 24.05.14 10:20

Neškodný páteříček sněhový.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 24.05.14 11:01
Souhlas s jjjlll.

Datum: 24.05.14 18:55

Páteříček, páteříček... Je to hojně se vyskytující neškodný brouček ;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.